Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Máté 24:14. Miért csak egyetle...

Máté 24:14. Miért csak egyetlen egy vallás követi az egész világon Jézus ezen parancsát?

Figyelt kérdés
Noha sokan keresztènynek valják magukat.

2016. nov. 3. 22:05
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
51%
Ezt a Katolikus, és Ortodox egyházak is cselekszik, valamint a Református, és Evangélikus egyházak is. Viszont a Biblia egész szövegét figyelembe venni, és nem lehet kényünk, kedvünk szerint kiemelni bizonyos részeket, becsukott szemmel rá jön az ember, hogy ilyen kérdést fundamentalista, neoprotestáns egyházak tesznek csak fel, de mint mondtam is, ezen felül sok minden más is szükséges, hogy valaki keresztény legyen. Azt kijelenteni embernek, vagy vallásnak, gyülekezetnek, egy dologról, hogy csakis őt követik önmagával paradoxon, tudod, hogy ez mit jelent? Jézus több helyen is rávilágított arra, hogy akinek beszélnie kell a cselekedetei értékeiről, akinek bizonygatnia, és boncolgatnia kell cselekedetének "jóságát" az a legtávolabb kerül attól, amiről beszélni próbál. Szeretném felhívni a figyelmed, hogy a burkolt gyűlöletkeltés pontosan annyira helytelen, mintha nyíltan támadod valaki személyét.
2016. nov. 3. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
73%
Óvakodj a főteren magukat mutogatóktól, magukat vénnek nevező képmutatóktól.
2016. nov. 3. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
30%

Olvasd el még egyszer. Jézus itt semmit nem parancsolt, hanem ő maga személyesen gyógyított.

Az viszont tényleg érdekes kérdés, hogy mindez a felszentelt templomban történt.

De te sem felszentelt templomba jársz, úgyhogy nem értem,, hova akarsz kilyukadni.

2016. nov. 3. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
60%

Máté 24,14:

14. És az Isten országának ez az evangyélioma hirdettetik majd az egész világon, bizonyságul minden népnek; és akkor jő el a vég.


Az egészet idáig kell elolvasni,akkor lesz értelme! Azonban ez a rész még nem jött el:(tudtommal)

5. Mert sokan jőnek majd az én nevemben, a kik ezt mondják: Én vagyok a Krisztus; és sokakat elhitetnek.


Így még erre várni kell.

(persze,ha nem jól tudom szívesen várom a válaszokat!)

2016. nov. 3. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
A Máté 24:24-ról nekem mindig Németh Sándor jut az eszembe...
2016. nov. 3. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
59%
#5 ......nekem meg a Biblia! :)
2016. nov. 3. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
Egyetlen vallás? Melyik is?
2016. nov. 4. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
Pár hete, hónapja volt egy kérdés ezzel kapcsolatban, hogy kik azok, akik házról házra járnak és (a kérdező szerint) ezzel mutatják meg, hogy ők az igazi keresztények. Nos, rengeteg felekezet fel lett sorolva, jehova tanúi nem is nagyon szóltak hozzá a kérdéshez. Mert te is az vagy, ugye? Legalábbis tanulmányozol velük és elhitették veled azt, hogy ők vannak egyedül, akik Jézus nevében vannak. Ja de nem is, mert ők egy kitalált szót imádnak, nem Jézust, tehát máris nem keresztények.
2016. nov. 4. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
Jehova Tanúi nem az evangéliumot hitdetik. Az evangélium a jó hír, hogy Jézus által bocsánatot nyertünk. Jehova tanúi a bűnt hirdetik, önmagukat, és egy hamis nevet. Nem értik sem a Bibliát, sem az evangéliumot, sem annak jelentését. És így van, óvakodnunk kell a képmutató, magamutogató írástudóktól és farizeusoktól.
2016. nov. 4. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
0%

Ezt a világméretű prédikáló munkát sokan félre értik.

ahhoz hogy valaki Jézus ezen munkáját tudja végezni, hasonlóan Jézus tanítványaihoz először tanítvánnyá kell válni.


Vagy is gyermeki alázattal kell rendelkeznie, hogy tanítható legyen. Jézus sem csak úgy küldte ki a tanítványokat, hanem ellátta őket instrukciókkal.


Mit mondjanak, hova menjenek, hova ne menjenek, hogyan reagáljanak elutasításra, stb.

Ezért nem csak a Máté 24:14-et kell tenni, hanem ennek a Máté 28:19,20-al is összhangban kell lennie, és a Biblia többi részével.


Jézus nem hozott létre vallásokat, hiszen azok tanításbeli különbségekkel rendelkeznek még egy valláson belül is.

Ha Isten népe ilyen megosztottságban lenne, akkor hogyan lehetne egy egységes népként vezetni ezt a sok embert ha mindenki megy a saját feje után.


Hogy miért nem csinálják mások?


Mert Jézus nem vallásköziséget tanított, hanem egyetlen csoportra, tanítványok csoportjára hívta fel a figyelmet, akik minden nemzetből egy egységes népet Isten népét alkotják, az egyetlen kinevezett hű és értelmes szolga osztály irányítása alatt.


Próbálták egyszer a katolikus vezetők de nem volt áldás a munkájukon, ezért abba is maradt.

2016. nov. 4. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!