Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Háziasszonyok, akik vasárnap...

Theressita kérdése:

Háziasszonyok, akik vasárnap szentmisére/istentiszteletre jártok, hogy oldjátok meg a főzést? Előző este vagy vasárnap korán keltek?

Figyelt kérdés

Nemrégiben házasodtunk össze férjemmel. Korábban a szüleimmel vagy éppen egyedül éltem, így a házimunkával komolyabban csak most kezdtem foglalkozni. A vasárnapi főzés meg, hát... szerencsére nagyon türelmes és segítőkész a párom...

De mikor értek rá? Előző este főzitek meg? Vagy felkeltek korán, hogy mire harangoznak, elkészüljetek az ebéddel, hazaérve meg elég csak felmelegíteni?


Babát is szeretnénk, na és akkor majd mi lesz?! :-) Babával hogy lehet megoldani a dolgot majd? Köszi előre is a tippeket :-)


2016. nov. 7. 15:52
 1/8 anonim ***** válasza:
Hát vagy szombaton főzök többet, vagy amikor hazaérünk akkor egy max. fél órás ételt készítek.
2016. nov. 7. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 KZitus ***** válasza:
67%

Szia


Én így teszem: szombat este amit lehet előkészítek a vasárnapi ebédhez (sok mindent lehet: pl a rakott burgonyához mindent meg lehet előző este főzi, a töltött képosztát is megtölteni ...stb) Reggel fél 8ra kifőzöm az ebédet, reggelit készítek a családnak(3fő) és megyek 8.30-ra dolgozni(minden vasárnap). 1 órakor hazamegyek, ebédelek(ünk), és 2 órára a gyülekezetben vagyok. Már évek óta ez a menetrend, kicsit nehéz volt megszokni, de felvettem a tempót :-)

Ez csak egy lehetőség...

2016. nov. 7. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Igyekszem szombaton annyit főzni, hogy maradjon vasárnapra. Ha nem sikerül, összehozom vasárnap reggel (kényelmes időpontban kezd az istentisztelet), vagy beülünk valahová, mert ha szép idő van, amúgy sem rohanunk haza, vagy veszünk a Tescóban pizzát.
2016. nov. 7. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ja, hát babával amúgy is eléggé felfordul az élet, ez lesz a legkisebb gondod. :)
2016. nov. 7. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
52%
Este nincs mise?
2016. nov. 7. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
30%

fontossági sorrend

értem hogy még nincs de akartok babát


1 templom, 2 ebéd, 3 baba, nem ez így nem jó

1 ebéd, 2 baba, 3 templom nem ez így se jó

1 bab, 2 ebéd, 3 most jöttél rá évekig fölös képmutatással töltötted hasznos életed drága perceit

2016. nov. 8. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Mikor van a mise?

Nálunk én a gyerek vagyok, de anya és a kisebb öcsém is megy mindig (kilenckor kezdődik a mise, negyed/fél tizenegyre már otthon vagyunk), utána főz. Mi viszonylag későn eszünk, vagyishát mindig amikor sikerül. Illetve néha apa vagy valamelyik mamámék főznek, ez is egy alternatíva :)

2016. nov. 8. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az ötleteket. Igazából lehetőség van több is, csak még rutint kell szerezni, meg elkapni a "ritmust". :-) Szép napot!
2016. nov. 9. 08:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!