Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanújaként szabad-e a...

Jehova tanújaként szabad-e a kis gyermekeinknek gyerek dalokat felrakni?

Figyelt kérdés

Ilyesmire gondolok pl.:

https://www.youtube.com/watch?v=8qly1jjRPpQ



2016. nov. 6. 18:12
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
98%
A JT-t nem tudom, de a higyüliben biztosan nem. Hitgyülis rokonaim azon kiakadtak, hogy a gyerekeik kaptak egy gyerekszakácskönyvet, amiben az egyik süti neve manókeksz volt. Azóta már meg is szabadultak az ajándékba kapott könyvtől. Vagy például Karácsonykor még a csomagoláson sem lehet semmiféle angyalka sem. Évtizedek alatt kezdünk lassan beletanulni a rigolyáikba, de még így is időről időre elkövetünk valami bűnös démoni dolgot ellenük. :)
2016. nov. 6. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
66%
Allah Akhbar..
2016. nov. 6. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%
Mi a baj a manókeksszel? A négercsók meg paráznaság akkor xD
2016. nov. 6. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%

Első, pff... Az a baj, hogy simán el is tudom képzelni. Viszont úgy értem, amit írsz, hogy ez már évtizedekkel ezelőtt volt, azóta felnőtt egy generáció, a mai fiatal szülők jóval kevésbé szigorúak ezen a téren, legalábbis akikkel én beszéltem, már csak röhög rajta, hogy az ő gyerekkorukban tiltólistás volt a Süsü (sárkány, tehát okkult) és a Micimackó is (parázna, mert nincs rajta nadrág. Tényleg.).

A mai gyülis gyerekek jó része Jégvarázst, Star Wars-t és Pokémont néz, pedig ez utóbbi kettő még tíz éve is tilos volt. Változnak az idők...

2016. nov. 6. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
83%
HOGY GONDOLOD! Jehóván kívüli képzelt lényekel tömni a kicsi fejét??? Máglyára vele!
2016. nov. 6. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%

# 4


"Viszont úgy értem, amit írsz, hogy ez már évtizedekkel ezelőtt volt, azóta felnőtt egy generáció, a mai fiatal szülők jóval kevésbé szigorúak ezen a téren..."


Nem, én konkrétan erről az évtizedek alatt felnőtt generációról beszélek, akik éppen most fiatal szülők, a manókekszes eset pedig tavaly történt.


A Star Wars és a Pokemon most is tilólistán van, és már nem a rokonaimról beszélek, hanem a hitgyüli egészéről.

Más kérdés, hogy vannak, akik ezzel nincsenek tisztában és a saját ízlésük nem tiltakozik ellene, ezért azt hiszik, hogy szabad. De nem az. Megint más kérdés, hogy vannak olyanok is, akik tudják, hogy nem szabad, mégis nézik. Különben a Harry Potter óta tényleg háttérbe szorult a Star Wars szapulása, de a hivatalos tanítás nem változott. "Sándor bácsi" (ahogy nálunk emlegetik, még a nála idősebbek is) még nem mondta, hogy szabadna ilyen filmet nézni. :)

2016. nov. 6. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
3%

Nos kedves Lucifer, a gyermek dalokkal nincs baj addig, míg a szövege hazugságokat és butaságokat nem közöl.


"bűvös sárkány"


Szerinted egy keresztény szülő, aki tudja, hogy a bűvölet és a sárkány negatív, Biblia ellenes tanítások, dolgok, hogyan tüntesse fel a gyermeknek pozitív módon.


Máris ellentmondásba keveredne.

Az igazság hogyan maradna tiszta , ha egy kicsi piszkot belekeverünk?


S most lehet szörnyülködni, de ha mélyebben belegondolsz, sok ember így neveli fel a gyermekét, és aztán rájönnek, hogy anyu apu hazudott, a boldogság a vidámság kedvéért.


Vajon Isten hazugsággal akarja, boldoggá tenni az életünket, és utána meg álljon neki magyarázkodni miért mondott valótlant?

2016. nov. 6. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
59%

Igen ,mi ilyet szoktunk a gyerekeknek be nyomni:


https://www.youtube.com/watch?v=Ewkp9uYAYvQ


A vének is imádják.

2016. nov. 6. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
9%
Te bajod....
2016. nov. 6. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

#8: https://www.youtube.com/watch?v=S2S0zu3M0rY

2016. nov. 6. 20:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!