Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit kell tennem pontosan, ha...

Mit kell tennem pontosan, ha katolikus vagyok, de szeretném felvenni a református vallást? (Eddig nem gyakoroltam a katolikust, a vőlegényem református. )

Figyelt kérdés
Református esküvőt szeretnénk,és szeretném felvenni a vallást.

2016. nov. 1. 17:22
 1/8 anonim ***** válasza:

És a református vallást fogod gyakorolni? Mert azért nem érdemes felvenni, hogy azt se gyakorold.

Egyébként meg van mód ökumenikus (katolikus-református) közös esküvőre, tehát nem is kell áttérned.

2016. nov. 1. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A reformátusok nem foglalkoznak ilyesmivel. Az én párom is református, és a 25. házassági évfordulónkon volt templomi esküvőnk a Kálvin téri református templomban. A kutya nem kérdezte hogy melyikünk milyen vallású, nem kellett igazolásokat bemutatni.
2016. nov. 1. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Megkeresitek együtt a lelkészt. Ő elmondja majd a további teendőket is.
2016. nov. 1. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Az én református közösségben a reformátusok mellett katolikusok,ortodoxok,evangélikusok,krisnahitűek,adventisták vannak.

Ha egy pár meg akar hazasodni,csak azt kérdezem,hogy megkeresztelkedtek-e,azt hogy hol,nem tartom fontosnak.Arról pedig igyekszem tenni,hogy megkedveljék közösségemet,és annak aktív tagjaivá váljanak.

2016. nov. 2. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Neki szeretnék örömet szerezni ezzel. Lélekben is közelebb állna hozzám mint a katolikus vallás.
2016. nov. 3. 15:32
 6/8 anonim ***** válasza:

Az,egy kapcsolatban igen fontos,hogy az élet fontos dolgaiban,mint világnézet,politikai elkötelezettség,hasonlóan gondolkozzanak a párok.

Nem elég formális elkötelezettség.

2016. nov. 5. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ugyan olyanok vagyunk kb. csak ő férfi én meg nő. És most hogy ezt megtárgyaltuk,válaszolna valaki a KÉRDÉSRE?
2016. nov. 5. 22:57
 8/8 anonim ***** válasza:

Azon kívül,hogy résztveszel vőlegényeddel az istentiszteleteken,esetleg kéred felvételed a közösségbe(nem okvetlen fontos),nincs különös dolgod.

Ha a közösség tanítása felkeltette érdeklődésedet,kérhetsz a lelkésztől hitoktatást.

2016. nov. 6. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!