Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kik a szcientológusok, érdemes...

Kik a szcientológusok, érdemes e csatlakozni hozzájuk?

Figyelt kérdés
Sziasztok, tisztában vagyok vele, hogy van leírás róluk az interneten, engem viszont a ti véleményetek érdekelne, gondolkoztam rajta, hogy talán érdemes lenne csatlakozni hozzájuk, ti mit gondoltok erről?
2016. okt. 29. 16:25
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nézd meg ezt a filmeket a youtubeon Magánbeszélgetés Juszt L.val a scientológiáról és a Scientológia belső háborúja címmel.
2016. okt. 29. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
50%

nem hiszem, semmi osi vallas alapja nincsen (modern), es tul sok rossz hir kering rola,

de te tudod...

2016. okt. 29. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem úgy megy, hogy az ember elkezd gondolkodni azon, hogy csatlakozzon-e hozzájuk.

Pont fordítva: az ember azon van, hogy hogyan meneküljön meg előlük. És aki hibázik, az a csapdájukba esik, örökre lemondhat a pénzéről, baráti kapcsolatairól, szellemi szabadságáról.


Nem véletlenül vannak több országban betiltva, kíváncsi lennék, hogy nálunk miért nem.

2016. okt. 29. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy modern szekta. Pár emberke (köztük egy scifi író) kifigyelte, hogy mennyire jövedelmező egy vallási vezetőnek, így kreáltak egy olyant, mely szép lassan beszippant, és nemhogy a gatyádat, de még a lelkedet is elveszi. Dirrekte úgy van felépítve, hogy csak egy irányba indulhass el: minél mélyebbre, ahonnan mélyebbre, ahonnan mélyebbre, míg végül már nem is látod a kivezető utat.
2016. okt. 29. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 kzs ***** válasza:
100%
Szerintem is hagyd őket.
2016. okt. 29. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

Hagyd, mert a pénzre mennek és átmossák az agyad.

Vannak szintjeik, azok mindig drágábbak és drágábbak, meg ezt a Xenu és társai ufós marhaságot csak nem hiszed el..?

2016. okt. 29. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 imakommandós ***** válasza:
Hamis "vallás".
2016. okt. 29. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"gondolkoztam rajta, hogy talán érdemes lenne csatlakozni hozzájuk"


Ezt nagyon sürgősen verd ki a fejedből, és ezt teljesen komolyan mondom. Nagyon sok embert tönkretettek és kisemmiztek már.

2016. okt. 30. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem, agymosós szekta!
2016. okt. 30. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 nobile86 válasza:

Kedves Kérdező,

Én nem tenném. Nem csak az előző válaszok miatt, hanem mert az ilyen kis vallási közösségek szerintem egy kicsit olyanok mint az eszperantó, bármelyiket is nézzük. Egyszer majd mindenkinek job lesz, eljő majd egy job világ, ahol mindenki ugyanazt fogja gondolni mindenről, és az egyenemberek, egyengondolataikkal és érzelmeikkel ugyanazt fogják szüntelenül érezni és gondolni amit az adott hitnézet kér és ígér. És ha még közösségbe is tömörülünk, és együtt vágyunk a jóra, a békére, egy bűnözés és drog nélküli világ eljövetelére, a paradicsomi állapotok visszaállítására, akkkor az biztosan el is jön majd. Igenán, csak rajtunk, közösségen kívül ott van a csúnya, rideg világ, aminek a nagyrészét a csoporton kívüli Különböző emberek alkotják, akik közt mindig lesz olyan aki nemet vagy igent mond, mindegy melyik, mert az adott válasz úgyis borítani fog mindent. Lsd: Ádám és Éva. Mondhattak volna nemet is a tudásra. És csak ketten voltak. Mégsem tették. Vajon miért? Mert ki az a bolond aki nemet mond a tudásra? A bolond? Mert a nők állítólag kíváncsibbak? Vagy csak mert már Ádám és Éva is máshogyan élte meg a saját létét, és teljesen különböző értékrendjük volt? Akkor hogy válik valóra egy egységesített világ?

Bocsi a kitérőért, vissza a szcihoz.

Amikor támadás éri a szcientológia egyházat, a szcientológusok a következő szívhezszóló érvekkel jönnek:

katasztrófáknál segítenek, drogfüggőknek segítenek leszokni, és egyáltalán az embereknek segítenek megtalálni a belső egyensúlyt, segítenek a szellemi kiteljesedésben stb.

Az utolsó két dologra töménytelen mennyiségű könyv van, videó, oktatóanyag, és egy rakat ember akikkel beszélgetni lehet a szcin kívül is, még mindig nem világos számomra miért kéne hozzájuk tartozni.

az első kettő dologban pedig más szervezetek, magánemberek ugyanúgy besegítenek, akik közt bizonyára, a különbözőség miatt is van vallásos, hívő, ateista, agnosztikus és még sorolhatnám.

Kedvenc állításaim a szcientológia tanai közül, innen idézve:


[link]


A Szcientológia egy vallás, amelyet L. Ron Hubbard fejlesztett ki, és amely az ember valódi szellemi természetének és önmagához, családjához, csoportokhoz, az Emberiséghez, minden életformához, a fizikai univerzumhoz, a szellemi univerzumhoz és a Legfelsőbb Lényhez való viszonyának teljes és biztos megértéséhez kínál pontos útvonalat.


Mi az hogy kifejleszt egy vallást? Csinálok egyet én is!


Ki vagy mi az a legfelsőbb lény? Mit vár el tőlünk a legfelsőbb lény ha elvár bármit is? L R H hogyan tapasztalta meg a legfelsőbb lény létét?


A Szcientológia bizonyos alapvető igazságokból kiinduló tudásanyagot ölel fel. Ezek közül az elsődlegesek a következők:


Az ember halhatatlan szellemi lény. - kereszténység


Egyetlen életnél jóval messzebbre nyúlnak a tapasztalatai. reinkarnáció


A képességei határtalanok, még ha ez jelenleg nem is jut kifejezésre.

Tehát ha vki bízttatólag azt mondja vkinek hogy képes vagy elérni bármit az életben akkor tudattalanul is a szcientológiából idéz mert eddig senki nem jött még rá erre?

Ha a határtalan szót tényleg határtalannak vesszük akkor nem feltételezhető hogy a teljes szellemi szabadságot elért tagok már régesrégen eltörölhettek volna mindent amit a szcientológia ellenez?


A Szcientológia nem dogmatikus vallás, amelyben azt kérik az embertől, hogy kizárólag hit alapján elfogadjon bármit. Éppen ellenkezőleg, az egyén úgy fedezi fel önmagának azt, hogy a Szcientológia elvei igazak, hogy alkalmazza az alapelveit, és megfigyeli vagy tapasztalja az eredményeket.

De mik az alapelvek? Más vallásokból összeollózott, közhelyekkel dúsított önsegítés?

Ez egy szcientológustól inkább így hangzik: csak az igaz amit te magad igaznak gondolsz.

Tényleg? Megengeded? És csatlakoznom kellene hozzá azért hogy megértsem hogy csak az az igaz amit én igaznak vélek? Nahát, eddig mindig a szomszéd fejével gondolkodtam!


A legfelsőbb lény része a szcientológia tanainak. Ha erről sem kapok több információt, csak elhitetik velem hogy van egy legfelsőbb lény akkor mi a különbség a görög istenekbe, a keresztény istenbe vagy az L R H fantazmagóriáiba vetett hit között?

És itt is jön számomra egy buktató, ha én azt gondolom igaznak hogy a legfelsőbb lény nem létezik, akkor ez máris szembemegy a tanokkal, mert nem értek egyet. Holott, a szci pont azt mondja hogy tapasztalatra épül és nem arra hogy az alapító megemlíti a legfelsőbb lényt hogy még spirituálisabb legyen.

A szcientológia kötelező olvasmánya a dianetika, érvek és ellenérvek itt:


http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__mentalis-egeszseg__1..


Egyébként mit keresel? Melyik volt az a gondolat/gondolatok ami miatt ez a keresés elkezdődött benned? Mi fogott meg a szciben?

2016. dec. 21. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!