Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit gondoltok erről?

Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

Főleg római katolikusok véleménye érdekel, de mások is nyugodtan válaszolhatnak. Előre is bocsánat, ha kicsit hosszúra nyúlik.


Reformátusnak vagyok megkeresztelve, de nem gyakorlom a vallásom semmilyen mértékben. Egyházi iskolába járok, de katolikusba, emiatt havonta egyszer elmegyünk az osztallyal misére. Már mikor bekerültünk, megmondták, hogy nekünk (van rajtam kívül 3 református az osztályban) nem kell a katolikus szokásokat követni, szóval pl. nem kell letérdelnünk. Tegnap a mise végén, egy idősebb nő emiatt megszólt, mert szerinte nekem is le kellett volna térdelnem. Próbaltam védeni magam, hogy tudomásom szerint nem, ráadásul nem saját akaratomból jöttem katolikus templomba. Erre azt kérdezte, hogy akkor minek mentem katolikus iskolába? Mondtam, hogy a felkezetem nem volt kizáró ok a felvételinél. A végén már ott tartott, hogy ezzel, hogy nem térdelek le Isten színe előtt olyan, mintha az ördögöt imádnám. Félreértés ne essen, mint írtam, nem gyakorlom a vallásom, de szerintem ez egy mélyen hívő reformátusnak nagyon rosszul esett volna. Ráadásul szerintem elég goromba és lekezelő volt. Ti mit gondoltok, érdekelne a véleményetek.

Előre is köszönöm a válaszokat :)



2016. nov. 15. 18:20
 1/7 anonim ***** válasza:
65%
Ne foglalkozz vele. Ott van neki a gerenda.
2016. nov. 15. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
54%

Igazad van.

Én sem követelek semmit egy másvallásútól a református templomomban,pedig 6 különböző vallásból járnak rendszeresen.

2016. nov. 15. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 KZitus ***** válasza:
55%

Szia


Ugyan azt gondolom, amit te. Talán még annyit, hogy hogy az a néni nem ismerve az összes körülményt/tényeket, mondott túlságosan hamar véleményt(ráadásul rossz helyen). Ez megegyezik a Példabeszédek 18:13 intésével:

" Ha valaki felel valamire, mielőtt hallaná, az bolondság és megalázó rá nézve."

2016. nov. 15. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Vortrekker ***** válasza:

Annyit gondolok róla hogy aki nem gyakorolja es nem szívből megy egyáltalán nem szabadna kényszerből misére mennie, értelmetlen.

A hölgyről nem tok mit mondani, nem ismerem őt es a motivációit.

2016. nov. 15. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 szp72 ***** válasza:
55%

@ Már mikor bekerültünk, megmondták, hogy nekünk (van rajtam kívül 3 református az osztályban) nem kell a katolikus szokásokat követni, szóval pl. nem kell letérdelnünk.


Akkor világosan megmondták, hogy nem kell. Semmi mást nem csináltál csak amiben megegyeztetek.


@ Erre azt kérdezte, hogy akkor minek mentem katolikus iskolába? Mondtam, hogy a felkezetem nem volt kizáró ok a felvételinél.


Tehát az idős néni tudta rosszul a dolgot. Lehetséges, hogy ő maga annak idején egy olyan felekezeti iskolába járt, ahol ilyen feltétel volt. Én azt hiszem, hogy a néni egy kicsit bunkó volt.

2016. nov. 15. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
33%

Nekem az a véleményem, hogy ez nem is történt meg.

Ne akard már bebeszélni, hogy egy idős nő majd egy tizenéves csitrivel fog nekiállni veszekedni, amikor látja, hogy felnőtt kísérővel vagy. Főleg nem mise után a templomban.


Ez a történet több sebből is vérzik egyszerre, legközelebb valami hihetőbbet találj ki. ;)

2016. nov. 15. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Valakinek aztán komoly problémái vannak.
2016. nov. 15. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!