Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Valaki le tudná nekem írni az...

Valaki le tudná nekem írni az iszlám terjedését? Hogy mikor melyik térségen és hogyan kezdték el felvenni az emberek ezt a vallást? Vagy csak egy hiteles és részletes forrást, térképet tudna linkelni valaki?

Figyelt kérdés

Illetve nem csak ez érdekelne, hanem úgy alapból a Közel-Kelet vallása és kultúrája a középkorban az iszlám megjelenése előtt (úgy nagyjából a 470-es 480-as években elsősorban), illetve a próféta halála utáni időkben.

Előtte milyen hitű emberek éltek ott túlnyomó többségben, milyen vallási "kisebbségek" voltak? Aztán az iszlám gyorsan terjedt? Mi volt a nem iszlám hívőkkel, azonnal és mindenhol üldözték őket, vagy áttérítették vagy helyenként meghagyták őket a hitükben? Volt ilyen?

Illetve a kultúra milyen volt? Itt főleg a Mohamed előtti rész érdekelne. Akkor is úgy öltöztek már a nők, mint utána? (Hogy csak a kézfejük és arcuk maradhatott szabadon?) Milyen hamar adták férjhez a lányokat?

Területileg leginkább a mai Irán területe és annak környéke érdekelne, ha ez esetleg számít.

Mivel tudom, hogy van több eléggé alapvető és bugyuta kérdésem is, ugyanakkor biztos van olyan is, amit nem könnyű megválaszolni, nagyon hálás lennék azért is, ha valaki csak egy forrást tudna linkelni nekem. Ez esetben viszont fontos, hogy hiteles legyen! Ha pedig valaki esetleg ismer olyan térképet, ami az iszlám terkedését ábrázolja, azt is nagyon megköszönném!

Tudom, hogy google a barátom, de azon már túl vagyok, hogy rajta keressek (magyarul: felsültem), szóval kérlek aki tud, az írjon valamit.

Előre is köszönöm a válaszokat!



2016. nov. 1. 12:14
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Az iszlám előtt a Közel-Kelet keresztény volt a Bizánci Birodalom területén (a mai Egyiptom, Izrael és Palesztina, Jordánia, Libanon, Szíria és Irak egy része).


Perzsiában (a mai Irán, Irak másik része) a zoroasztrizmus volt a domináns vallás, de voltak különböző gnosztikus vallások (mandeizmus, manicheizmus), és jelentős keresztény diaszpórák is voltak ezen a területen is.


Az Arab-félszigeten különböző arab törzsi vallások voltak az iszlám előtt, de itt is éltek keresztény közösségek.


Kisebb-nagyobb zsidó diaszpórák is voltak többfele.


Az iszlám az arab törzsek egyesítésével született meg, és az arab hódítással terjesztették el a térségben. Az iszlám terjedéséről találsz bőven térképeket a googleval, videó-animációkat a youtubeon, ki tudod ezeket keresni. (Mi sem találjuk meg hamarabb, mint te :))


Az iszlám előtti világban teljesen más volt a nők helyzete, mint az iszlám megjelenése után. De a kettő még mindig sokkal jobban hasonlít egymásra, mint a mai nyugati állapotokra.

2016. nov. 1. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 imakommandós ***** válasza:
46%

Hát előtte sem éltek nagyon másképp. A mai beduinok szokásai és kultúrája hasonlit az iszlám előtti arab törzsekéhez. Az iráni iszlám forradalom vezetőjének a híres mondása: "Az iszlám vérrel terjed."


Egy kis olvasnivaló:


[link]


Dokumentumfilm:


[link]


A helyzet az, hogy nehéz történeti bizonyítékokra lelni, mert nem nagyon vannak. Még Mohamedről sincs kortárs történeti bizonyíték, csak a halála után kb 200 évvel később keletkezett legendákra épül a létezésének a "bizonyítéka".

2016. nov. 1. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mohamed történeti bizonyítékához annyit, hogy unokaöccsei hatalmi viszálykodása következtében vált ketté az iszlám szunnita és síita részre.
2016. nov. 1. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

#2


NEHOGY ELHIGGYE VALAKI AZOKAT!


Ha valaki az iszlámmal kapcsolatban a dzsihádfigyelőről (és egyéb hitgyülis-cionista) oldalakról tájékozódik az olyan mintha valaki a kereszténységgel kapcsolatban Marx könyveiből és a kommunista.net-ről várná az információt.


"Az iszlám vérrel terjed."


Khomeini sosem mondott ilyet. Ebből is látszik, hogy a muszlimgyűlölő Irán-ellenes izraeli-cionista hitgyüli szerkeszti a dzsihádfiegylőt.


Az iszlám sosem terjedt vérrel.

A legnépesebb muszlim országban pl sosem volt muszlim hatalom. Az emberek mind önként vették fel az iszlámot, mert látták, hogy milyen becsületesek a muszlim kereskedők és ez miatt megtetszett nekik a vallás (Indonéziára gondolok).

Sosem kényszerítettek a muszlimok senki sem, hogy erőszakkal vegye fel az iszlámot, ugyanis a Korán ezt két helyen is tiltja.

Mi magyarok ezt alá it tudjuk támasztani. 150 évig voltunk Oszmán uralom alatt és a lakosságnak még fél százaléka sem lett muszlim. Andalusia közel 800 évig volt muszlim uralom alatt és alig vannak muszlim Spanyolországban. Görögország is 500 évig volt muszlim uralom alatt és mégis az egyik legkeresztényibb ország napjainkban. Úgyhogy aki azt állítja, hogy az iszlám erőszakkal terjedt az vagy az erőszak fogalmát nem ismeri, vagy az iszlámot.


========================


Kérdező!


Válaszolván a kérdésedre, ha értesz angolul ajánlani tudom ezt a filmet, mely sorban elmagyarázza az okokat, hogy hogyan és miként terjedt az iszlám:

https://www.youtube.com/watch?v=a8CbEzcOX3M


És ha objektív információkra vagy kíváncsi akkor messziről kerüld el az izraeli propagandista hitgyülis oldalakat (dzsihádfigyelő, hetek, atv, vidám vasárnap, vigyázó.blog)!


Üdv!

2016. nov. 1. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 imakommandós ***** válasza:
100%

5 világvallás terjedése térképes videon:


[link]

2016. nov. 1. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 imakommandós ***** válasza:

itt is van egy térkép:


[link]

2016. nov. 1. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!