Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A keresztényeknek miért van...

A keresztényeknek miért van ekkora problémájuk a Lavey-i sátánizmussal?

Figyelt kérdés
Én is követem a Lavey-i sátánizmust, és nem értem, higy mi a keresztények problémája. Ez az egyik legliberálisabb, legelfogadôbb vallás a világon. Igen,nem szereti a kereszténységet (én sem), de nem ítéli el annak követöit. Egyébként meg nem gyalázunk sírokat és templomokat sem.

2016. nov. 15. 17:42
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Üdvözöllek. Ahhoz, hogy a választ meg értsd, meg kell értened az állásfoglalásaikat a keresztényeknek. De mi is az állás foglalás? A kereszténységben a Biblia az úgy-mond alapkő, amely gyakorlatilag számukra mindenre megadja a választ, a Bibliában Lucifer, azaz a Sátán negatív alakként szerepel, a gonoszként, amely bűnre csábította az első emberpárt, fellázadt Isten ellen. A Biblia egyértelműen ellenségként beszél a Sátánról, azaz Luciferről, valamint arról is, hogy csak egyetlen Urat lehet szolgálni. És a válasz itt is jön, amely nagyon egyszerű, a keresztényeknek nem azokkal az emberekkel van bajuk, akik követik a Sátánizmus, vagy bármely más a Biblia által "hiteltelennek" tűnő vallás, eszmét, stb, hanem egész egyszerűen magával azzal, amit követnek. Szóval nyilván valóan, mivel ők más Urat fogadnak el, így azt már nem fogadhatják el, aki amúgy is az ellenségként van feltüntetve, a Szent könyvükben. Így már világossá válhat, hogy miért van ellenszenv. Ez az ellenszenv a kereszténység felől, nem csak a Sátánizmus irányába van, hanem gyakorlatilag az összes többi vallás "eszmei" rendszerével szemben is. Erre a választ a fentebb már leírt rész adja. Két Úr, Egyik vagy másik.
2016. nov. 15. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Rossz volt a név választás. Egyébként csak annyire nem szeretnek, mint egy hindut.
2016. nov. 15. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Engem nem érdekel sem a Lavey-féle sátánizmus sem a követői, nemhogy még problémám legyen velük.
2016. nov. 15. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Igen, igazatok van.

1-es! Teljesen igazad van, de a Lavey-i sátánizmus lényege pont az, hogy nincs semmi ami magasabb hatalmú magánál az embernél, gyakorlatilag mindenki önmagának az istene.

A névválasztás egyébként egy metafora, miszerint a Sátán a tudást jelképezi, a kereszténység legnagyobb ellenségét.

2016. nov. 15. 18:52
 5/20 anonim ***** válasza:
60%

Kedves kérdező,


Ez nem a mi problémánk, ha nem a tied, illetve azoké lesz akik ezeket gyakorolják, amikor az élet forrása számadásra vonja majd az embereket.


Kereszténynek lenni pedig nem egyenlő a világban gondolt kereszténységgel.

Az ember pedig nem a legmagasabb rendű, mivel nem magunkat hoztuk létre, hanem az élet forrásától származik minden élet akár földi akár égi legyen is az.

2016. nov. 15. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
78%

"A névválasztás egyébként egy metafora, miszerint a Sátán a tudást jelképezi, a kereszténység legnagyobb ellenségét."


Álszentségnek tartom ezek után elfogadónak mondani a sátánizmust. Sokkal egyenesebb lenne nyíltan kimondani, hogy sötétnek gondolunk minden keresztényt. Mert akkor legalább lehetne érvelni, hogy miért az/vagy miért nem az. De ez a liberális ködbe burkolt sértegetés nekem kereszténynek elég visszataszító.

2016. nov. 15. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Nem értek egyet azzal, hogy nem az ember a legmagasabb rendü élölény. Ez természetesen hit kérdése, de nekem szimpatikus a gondolat, hogy 100℅-ban mi irányítjuk az életünket, semmiféle felsöbb entitásnak nincsen beleszólása abba.

És ez a Sátán a tudást jelképezi dolog pedig inkább a középkori egyházra igaz, de Lavey a jelenlegi, modernizálódó egyházat is nagyon maradinak tartja. Például ugye a legtipikusabb, a teremtéselmélet, sok keresztény a mai napig nem ismeri el az arra adott tudományos magyarázatot. Szerintem nagy probléma, hogy ebben és még sok másban nagyon maradi az egyház, ami véleményem szerint igen káros.

2016. nov. 15. 21:21
 8/20 anonim ***** válasza:
Saját problémám az, hogy sajnállak, de nem terhellek vele.
2016. nov. 16. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 How Arrow ***** válasza:

"hogy 100℅-ban mi irányítjuk az életünket, semmiféle felsöbb entitásnak nincsen beleszólása abba."


Semmi bajom veled kedves kérdező.

Ez agondolat amit idéztem tőlled ez az édenkertjében is elhangzott a bukáskor vagyis halgattak a sátán szavára ami azt jelenti ,hogy őt fogadták el felsőbbrendünek.

A történelem folyamán látható az eredménye ennek a sok vérontás, bűn, háboru,stb...

Ez egy álca hogy nincs egy felsőb entitás, pont ez a gondolat hogy alárendeled magad a gonosz hazug felsőbb entitásnak.

De tehetsz ellene és törd össze ennek a felsőbb entitásnak a láncait.

2016. nov. 16. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 Pietrosol ***** válasza:
72%

Szia!


Ha Te irányítod az életed, kérlek meséld el, hogyan keringeted a véred, hogyan dobogtatod a szíved és, amikor magadra gondolva azt mondod, hogy én, akkor mire gondolsz?! Melyik bél vagy nyálbaktérium csoport vagy mi, ki ez az én. Az ember legnagyobb illúziója, hogy azt hiszi, hogy van ilyen, hogy én és ezt az illúziót dédelgeti.


Egyébként a krisztusi tanításnak nem ellensége a tudás. Sőt a tudat tisztítására ösztönöz.

2016. nov. 16. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!