Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért fogyasztanak a Krinsa-tu...

Miért fogyasztanak a Krinsa-tudatú hívők tejtermékeket, ha a Bhagavad Gítában levélről, virágról, gyümölcsről, vízről mondja Krisna, hogy elfogadja azokat felajánlásként? A tejről és tejtermékekről szó sem esik.

Figyelt kérdés

Ha valaki szeretettel és odaadással

áldoz Nekem egy levelet, egy virágot,

egy gyümölcsöt vagy egy kevés vizet,

Én elfogadom azt.

(Bhagavad Gita 9.26)



2016. okt. 13. 08:01
1 2 3 4 5 6 7
 1/64 anonim ***** válasza:
68%
Hogy ne vesszenek éhen. A tehenet levágni nem lehet, a tejtermék azt hiszem sok ember életét menti meg az éhhaláltól. Áldozni meg levelet, virágot, stb. Elég erőltetett a kérdésed.
2016. okt. 13. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/64 A kérdező kommentje:
Úgy tűnik, nem érted a kérdést. Így nyilván számodra erőltetettnek tűnhet. Először a kérdést kéne megérteni.
2016. okt. 13. 10:02
 3/64 A kérdező kommentje:
Fogalmam sincs, hogy miért tartod erőltetettnek.
2016. okt. 13. 10:03
 4/64 A kérdező kommentje:

Ahhoz, hogy valaki értse a kérdést, ismerni volna szükséges a hátteret. Ezt a harekrinsa.hu oldalról idézem:


"A táplálkozás yogája


A bhakti-yoga, az odaadás yogája folyamatát összegezve az Úr azt mondja:



Ó Kunti fia, ajánld fel Nekem mindazt,

amit cselekszel, eszel,

felajánlsz vagy elajándékozol,

valamennyi vezekléseddel együtt!

(Bhagavad Gita 9.27)



Ezért az étel felajánlása Krisnának szervesen hozzátartozik a bhakti-yoga rendszeréhez.


Az Úr azt is leírja, milyen felajánlásokat fogad el:



Ha valaki szeretettel és odaadással

áldoz Nekem egy levelet, egy virágot,egy gyümölcsöt vagy egy kevés vizet,


Én elfogadom azt.

(Bhagavad Gita 9.26)



Krisna egyértelműen nem említi a felsorolásban a húst, a halat és a tojást, így hát a bhakták nem ajánlanak fel Neki ilyen ételeket. A bhakták — szeretetből — csak a legtisztább, legjobb minőségű ételeket ajánlják fel Krisnának, s ezek semmiképpen nem tartalmazzák levágott állatok húsát vagy a tyúk esetleges embrióját, a tojást."



Tehát Krisna abban a szövegrészletben határozta meg, hogy mit fogad el ételfelajánlásként! Abban pedig szó sincs a tejről.


Ráadásul a honlapról idézett, a B. G.-hoz fűzött magyarázat is nagyon sántít, mert nem csak a húst, halat, tojást nem említi a felsorolásban Krisna, hanem a tejet, tejtermékeket sem.


Így aztán nem tartják be a Bhagavad Gítában részükre előírtakat!


Megjegyzem, az ember nem "kenyérrel és vízzel" és... Tejtermékre egyáltalán nincs szükséges az egészséges táplálkozáshoz, sőt.


Szóval, akkor mi is erőltetett a kérdésben?

2016. okt. 13. 10:11
 5/64 anonim ***** válasza:
58%
hát taníts engem, bölcs efendi! Felajánlásként a felsoroltak azonkívül még van más táplálékuk. Nem jó a válasz?? Azért erőltetett, azért mert a tejről és tejtermékekről szó sem esik a Bhagavad Gítában, az nem kizáró ok, hogy fogyasszanak
2016. okt. 13. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/64 anonim ***** válasza:
57%

"Tejtermékre egyáltalán nincs szükséges az egészséges táplálkozáshoz, sőt." értem, bölcs efendi, erre fut ki a kérdés.

Van akinek jó, és kell a tejtermék, van aki nem bírja, és árt. Ez van.

2016. okt. 13. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/64 A kérdező kommentje:

Amennyiben Krisna-tudatú bhakta vagy és nem akarod belátni, hogy Krisna tanítása, kérése ellen cselekszel, akkor ne lásd be. Nekem az nem gond.


Ahogy a mondás is tartja: "Isten szeme mindent lát". Az a lényeg.


Semmire nem "megy ki" a kérdésem, csupán annyira ami magában a kérdésben is van. Miért fogyasztanak tejet, ha Krisna azt nem fogadja el? Nem mondta Krisna, hogy számára az felajánlható! Tehát Krisna kérése ellen cselekszenek.

2016. okt. 13. 10:32
 8/64 anonim ***** válasza:
41%
A tejet magának ajánlja és nem Krisnának. Ennyi.
2016. okt. 13. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/64 A kérdező kommentje:
#8. Itt magából a vallásukból, hitük alapelveiből kellene kiindulni. Ők mindent felajánlanak Krisnának, maguknak nem ajánlják fel, úgy nem lenne prasadam.
2016. okt. 13. 11:54
 10/64 A kérdező kommentje:

"hát taníts engem, bölcs efendi! Felajánlásként a felsoroltak azonkívül még van más táplálékuk. Nem jó a válasz?? Azért erőltetett, azért mert a tejről és tejtermékekről szó sem esik a Bhagavad Gítában, az nem kizáró ok, hogy fogyasszanak"


#5.

Pont azokról szólt Krisna, hogy miket fogad el felajánlásként. Azokat emelte ki, amiket elfogad. A többit nem fogadja el, azok azért nincsenek felsorolva, evidens módon, ha a tej nincs említve (az elfogadottak között), akkor az azt jelenti, hogy azt nem fogadja el Krisna.


A "taníts engem, bölcs efendi" megjegyzés mögött szarkazmus (keserű, maró, csípős gúny) van, célzásod nem talál célba, viszont magadról lefestetted a keserűséget és azt a célodat, hogy másokat megpróbálsz megbántani.


Az én kérdésem nem bántó, de te nyilván annak vetted és azt próbálod megbosszulni - a vélt sértést.

2016. okt. 13. 12:01
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!