Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Csak én érzem úgy, hogy egy...

Csak én érzem úgy, hogy egy átlag alatti családba született embernek jóval kevesebb esélye lesz kapcsolatokat kialakítani és boldogulni az életben?

Figyelt kérdés
A szüleim az átlagnál kevesebbet keresnek (120-150 ezer), hónap végére mind elmegy a rezsire és gyakorlatilag állandóan dolgoznak szóval nincs idejük kikapcsolódni, eljárni szórakozni és ebből adódóan sosem tudtak kapcsolati tőkét és információt szerezni az élet bármely területéről. Nagyon sok csoporttársamnak a szülei minimum középosztálybeliek, műveltek, iskolázottak, sokkal jobban rálátnak a világra, rengeteg embert ismernek, tisztában vannak az élet kiskapuival és így a gyerekeiknek is sokkal nagyobb ismeretsége, lehetősége lesz az életben. Egyszóval élik az életüket és nem azért élnek, hogy dolgozhassanak. Jól jellemzi ezt a szituációt, hogy nem egy olyan csoporttársam van aki a szülei révén egy-két "csókos ismerős" segítségével bekerült egy céghez egy álom gyakorlati helyre. Na nekem erre, soha nem lenne esélyem. Teljesen informálatlannak és elveszettnek érzem magamat. A legrosszabb az egészben, hogy nem vagyok az a tipikus extrovertált világcsavargó alkat, aki a jég hátán is képes megélni, nekem mecénásokra lenne szükségem, akik tanácsokat adnak. Magamat nem tudom hibáztatni, mert ismerek hozzám hasonló "életképtelen" embert, annyi különbséggel, hogy ő egy más közegben nőtt fel, mindig megmondták neki mi a helyes út, mire figyeljen, és minden támogatást megkapott. Közületek van olyan, aki hasonló cipőben jár, ne adj Isten sikerült valami változást elérnie?

2016. jan. 10. 15:07
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem sokkal többre mész, ha a saját tanácsaidra hagyatkozol. Ha mindenki elintéz neked mindent, tök életképtelen leszel.
2016. jan. 10. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló cipőben járok, viszont egyetem után bekerültem egy olyan céghez, ahol a helyi prominensek is gyakran megfordulnak. Én is introvertált vagyok és amúgy is taszítanak az ilyen kiskapukereső, adócsaló újgazdag prolik szóval nem tettem szert túl nagy kapcsolati tőkére, de őszintén szólva nem is próbálkozom.


Úgy tervezem, hogy rövid időn belül itt hagyom az országot. Nyugaton sem mások az emberek, de ott még mindig jobb egy kicsit a helyzet. Szóval ha valamilyen szinten szorgalmas és ügyes vagy, neked is ezt javaslom.


Itthon egyről a kettőre csak úgy lehet, ha a "kiskapukat" kihasználod, legyen az akár törvényes, vagy törvénytelen.

2016. jan. 10. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
#2-nek: Csak kíváncsiságból megkérdezem, milyen diplomát szereztél?
2016. jan. 10. 15:37
 4/5 anonim ***** válasza:

Jártam hasonló cipőben, sőt, 30 éves koromig így is gondolkodtam, de az a helyzet, hogy nem lehet örökké a szülőket hibáztatni, felnőttként mizony a saját sorsod kovácsa vagy, és ezen csak te tudsz változtatni...

30 éves koromig gyárban melóztam és mindig azt tartottam, hogy ez azért van, mert nekem nem volt lehetőségem... A francokat, lehetőség mindig van, max túl hülye vagy, hogy lásd...

Most sem vagyok sokkal több egy gyári munkásnál, de én sokkal többnek érzem magam, mivel azt csinálom, amit szeretek.

2016. jan. 11. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Igazad van! Viszont te ismersz olyan embereket,csoporttársaidat,aki ismerik az élet kiskapuit.Nosza hát barátkozz ilyenekkel és számodra is megnyílik a világ!
2016. jan. 11. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!