Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen uralkodó vagy?

Milyen uralkodó vagy?

Figyelt kérdés

Mennyire tudsz uralkodni önmagadon,körülményeiden,életeden,környezeteden?

Milyen módszereket használsz,hogy önuralmad legyen,ura legyél élethelyzeteidnek,urald családod jólétét,egységét,jövőjét?

Mennyire tartod tiszteletben önmagad, környezeted szabadságát,míg uralod azokat?

Használsz-e erőszakot önmagad,vagy mások uralása érdekében?



#szeretet #erőszak #uralom #önuralom #szolgálat #alázat #isteni módszer #ördögi módszer
2016. okt. 19. 07:24
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Némelyek büntetik önmagukat,ha nem uralják önmagukat,körülményeiket,környezetüket,akár az öngyilkolásig menve a büntetéssel.

Működik,az önagresszió?

Milyen hatása van az uralkodásban az erőszaknak?


Hogyan mőködik a szeretettel uralkodás?(Lábmosás,Aki nagy akar lenni...azért jött,hogy szolgáljon...)

Miért mondhatjuk,hogy Jézus,aki szolgált,uralkodott?

Mi módon határozta meg Jézus,uralkodási módszereivel azoknak az életét,akik megérezték szeretetét,és ez mély hálára indította azokat?

2016. okt. 19. 07:40
 2/11 anonim ***** válasza:
34%

Régen rossz uralkodó voltam, mert hagytam hogy a gonosz emberek fölényeskedjenek rajtam, hozzátartozóimon és környezetemen. Mentségemre szól hogy még gyerek voltam. De ahogy egyre inkább tapasztaltam ennek negatív következményeit, egyre jobb uralkodóvá alakítottam magam. Néha egész jól elégedett vagyok magammal, de tovább és tovább fokozom.

Ha nem tudtam uralkodni a gonoszok felett akkor nem szoktam szándékosan büntetni magam, viszont különféle betegségek önmagától adódtak. Az ilyen betegségeket mindig figyelmeztetésnek tartottam, ilyenkor mindig tudtam hogy elkövettem azt a nagy bűnt hogy nem én kerekedtem a gazemberek fölé. És ha kijavítottam ezt a bűnömet és én uralkodtam a gonoszok felett, akkor mindig hamar meggyógyultam. És különös de általában úgy éreztem hogy megérdemeltem a betegséget mert hagytam hogy a gaz nyomja el a haszonnövényt.

2016. okt. 19. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Kiválló!


Sose felejtsd,hogy a benned lévő jó Istenből került beléd,mely legyőz minden gonoszságot benned,körülötted!

Ne önmagad látsd a jóságban,hanem Isten arcát!

2016. okt. 19. 08:28
 4/11 anonim ***** válasza:

Hát kérdező, számomra nem kiváló.

Már a felvetés se. Én nem uralkodok magamon se, másokon se. Úgy gondolom, az optimális lét a környezettel való harmonikus állapot. Ez persze nem megy magától, tenni kell érte.

Számomra azonban értelmezhetetlenek az "uralkodás", "büntetés", "gonosz" és effélék. Ez a gyengék és kevésbé okosak eszmevilága, nincs elég fantáziájuk a sokféleséget sokféle jelzőkkel illetni.


Nem kell uralkodnom magamon, mert természetes, magától értetődő állapot a megfelelő hozzáállás. Támadhat éppen meg valaki (eddig még nem fordult elő), akkor villámgyorsan felmérem a helyzetet. Elfutnom még nem kellett, de meggyőzni mást helytelen cselekedetről, már igen. Mondjuk például valakit meg kellett győznöm, hogy a torkora tett kés határozottan előnytelen számára, és van jobb megoldás. Tényleg volt.

2016. okt. 19. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Tamás321 ***** válasza:
Senki nincs nagyobb uralkodó annál, mint aki az Isten törvényének enged. Ezt az emberek nem veszik észre, de Isten azért adta az ő törvényét az embereknek, hogy uralkodók legyen általa. És az emberek átadják magukat a test erőinek, e világ erőinek, hogy azok uralkodjanak rajtuk. A nyelvüket is úgy használják, hogy a beszédük által uralkodást engednek maguk felett a tisztátalan lelkeknek. De aki legyőzi a világot és a testet a Lélek által, az nagyobb uralkodó lesz, mint bárki e világ uralkodói közül, akik nem győzik le a testet, csak más emberek felett gyakorolnak hatalmat. Tehát az engedelmesség által, ami az Isten törvényének enged, lesz az ember a legnagyobb uralkodó, mert Krisztussal fog uralkodni örökké.
2016. okt. 19. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

4. Hsz!


Minden emberben van két nagy erő,-az értelem,és az ösztön-s vagy az egyik,vagy a másik uralkodik.Jó esetben,az akarat dönti el,melyik dönt.Ha az ösztön uralkodik jellemzően,az értelem hiába érvel.

Ez esetben nincs önuralom.


Ezt írtad:

"Számomra azonban értelmezhetetlenek az "uralkodás", "büntetés", "gonosz" és effélék. Ez a gyengék és kevésbé okosak eszmevilága, nincs elég fantáziájuk a sokféleséget sokféle jelzőkkel illetni."


Akik nem ismerik az "uralkodás,gonosz,büntetés fogalmát",azok gyengék,és kevéssé okosak.

Ha kívánod,példákkal megmagyarázom,hogy miért létkérdés ezeket ismerni.


Ezt is írtad:

"Nem kell uralkodnom magamon..."

Ezek szerint ösztöneid uralkodnak rajtad,s amikor éhes vagy,betöröd a kirakatot,hogy jóllakhass a bolt áruival.


Nem igazán EMBERHEZ méltó!

2016. okt. 19. 23:00
 7/11 A kérdező kommentje:

Tamás321!


Jó,amit írtál,de egészítsd ki Krisztus hogyan gyakorolta uralmát a lábmosás rabszolgamunkájában,megfeszíttetésében!

Hogyan lesz legnagyobb az,aki szolgává lesz?

2016. okt. 19. 23:05
 8/11 Tamás321 ***** válasza:

„És az a kenyér pedig, a melyet én adok, az én testem, a melyet én adok a világ életéért.”

Tehát Jézus a testét adta a világ életéért. Ez azt jelenti, hogy amikor a világba jött, emberi testben született meg, és ezt az emberi testet ölte meg a kereszten. Vagyis az ember testét ölte meg. Ez pedig azt jelenti, hogy valójában az emberi testet adta halálra, tehát a mi emberi testünket az ő Lelke által. Aki hisz Krisztusban, teljessé kell lennie őbenne Krisztus halálának, azaz a saját teste halálának. Mert az életet, vagyis a Lelket úgy lehet elnyerni, ha a Lélek megöldökölheti a testet. Hiszen a testnek vannak bűnei, kívánságai. Ha ezt halálra adja az ember, életet nyer, de ha megtartja a testi életét, elveszti valójában az életet. Tehát ezt jelentette Jézus halála, aki így szabadított meg a bűn uralmától. A kereszthalál lehetővé tette az ember számára azt, hogy uralkodjon az ember a test és a világ erői felett az Istentől nyert Lélek erejével.


Ha a testet nem győzi le valaki, akkor a bűn szolgája marad, ha legyőzi, akkor Isten szolgája. És ez utóbbi szolgaság uralom és hatalom a világ minden erői felett és a sötétség fejedelmei, hatalmasságai felett is. Nem kicsiny hatalom rejlik tehát a test halálra adásában, azaz Krisztus kereszthalálában, hanem a lehető legnagyobb.


A test nem enged Istennek, és akik testileg uralkodnak, azok a sötétség hatalma által uralkodnak, testi erővel. De a Lélek más, mert a Lélek megrontja a testet, hogy megerőtlenüljön a bűnnek teste, amin keresztül a tisztátalan lelkek tartják az embert a bűn uralma alatt. Az emberek e világban a test erői által érvényesülnek, de ez a bűn uralma, aminek vannak haszonélvezői és károsultjai. Más az, ha valakit e világ és a test erői juttatnak pozícióba, és más a másik világ ereje. Lehet szolgálni a földi hatalom embereinek, uralkodóinak testileg, miközben lelkileg uralkodom felettük. Minden azon múlik, hogy a testet legyőzöm-e, mert akkor uralkodok. Lehetek bárkinek a szolgája, ha valójában uralkodom. Aki testileg uralkodó, e világban uralkodik, de aki testileg szolga, lélekben uralkodó. Dániel egy világbirodalom királyának a dolgát végezte, és Dániel lélekben nagyobb volt a királynál.

2016. okt. 20. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom és nem is akarom elmagyarázni neked kérdező. Mindent félreértettél, nem kicsit, nagyon. Ha te nem vagy képes más emberek gondolatainak befogadására (nem elfogadására), akkor nem lehet ezt magyarázni. Te csak uralkodásban és ösztönben látsz mindent, más számodra elképzelhetetlen. De az igazi probléma, hogy ezeknek is olyan értelmet tulajdonítasz, amely csak rendkívül szélsőséges esetben érvényes. Na mindegy.
2016. okt. 20. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
A torokra rakott kés esetében is az egyik fél uralta a helyzetet.
2016. okt. 20. 18:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!