Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nagyom vallásos családban elô...

Nagyom vallásos családban elô tinik, miben más az életetek mint a környezeteteknek?

Figyelt kérdés

Mik a szabalyok otthon amit pl az osztalytàsak furcsálnak?

Ti is így nevelitek majd a gyerekeiteket?

Szuzen hazasodtok?



2016. nov. 16. 20:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
48%

Kíváncsi vagyok, hogy vajon kapsz-e erre itt választ.


Nem kevés "nagyon vallásos családban élő tinit" ismerek személyesen, ők suli után sportolnak, szakkörökbe járnak, néptáncolnak, hangszeren tanulnak meg hasonlók. Na meg segítenek a háztartásban és a ház körül. Nem sokat interneteznek, és ha mégis, akkor sem írogatnak, hanem inkább olvasgatnak a neten. ;)


A kérdés kiírása óta eltelt már másfél óra, és még senki nem járt az oldalon, aki ebbe a "nagyon vallásos tini" kategóriába tartozna. :) Akiket én ismerek személyesen, azok közül például ezen az oldalon senki nincs is regisztrálva :)))

2016. nov. 16. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
41%
Csak azt nem értem, hogy mire gindolsz, mivel az én családom keresztény, de nem hinném, hogy a "nagyob vallásosak" közé tartoznánk. De igen vannak "furcsaságok", így fogom nevelni a gyerekeimet, és szűzen fogok házasodni. De egyébként ezhárom olyan állítás, ami rebgeteg, nem vallásos családra is ráillik.
2016. nov. 17. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Akkor mesélek :)

Nálunk nincs internet,csak kereszteny/szülô által elfogadott konyveket olvashatunk nem találkozhatok kettesben a baratommal, megvan szabva milyen ruhát hordhatok, milyen zenet hallgathatok, milyen filmet nezhetek,kik lehetnek a barataim.

Most kaptam egy "okos" telefont (17.születésnapomra) ami a ház bizonyos részeirôl tudom fogni a szomszed wifijet, ha megtudnák ég a földdel..Jövôre olyan messze megyek egyetemre amilyen messze csak lehet.

2016. nov. 17. 07:02
 4/14 A kérdező kommentje:
Bocsánat az elsô pont nem igaz. Van internet es egy számitògép (és a bàtyàmnak egy laptopa,22eves) de csak iskolai dolgokra használhatjuk ha valaki "felügyel".
2016. nov. 17. 07:06
 5/14 A kérdező kommentje:
Szerintem kiirom masik kategoriaba :)
2016. nov. 17. 08:07
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

"csak kereszteny/szülô által elfogadott konyveket olvashatunk nem találkozhatok kettesben a baratommal, megvan szabva milyen ruhát hordhatok, milyen zenet hallgathatok, milyen filmet nezhetek,kik lehetnek a barataim."


Ne haragudj, hogy így fogalmazok, de akkor ti valami szektához tartoztok.

Akikről én beszéltem (1. vagyok) ők találkozhatnak kettesben is a barátjukkal/barátnőjükkel, olvashatnak, nézhetnek bármit, ha akarnak.

2016. nov. 17. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakozom az előttem lévőhöz, a szüleitek szektások, mármint én keresztényként nőttem fel és keresztény iskolába jártam, de soha nem hallottam olyasmit a nálatok van. Egyébként 18. évetek után nincs is joguk ellenőrizni, hogy mit csináltok. Persze amíg ott éltek addig van bizonyos hatalmuk fölötettek, de szerintem amit így leírtál az abszordum.
2016. nov. 17. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Nem szekta, csak néhány család ilyen bigott vallásos a gyülekezetben.
2016. nov. 17. 14:33
 9/14 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem hülyeség a vallás. 1517-ben nem megreformálni kellett volna, hanem teljesem megszűntetni. Istenhez való imádkozás olyan, mintha az előttem álló asztalhoz imádkoznék. Azonban van egy nagyon fontos dolog: az asztal létezik.


Ezek a semmitmondó imakönyvek, meg Bibliák felülírják az alkotmányt. Egy vallásos ismerősöm mondta, hogy nem bulizik, nem iszik egy kortyot se, nem káromkodik... Attól valaki a nem létező pokolba kerül, mert megivott egy deci bort, vagy 2 doboz sört? Szerintem a tudomány is előrébb lenne, ha a vallás nem hátráltatta volna régen. A pápa is világi életet él, a papok pedofilok, meg kocsmázni járnak, az előbb vizet prédikáltak, a kocsmában meg ott koccintanak. Önmaga kifordítása az egész. Meg amikor mondják, miért tagadod Isten létezését? Olyat nem lehet tagadni, amit nem bizonyítottak be. És igazából nem érdekel, mennyi vallásos ember olvassa ezt, ha bárki meg tudja nekem mutatni, milyen formában létezik Isten, akkor elhiszem. De ez csak mind mese. Nincs olyan teremtmény a világon, aki megparancsolja, hogy mit csináljak? Meg amúgy mit parancsolgat egy kitalált személy?

2016. nov. 17. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Brr, ez rettenet!

De, igen, egyetem, koli/albérlet majd megoldja. Viszont csak okosan! Az ilyen fiatalok így ilyenkor "élik ki" magukat, s rettenet sok hülyeséget csinálnak! :)

2016. nov. 17. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!