Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen százalékos eredményeket...

Milyen százalékos eredményeket vártok a jövő évi választásokon?

Figyelt kérdés

Figyelembe véve a választókörzetek Fidesz-féle "optimalizálását", szerintem az arányaiban legnagyobb bukó a Jobbik lesz, de az MSZP-t is jelentősen gyengítették.


Az LMP, DK, E2014 erőssége úgyis a városi fiatal értelmiség, de maximum egy hármas koalcíóban tudom elképzelni az érdemi, 20% körüli eredményt számukra, bár ezzel lehet, hogy kormányzati koalícióra kényszeríthetik a Fideszt.



2013. máj. 31. 21:18
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
32%

A városi fiatal értelmiséget mindenki szereti ide vagy oda besorolni... Fura mód nálunk az egyetemen csak és kizárólag egy párt szimpatizánsai vannak és nem az általad említett 3-as fogat...

Nagyon sokan nagyon sok témában felhozzák érvként hogy nem szabad elhinni azt ami a médiában megy. A Fidesznek még mindig bődületesen sok szavazója van. A Jobbik szerintem egy deka embert nem veszt, miért vesztene? Nem kormánypárt, az emberei nem konfrontálódtak nap mint nap. Aki eddig szimpatizált velük ( lásd a válaszom első bekezdését) az ezután is megteheti hiszen túl sok sár nem érte őket. A bal és liberális oldal ellenben több pártra szakadt... Mondjuk lényegtelen úgyis összebújnak ha szükség lesz.

Azt mondanám hogy olyan 50-55% lesz a Fidesz- KDNP része, 15% Jobbik 10-10-10 Mszp-dk-e2014. A Fidesz egyetlen gyengéje hogy nem hajlandó koalícióra lépni a fekete báránynak titulált Jobbikkal... Viszont náluk ez elvi kérdés 94-ben sem léptek koalícióra csak azért hogy kormányba jussanak. Ezt hibának tartom. Megnéznék egy Jobbikot is magába foglaló kormányt. Utána már lehetne szidni őket, előre nem tudom hogy veszi bárki is a bátorságot, hiszen ők azok akik nem ártottak még az országnak, szemben az összes többi párttal.

2013. máj. 31. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 MolotovPunk ***** válasza:
25%

Azért az MSZP mögött is vannak jócskán szavazók.Főleg 40-50es korúak.Véleményem szerint az MSZP egyedül többet fog kapni pár százalékkal,mint a Jobbik.

Egyébként úgy tudom,legutóbbi felmérés szerint a Jobbik jó néhány százalékot gyengült.

Nem mérvadásként írom,de egyik kollégám is,aki vérbeli Jobbikos volt eddig,ő is azt mondta jelenleg az Együtt 2014re szavazna.


Én inkább attól félek,hogy ha MSZP-Dk,Együtt 2014 legyőzi picivel a fideszt,akkor a fid képes lenne összefogni a Jobbikkal,csak,hogy ők maradjanak kormányon.

(Bár lehet tévedek utóbbival kapcsolatban.)

2013. máj. 31. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:

A pár egyéni kerület elvesztése és az elmúlt 3 év totális inaktivitása miatt szerintem nem tudják megismételni a 2010-es eredményt.


De amúgy hasonlóra tippelek, Fidesz 45-55, LMP+E2014+DK 15-20, MSZP 10-15, Jobbik 10-15.

2013. máj. 31. 21:50
 4/28 anonim ***** válasza:
41%

Miért féltek a Jobbiktól? Nincs előéletük. Attól féljetek inkább hogy olyan jut kormányra aki eddig már ült a trónon, mivel egyik sem volt fenékig tejfel, aki ezt nem ismeri el, az elvakult...


A felmérésnek nem szabad hinni :) Azt mindig egy szervezet végzi akit ugye fizet valaki. Churchill mondása hogy csak azt hiszem el amit én hamisítok :D


Az MSZP semmilyen módon nem fog többet kapni a Jobbiknál. Oké lehet elpártoltak a Jobbiktól De az MSZP meg gyakorlatilag ketté szakadt. Ha nem is ment a szavazók fele egy jó része viszont igen. Ha jól tudom 2010-ben a Jobbik többet kapott az MSZP-nél most meg a szakadás ellenére is legyőzné? Kétséges.

2013. máj. 31. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
71%

Én nem sokat tulajdonítok a jobbikkal kapcsolatban a közvélemény kutatásoknak. Sok a Jobbiknak a rejtett szavazója, hiszen folyton mocskolja a mainstream média.

Viszont a szavazófülke magánya megcsendíti a Jobbikos dallamokat. Ez történt eddig is, ezért volt a valós voks sokkal több mint az előzetes várakozás, illetve a Jobbikhoz közeli kutatóintézetek nincsenek. Szépíteni meg nagyot lehet ha a minta célközönségét stilizáltan kérdezzük.


Az meg vicc hogy folyton a Fidesz perspektívája a mérvadó a koalícióval kapcsolatban, hiszen a Jobbikon is ugyan úgy múlik sőt még többet is veszíthet vele.


Nagyon sok van még addig és sok minden történhet, az az lehetnek nagy nyertesek és vesztesek is.

2013. máj. 31. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:

2010-ben 15,28%-t kapott az MSZP, 12,18-t a Jobbik, mandátumok formájában 57:47 az arány.


Bár a pártbeli törés kétségtelen, szerintem a Fidesz ámokfutás el fog feledtetni sok mszp-s gondot azokkal, akik gazdasági megfontolásból és nem pártpreferenciából szavaztak narancsosan, ami azért egy elég komoly réteg volt.


A Jobbik nekem egy súlytalan valaminek tűnik, a hőzöngésen kívül eredményt a pár platformon ahol tudtak volna (Tiszaújváros pl.) nem mutattak fel. Az meg nem tölti meg az emberek pénztárcáját, hogy mocskoscigányok.

2013. máj. 31. 22:01
 7/28 anonim ***** válasza:
48%

Igazad van nálunk a megyében ( ez Gyűrűk urásan hangzott :D ) verte meg a Jobbik meg a városi közgyűlésben is és gyakran összekeverem a 3-at :D

Van kirakat települése a Jobbiknak, Érpatak. Nagyon komoly intézkedéseket vezettek be és a lakosság kőkeményem támogatja őket helyi szinten, csak ahogy ezt most írta valaki, a mainstream média ezt nem mutogatja.

Igazából meglepő számomra, hogy ha a Jobbik súlytalannak tűnik akkor a többi ellenzéki párt számodra nem. A Jobbiknak is számos törvényjavaslata volt, bizottsági munkákban kivették a részüket. Szerintem korrekt munkát végeztek. Felelősségteljesen dolgoznak, ami alatt azt értem hogy állandó jelleggel lemondtak a mentelmi jogukról ha rendőrségi eljárás indult ellenük. Ez kérlek korrekt, gerinces hozzáállás. A többi párt emberétől az országgyűlés vette el a mentelmi jogát.

2013. máj. 31. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 MolotovPunk ***** válasza:
100%

Tárki: Csökkent a Fidesz és a Jobbik támogatottsága

2013. május 30. 10:07

A pártválasztók körében némileg csökkent a Fidesz-KDNP támogatottsága, míg az Együtt 2014 - Párbeszéd Magyarországért (PM) szavazótábora kismértékben erősödött a Tárki májusi felmérése szerint. Az intézet mérései szerint a hosszabb távú trendeket figyelembe véve a Jobbik támogatottsága folyamatosan csökken.


[link]

2013. máj. 31. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
0%
Majd jövőre írjatok rám személyes üzenetet és elnézést kérek a zagyvaságaimért ha bebizonyosodik hogy a Jobbik csúnyán alulmúlja a várakozásaimat. Bár lehet inkább csatlakoznotok kéne hozzám akkortájt hogy sirassuk az országot :)
2013. máj. 31. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 MolotovPunk ***** válasza:
34%
2013. máj. 31. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!