Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi az a felajánlás, mi a...

Mi az a felajánlás, mi a felajánlás jelentése, jelentősége? Mit ajánlunk fel az az Istennek?

Figyelt kérdés

2016. nov. 2. 14:30
 1/7 anonim ***** válasza:

A felajánlás nem más,mint az,ha elfogadod Isten nézetét,miszerint Szeretni kell egymást itt földön,és Őt is,Így felajánlod a szolgálatod neki azaz magad úgy értve,hogy jól és szeretetben élsz,és ezt a nézetet tovább adod másnak is!


Mózes II. könyve 20. rész

1. És szólá Isten mindezeket az igéket, mondván:

2. Én, az Úr, vagyok a te Istened, a ki kihoztalak téged Égyiptomnak földéről, a szolgálat házából.

3. Ne legyenek néked idegen isteneid én előttem.

4. Ne csinálj magadnak faragott képet, és semmi hasonlót azokhoz, a melyek fenn az égben, vagy a melyek alant a földön, vagy a melyek a vizekben a föld alatt vannak.

5. Ne imádd és ne tiszteld azokat; mert én, az Úr a te Istened, féltőn-szerető Isten vagyok, a ki megbüntetem az atyák vétkét a fiakban, harmad és negyediziglen, a kik engem gyűlölnek.

6. De irgalmasságot cselekszem ezeriziglen azokkal, a kik engem szeretnek, és az én parancsolatimat megtartják.

7. Az Úrnak a te Istenednek nevét hiába fel ne vedd; mert nem hagyja azt az Úr büntetés nélkül, a ki az ő nevét hiába felveszi.

8. Megemlékezzél a szombatnapról, hogy megszenteljed azt.

9. Hat napon át munkálkodjál, és végezd minden dolgodat;

10. De a hetedik nap az Úrnak a te Istenednek szombatja: semmi dolgot se tégy azon se magad, se fiad, se leányod, se szolgád, se szolgálóleányod, se barmod, se jövevényed, a ki a te kapuidon belől van;

11. Mert hat napon teremté az Úr az eget és a földet, a tengert és mindent, a mi azokban van, a hetedik napon pedig megnyugovék. Azért megáldá az Úr a szombat napját, és megszentelé azt.

12. Tiszteld atyádat és anyádat, hogy hosszú ideig élj azon a földön, a melyet az Úr a te Istened ád te néked.

13. Ne ölj.

14. Ne paráználkodjál.

15. Ne lopj.

16. Ne tégy a te felebarátod ellen hamis tanúbizonyságot.

17. Ne kívánd a te felebarátodnak házát. Ne kívánd a te felebarátodnak feleségét, se szolgáját, se szolgálóleányát, se ökrét, se szamarát, és semmit, a mi a te felebarátodé.


Jól szeretetben élni:

Mit cselekszik,és milyen a szeretet?


1Kor 13,4-7

4.

A szeretet hosszútűrő, kegyes; a szeretet nem irígykedik, a szeretet nem kérkedik, nem fuvalkodik fel.

5.

Nem cselekszik éktelenül, nem keresi a maga hasznát, nem gerjed haragra, nem rójja fel a gonoszt,

6.

Nem örül a hamisságnak, de együtt örül az igazsággal;

7.

Mindent elfedez, mindent hiszen, mindent remél, mindent eltűr.


Gal 5,22

De a Léleknek gyümölcse: szeretet, öröm, békesség, béketűrés, szívesség, jóság, hűség, szelídség, mértékletesség.



Ha ezt elfogadod,és cselekeded is! Hiszed is,és vallod is,hogy ebben van az Igazság! Szerintem ez jelenti a felajánlást,hogy ezek szerint élsz! :)

2016. nov. 2. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A keresztények imádati formájához az egyik felajánlás:


(Héberek 13:15) 15 Őáltala ajánljunk fel mindenkor az Istennek dicséretáldozatot, vagyis az ajkak gyümölcsét, amelyek nyilvános kijelentést tesznek az Ő neve mellett.

valamint a láb jegyzet ehhez a vershez a Máté 24:14-et is és a Róma 10:19-et is ide írja


(Máté 24:14) 14 És a királyságnak ezt a jó hírét prédikálni fogják az egész lakott földön tanúságul minden nemzetnek, és akkor jön el a vég.


(Róma 10:9, 10) 9 Mert ha nyilvánosan hirdeted azt a ’saját szádban levő szót’, hogy Jézus Úr, és szívedben hitet gyakorolsz abban, hogy az Isten feltámasztotta őt a halottak közül, megmentésben részesülsz. 10 Az ember ugyanis a szívével gyakorol hitet az igazságosságra, de a szájával tesz nyilvános kijelentést a megmentésre.


A jelentősége az ami az első században is volt,

Jézus ezért hozta létre ezt a feladatot.

Hogy minden ember halljon erről, ezért Jézus elkezdte és a tanítványai folytatták, és Jézus modern kori követőinek is ezt a feladatot kell végezni kivétel nélkül egységesen, erre kaptak is képzést,


S nem minden vallásból össze vissza, hanem egy imádatban hitben valók.

2016. nov. 2. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én katolikus vagyok. Nálunk a felajánlás történik a kovásztalan kenyérrel és a borral. A pap az oltárhoz meg megfogja a kenyeret és ezt mondja:Áldott vagy, Urunk,

mindenség Istene,

mert a te bőkezűségedből

kaptuk a kenyeret.

Felajánljuk neked, mint a föld termését

és az emberi munka gyümölcsét.

Ebből lesz számunkra az élet kenyere.

Ezután bort önt a kehelybe és ezt mondja:Áldott vagy, Urunk, mindenség Istene,

mert a te bőkezűségedből kaptuk a bort.

Felajánljuk neked, mint a szőlőtő termését

és az emberi munka gyümölcsét.

Ebből lesz számunkra a lélek itala.

2016. nov. 2. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2016. nov. 4. 07:45
 5/7 anonim ***** válasza:
Mivel minden Istené, gyakorlatilag nem tudsz neki semmit adni, ami nem az övé. Legfeljebb a szabadidődből, vagy ki tudja. Az életed sem sajátod. Meg kéne vizsgálni, mi az ami innen kellhet Istennek.
2016. nov. 5. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Nekem az jutott eszembe, hogy ha az embernek van valamilyen hátrányos szokása és szeretne abban megváltozni, akkor magát a folyamatot fel lehetne ajánlani, mert az - szerintem - biztosan Isten tetszésére való, ha egyre nemesebbé válunk.


Akár pl, ha káromkodik valaki és elhatározza, hogy többé nem teszi.


Vagy bármi, amivel csökkentjük az egonkat.

2016. nov. 6. 10:36
 7/7 anonim ***** válasza:
Hmm, elképzelhető, nem rossz. Most ezt nézem, van benne elengedés: https://www.youtube.com/watch?v=A4LiCluq8bI
2016. nov. 6. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!