Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus miért nem indul demokrat...

Jézus miért nem indul demokratikus választásokon?

Figyelt kérdés
Simán megtehetné, hogy visszatér a Földre, bemutat néhány egyszerűbb csodát (csak hogy senki ne hihesse, hogy szélhámos), aztán bejelenti, hogy elindulna egyik vagy másik ország demokratikus választásán. Így az emberek tényleg eldönthetnék, hogy Isten törvénye szerint szeretnének élni, miután Jézus bemutatta a pártprogramját. (Mondjuk indulhatna Izraelben, és mindenféle újjászületett keresztények is visszajönnének, akik testvérpártokat alapítanának a világ többi országában.) Ha tényleg olyan jó és hatalmas, akkor simán megnyerne egy teljesen szabályos választást is, nem?

2016. nov. 18. 14:18
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
87%
Neked is legalább háromszor kellett sorba állni, mikor az észt osztották.
2016. nov. 18. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

"Neked is legalább háromszor kellett sorba állni, mikor az észt osztották."


Valóban, ezért is kaptam háromszor annyit, mint az átlagember. De ez nem válasz a kérdésemre.

2016. nov. 18. 14:38
 3/16 anonim ***** válasza:
25%

Üdv. A kérdés jó, de szerintem a válasz is kézenfekvő: Akkor sem hinnének. Aki hisz, annak nem kell látnia a csodákat, aki pedig megkeményítette a szívét, az a kérdésben felsorolt csodák láttán sem hinne, hanem kiokoskodna valamit, mint anno a zsidók, akik látták a csodákat és mégsem hittek. Nézd csak, volt már rá példa:


Meggyógyított vak:

János

9,24 Másodszor is szólíták azért az embert, a ki vak vala, és mondának néki: Adj dicsőséget az Istennek; mi tudjuk, hogy ez az ember bűnös.


9,25 Felele azért az és monda: Ha bűnös-é, nem tudom: egyet tudok, hogy noha vak voltam, most látok.


9,26 Újra mondák pedig néki: Mit csinált veled? Mimódon nyitotta meg a szemeidet?


9,27 Felele nékik: Már mondám néktek és nem hallátok: miért akarjátok újra hallani? avagy ti is az ő tanítványai akartok lenni?


9,28 Szidalmazák azért őt és mondának: Te vagy annak a tanítványa; mi pedig a Mózes tanítványai vagyunk.


9,29 Mi tudjuk, hogy Mózessel beszélt az Isten: erről pedig azt sem tudjuk, honnan [rész 8,14.] való.


9,30 Felele az ember és monda nékik: Bizony csodálatos az, hogy ti nem tudjátok honnan való, és az én szemeimet megnyitotta.


9,31 Pedig tudjuk, hogy az Isten nem hallgatja [Péld. 15,29.28,9. Ésa. 1,15.] meg a bűnösöket; hanem ha valaki istenfélő, és az ő akaratát cselekszi, azt hallgatja meg.


9,32 Öröktől fogva nem hallaték, hogy vakon szülöttnek szemeit valaki megnyitotta volna.


9,33 Ha ez nem Istentől volna, semmit sem cselekedhetnék.


9,34 Felelének és mondának néki: Te mindenestől bűnben születtél, és te tanítasz minket? És [vers 22.] kiveték őt.


Vagy: Ap. csel

4,14 Mikor azonban látták, hogy a mely ember meggyógyult vala, ő velök együtt ott áll, semmit nem bírtak ellenök szólni.


4,15 Mikor pedig őket a gyűlésből kiküldötték, tanácskoztak maguk közt, mondván:


4,16 Mit cselekedjünk ez emberekkel? Mert hogy nyilvánvaló csoda lőn általok, mindazoknak, kik Jeruzsálemben laknak, tudtokra van, és el nem tagadhatjuk.


4,17 De hogy tovább ne terjedjen a nép között, fenyegetéssel fenyegessük meg őket, hogy többé egy embernek se szóljanak ebben a névben.


Tudták, hogy voltak csodák, mégsem hittek Jézusban, hanem meg akarták ölni az apostolokat.


Vagy amikor Jézusra ráfogták, hogy a sátán erejével teszi a csodákat...

Vagy feltámasztotta Lázárt, erre lázárt és Jézust is meg akarták ölni...


Azonban a Jelenések könyve szerint nagyjából be fog következi az, amit írtál. Jelenések:

20,6 Boldog és szent, a kinek része van az első feltámadásban: ezeken nincs hatalma a második [rész 2,11.] halálnak; hanem lesznek az Istennek és a [rész 1,6.5,10. 1 Pét. 2,5.9. Ésa. 61,6.] Krisztusnak papjai, és uralkodnak ő vele ezer esztendeig.


20,7 És mikor eltelik az ezer esztendő, a Sátán eloldatik az [vers 3.] ő fogságából.


20,8 És kimegy, hogy elhitesse a föld négy szegletén lévő népeket, a [Ezék. 38,2.] Gógot és a Magógot, hogy egybegyűjtse [rész 16,14.] őket háborúra, a kiknek száma, mint a tenger fövenye.


Br nem vagyok abban biztos, hogy ez utóbbi helyes analógia, mert annyira nem vágom az ezeréves időszak pontos jelentését

20,9 És feljövének a föld szélességére, és körülvevék a szentek táborát és a szeretett várost; és Istentől a mennyből tűz szálla alá, és megemészté azokat.


Üdv!

2016. nov. 18. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
50%
Még annyit, hogy a csodákat pedig sok blog, meg hasonlók tagadnák, kimagyaráznák hazug írásokkal, hogy mégsem Jézustól van, Ő nem Isten, stb, stb... Ti pedig hinnétek nekik, mert hinni akartok nekik. Így van ez ma is
2016. nov. 18. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

"Ha tényleg olyan jó és hatalmas, akkor simán megnyerne egy teljesen szabályos választást is, nem?"


Fentiekből következik, hogy nem nyerné meg, mert nem akartok hinni Neki

2016. nov. 18. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
54%

Mert megmondta, hogy az Ő országa, vagy királysága nem része ennek a világnak.


Királyi hatalmát Istentől kapta és nem emberektől.

ezért is igaz, hogy az Ő uralma addig tart amíg Isten kinevezte, és nem lesz 4. évente választás hogy más vegye át a helyét.

2016. nov. 18. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Elnézést, a 3. hozzászólás végén akartam ezt írni:

"Bár nem vagyok abban biztos, hogy ez utóbbi helyes analógia, mert annyira nem vágom az ezeréves időszak pontos jelentését"

Valamiért az utolsó ige elé tette be...

2016. nov. 18. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Az emberek most is eldönthetik hogy isten törvénye szerint akarnak-e élni vagy nem. Aki hisz, az most is úgy él, aki meg nem, az akkor se élne úgy.
2016. nov. 18. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Nem, nemhiszem. Az ő uralkodása nem ilyen, hanem mennyei. Nincs nehezebb dolog az irás tökéletesitésénél, egyrészt még ez is fejletlen szint hozzá képest, másrészt az embereknek is valamennyire fel kell készülniük a befogadására. Ő, mint legfelsőbb képes teremteni, bárki sorsát befolyásolni, a megjelenést hibátlanul reprodukálni publikusan, mindent látni és érteni, ő igazi intergalaktikus uralkodó. Nem kell mondania semmit, egyszerűen úgy néz ki, és hosszú idő alatt megszerzett mindent, amit birtokol és felügyel. Én, mint vmi hercegnő irhatok ugyan ide, de hatalmam korlátozott, és nincs erőm ahhoz hogy boldoguljak az életben. Csak néha élvezhetem a saját korlátoltságom miatt, és hatóköre szintén korlátozott lesz, az elért eredmény szerint, a javak szerint, és azonkivül is sok gondom van. Nem jön az csak úgy el, azt ki kell alakitani hosszú élet alatt, és ennél feljebb már nem nagyon van. Akkora a gravitáció, mint egy fal és nem lehet továbbmenni, csak nyomni folyamatosan sok ideig, és a vége az lehet az, de csak végtelen idő múlva?. :)
2016. nov. 18. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Olvastad a Jelenések Könyvét? Ha valaki lejönne a Földre, csodákat tenne és arra törekedne hogy vezesse az emberiséget, az az Antikrisztus, a sátán prófétája.

Szerencsére nem vagyok vallásos, de ha es megtörténne, hallgatnék a Bibliára és nem állnék mögé.

2016. nov. 18. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!