Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Katolikusok, vagy más kereszté...

Katolikusok, vagy más keresztények, hogy van nálatok és mit gondoltok az esküvő előtti szexről és a válásról?

Figyelt kérdés
Én nem keresztény vagyok és azért merült fel bennem ez a kérdés, mert volt egy udvarlóm, akivel 2 évig voltunk együtt, de végül vége lett, mert nem működött a szex kettőnk között egyáltalán. És ha vallási okokból nem lehet házasság előtt szexelni, akkor ez nem derül ki. És akkor mondjuk két ember összeházasodik, aztán derül ki, hogy nem tudnak együtt szexelni és ha még elválni se lehet, belekényszerülnek egy szexmentes házasságba sőt még gyerekük se születhet. Bár régen vallás, vagy a nélkül is így működött a helyzet. Erről mi a véleményetek?
2016. okt. 11. 14:20
1 2 3 4
 1/31 anonim válasza:
16%
Gyakorló keresztények is szexelnek házasság előtt. Legfeljebb meggyónják időnként. Gondolom umpotens ember nem fog nősülni.
2016. okt. 11. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
23%

"két ember összeházasodik, aztán derül ki, hogy nem tudnak együtt szexelni és ha még elválni se lehet, belekényszerülnek egy szexmentes házasságba sőt még gyerekük se születhet."

Pontosan így, ahogy mondod.

Bár ez azért elég ritka... a gyakoribb az, hogy rossz a szex, undorral dugja be a férfi (évente kétszer) és öklendezve tartja oda a nő (azért, hogy gyerek legyen).

Aztán mennek szeretőhöz.

2016. okt. 11. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Én közel 25 éve élek boldog házasságban, két gyermek édesapja vagyok,és teljes meggyőződéssel állítom, hogy a szexualitás nem lehet gátja egy boldog párkapcsolatnak. Ahol nem működik a szex ott más probléma is meghúzódik a háttérben.


Üdv. Péter

2016. okt. 11. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
0%

Valószínűleg, mivel a többségünk nem egybites.

De azért, ha nem jó a szex, az ÖNMAGÁBAN is komoly probléma. Nem kell hozzá még más probléma is.

2016. okt. 11. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
Szerintem Péter nem arra célzott hogy biztos lesznek ott más problémák is. Hanem hogy ha két ember szex közben képtelen egymásra hangolódni (és nem csak a tapasztalatlansággal van a baj, de az meg úgyis elmúlik), az szex nélkül is kiderül, hiszen akkor az élet egyéb területein is megfigyelhető lesz hogy nincs meg kettejük között az a teljes összhang, ami egy tartós párkapcsolathoz/házassághoz szükséges.
2016. okt. 11. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:

Na ez az, ami nem igaz.

Hallottam már olyan párról, akik rajongtak egymásért. Tényleg és nagyon.

Össze is házasodtak.

És utána nem ment a szex. Több ok miatt: nagy elvárások, nagyon imádták, nagyon féltették egymást... stb.

És nem, nem tudták megoldani.

Továbbra is imádták egymást, de el kellett válniuk.

Azóta mindkettő elfogadható házasságban él.

2016. okt. 11. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:

Kivételek mindig vannak, de a közösségben, ahova járok, (plusz más gyülekezetek, ahonnan ismerek embereket) elég szigorúan vették ezt. Több száz ember, akik mind a nászéjszakán feküdtek le egymással először, és semmi gondjuk nem akadt ezzel.


Konklúziót nyilván nem a kirívó esetek alapján kell levonni, hanem a nagy átlagot nézve. Csak mert vannak emberek néha, akik egyik kezükön mondjuk 6 ujjal születnek, attól még teljesen igaz, ha azt mondom hogy az embernek egy kezén öt ujja van.

2016. okt. 11. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:

Jó, én se azt mondom, hogy ez az átlagos, de ha már csak a lakosság 1%-a nál probléma ez, a probléma akkor is fennál. Tehát lesznek olyan emberek akikkel baj lehet, és akkor arra kell valami megoldás. Mondjuk az is lehet, hogy szexológus vagy valami ilyesmi meg tudná oldani a problémákat. Első párommal, ha nincs ez a probléma, és nem derül ki, szerintem nálunk is simán lehetett volna belőle házasság. Bár utóbb belegondolva tényleg volt más probléma is.


Mondjuk szerintem itt mindkettőnk tapasztalatlansága okozta a problémát, és lehet mindketten egy tapasztalt partnerrel le tudjuk őket küzdeni.


Mondjuk nekem egyébként is vannak pszichológiai problémáim, és ez kihatással lehet a szexuális életemre is. Pl. azzal kapcsolatban is vannak szorongásaim, meg ilyenek. De ha meg ezt nem tudom leküzdeni, bár remélem egyszer sikerül, akkor se rontsam el egy ember ilyen vágyait azzal, hogy én nem tudom azokat kielégíteni.


Az eddigi két kapcsolatom mindegyikéből úgy történt a kilépés, hogy senki se sérült, és a másik fél kapott valamit a kapcsolat által. Szóval nem értem ezek a dolgok miért jelentenek akkora bűnt. Mondjuk a válásnál még az is hozzájön, ha egy nő hozzámegy egy pasihoz, aki mondjuk később alkoholistává válik, vagy veri a házastársát, akkor a válás tiltásával benneragad egy ilyen kapcsolatban.

2016. okt. 11. 17:15
 9/31 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


A probléma gyökere mindig valamilyen sérülés, általában lelki - ahogyan te is írtad. A szorongás valódi baj, és ez nem a másik emberen múlik, csakis rajtad. Én azt gondolom, hogy egy valódi szeretetkapcsolatban, ahol az Isten is jelen van minden ilyen probléma gyógyulást nyerhet.


Egy jó cikket olvastam, érdekel a véleményed:

[link]


Üdv. Péter

2016. okt. 11. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
10%

"a nászéjszakán feküdtek le egymással először, és semmi gondjuk nem akadt ezzel."

Tudod, ezzel az a gond, hogy mindketten amatőrök, de egymást kell tanítaniuk.

A kőművesség pl. nem egy bonyolult szakma, de próbáld csak meg ott ugyanezt: tuti, hogy a fejedre dől az a ház.

Szexnél nem ilyen tragikus a helyzet - de feleannyira se fogják élvezni, mint tehetnék. Különösen a lány.

Régen ez nem volt gond, de azért ma már egy kultúrállamban élünk. TANÍTANI kellene ezt is!

Vannak kultúrák, ahol ez megoldott - jobb is nekik sokkal, mint nálunk!

2016. okt. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!