Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek működne a kapcsola...

Szerintetek működne a kapcsolat köztünk, vagy elfogadnák a szülei ha a lányukkal járnék, vagy épp az hogy kiengednék a lányukat ebből a vallásból? Több információ lent.

Figyelt kérdés

Beleszerettem egy Jehova Tanúja lányba, és úgy veszem észre hogy én is bejövök neki. Én magam egy református családból vagyok. Tudom, hogy nekik nem lenne szabad párkapcsolatot kötni nem Tanúkkal, meg tudom azt is hogy egy csomó tilalmaik vannak, azaz olyan dolgok amiket más vallásokkal szemben ők nem tehetnek. Például azt olvastam hogy nekik nem szabad barátságot sem kötni nem Tanúval, nem szabad horror filmeket nézni, nem szabad erkölcstelenül viselkedni meg ilyesmi. Már 1 hónapja beszélgetünk és sokszor meséli hogy szeret horror filmeket nézni, meg mondta hogy tegnap is a barátnőinél volt, együtt horror filmeztek (a barátnői is mind reformátusok). A lányt a suliban szoktam néha hallani, hogy ki-ki ejt egy csúnya szót. Van egy féltestvére, aki református, neki más a vezeték neve, ebből kikövetkeztettem, hogy az anyja újra férjhez ment méghozzá egy Tanúhoz, tehát az anyja is valószínű református volt, és ő már egy Tanú családban nevelkedett. Azt is mesélte, hogy szokott járni gyülibe.

Na tehát azt szeretném tőletek kérdezni, hogy szerintetek tudna köztünk működni kapcsolat, mert gondoltam az ő szülei nem veszik olyan komolyan ezt a vallást, mint a többi Tanú.



2016. okt. 28. 21:38
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:

Olyan nincs, hogy egy JT nem veszi komolyan a vallását, ilyenben ne is reménykedj. Ha nem venné komolyan, akkor ki is közösítenék.


Azt sem hiszem, hogy egy JT-nevelésű lány horrort néz a barátnőivel. Eleve el sem engedik társaságba, úgy hogy ne legyen ott "megbízható" felnőtt felügyelet.

2016. okt. 28. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 A kérdező kommentje:
Pedig többször is mondta hogy eztet meg aztat nézzem meg, mert az jó volt, nekik is tetszett, meg éppen ellenkezőleg is, hogy azt ne nézzem mert nem volt benne semmi félelmetes.
2016. okt. 28. 22:35
 3/37 anonim ***** válasza:
0%

Milyen szomorú ilyet olvasni.


Amíg a gyermek fiatalkorú, addig még a világi törvények szerint is a szülő felügyelete alá tartozik.

Ha pedig nagy korú, és hoz egy saját döntést, a szülei szándéka ellenére, akkor vállalnia kell a következményeit.


Ha ez a lány ilyen dolgokat tesz, akkor nem tiszta a szíve Istenhez, és erre azt szoktuk mondani, hogy kettős életet él.

Ha Én világi lennék, akkor ebből az jönne le, hogy nem őszinte, és nekem nem kellene olyan partner aki a szüleit is becsapja.

Mi a biztosíték, hogy engem nem fog?


Egyáltalán tudnak a szülei erről, vagy csak feltételezed, hogy nem veszik komolyan, mert bíznak a gyermekben, hogy nem tesz rosszat?

2016. okt. 28. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:

"Szerintetek működne a kapcsolat köztünk" - Amiket leírtál, az alapján MÁR működik.

"elfogadnák a szülei ha a lányukkal járnék" - Kérdezz rá, hogy a szülei mennyire hívők.

"vagy épp az hogy kiengednék a lányukat ebből a vallásból" - Ha csőhívők, akkor kizárt. De eztet meg is lehet kerülni.

2016. okt. 29. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 A kérdező kommentje:
Hát azt tudják a szülei hogy gyakran szoktak filmezni a barátnőinél, de azt kétlem hogy tudnák, hogy ők milyen filmet néznek.
2016. okt. 29. 08:56
 6/37 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy a lány megkeresztelt Tanú-e vagy nem. Ebben a vallásban "felnőtt" keresztség van, ez azt jelenti, hogy a saját gyerekeiket sem keresztelik meg csecsemőként, hanem kamaszkorban, elvileg saját döntésre. Ha egy fiatal ellenáll a családi nyomásnak, és nem keresztelkedik meg, akkor felnőttként szabad életet élhet, és nem bünteti ezért senki. Ha azonban megkeresztelkedik akármilyen fiatalon, akár 11-12 évesen, az onnantól egész életében kötelezi, és ha ezután kilép a vallásból, még a saját szüleinek is meg kell vele szakítani minden kapcsolatot.

A leírásod alapján ez a lány szinte biztos, hogy nem keresztelkedett meg, innentől a szülei jófejségén múlik, mit engednek meg neki.

2016. okt. 29. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 A kérdező kommentje:
Utolsó kommentelő, tudnál erről bővebben elmesélni valamit? Mármint erről a felnőtt keresztelkedésről, és az azzal járó következményekről?
2016. okt. 29. 09:13
 8/37 anonim ***** válasza:

Nem vagyok tanú, nem is voltam soha, csak érdekel a téma. Annyi, hogy bemerítéssel keresztelnek elvileg saját döntés alapján olyan 10-11 éves kortól. Azért írom, hogy elvileg saját döntés, mert értelemszerűen egy tizenéves még nem tud felelős, az egész életére kiható döntéseket meghozni, de ők mégis ezt várják tőlük. Aki ellenáll a keresztelkedésnek, az felnőtt korában azt csinál, amit akar, nyugodtan tarthatja a kapcsolatot a családjával is. Aki megkeresztelkedett, majd később kilép vagy kiközösítették, annak minden kapcsolata meg kell, hogy szakadjon még a saját szüleivel is, mert azt mondják rá, "hitehagyott".

Keress rá a google-ben a keresztelkedésre és a kiközösítésre, elég döbbenetes dolgokat lehet megtudni.

2016. okt. 29. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
16%

"gyakran filmeznek a barátnőivel"


Vajon a "barátnői" Testvérek, vagy azok gyermekei?

Mert ha nem, akkor érdekes, hogy szülei megengedik nem keresztény társaságot, ahol nincs felügyelet.


egyébként pedig, ahogy az előző válaszoló írta, itt nincs csecsemő keresztelkedés.


Felnőtt fejjel saját döntés szerint keresztelkedik az egyén, szabad akaratból. S amikor ezt megteszi, azt is tudja mivel jár ez.


Ha megkeresztelt Tanú és Bibliai alapelvek ellen vét, a körülmények szerint, és a megbánás mértékét figyelembe véve járnak el.A legsúlyosabb esetben amikor vétkezik Isten törvénye ellen, kiközösítik.

Nem elsődleges cél a kiközösítés, s nem is öröm forrása ha valakit kiközösítenek a gyülekezetből.

A helytelen cselekvőt vissza várja Isten és a gyülekezet is.


Ha kiközösítik, akkor a gyülekezet tagjai nem beszélgethetnek vele. Ez Biblia alapján Isten elvárása, hogy a gyülekezet tiszta maradjon.

A Rokonai, szülei, testvérei, ha egy házban laknak is csak a legszükségesebb dolgokban beszélgethetnek ami a családot érinti.

Egyéb dologban nem tarthatnak vele kapcsolatot.

2016. okt. 29. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 A kérdező kommentje:

Hm...

Tehát ez nekem most úgy esett le, hogy addig még meg nem keresztelkedik, ő ismerkedhet nem Tanúkkal. De ha egyszer megkeresztelkedik, akkor úgymond egész életét ennek kell szentelni.

Hát ez nagyon durva...

Ha egy megkeresztelkedett Tanú felnőtt korára, átgondolja ezt az egészet, és ki akar szállni ebből akkor konkrétan kitagadják a családból...

Nem tudom hogy lehet képes egy szülő kitagadni a saját gyermekét csak mert annak van egy saját döntése...

Borzasztó...

2016. okt. 29. 10:37
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!