Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A LaVey-i sátánizmus mitől...

A LaVey-i sátánizmus mitől vallás?

Figyelt kérdés

Annyira ástam bele magam a témába amennyire a wikipédia megengedte(lol)és nem feltétlen értem, hogy ez mitől vallás? Így elsőre nekem sokkal inkább egy életszemléletnek, egyfajta életfelfogásnak tűnik. Meg igazából rájöttem, hogy ez "a kilenc sátáni nyilatkozat", "a sátánizmus 11 törvénye, "a kilenc sátáni bűn" mind olyan hozzáállásra buzdítanak ami szerint eddig is éltem az életem.

Szóval ebben mi adja azt a +-t ami miatt vallásnak számítható?



2016. nov. 19. 20:43
 1/7 anonim ***** válasza:
35%

LaVey a The Satanic Bible-ben kitér erre, de ugye könnyeb a netes infók alapján tájékozódni és értetlenkedni.

Van egy kifejezetten erről szóló rész, amely leírja, hogy azért vallás, mert szerinte az ember életében szükséges a fantázia. Ezért a sátánizmusban is vannak rituálék, ahol szimbólumok, rituális szövegek és cselekedetek vannak (és ahol a sátánista szabadjára engedheti a fantáziáját, ugyanis a rituálé időtartama során az érzelmek minél hatékonyabb felkorbácsoláda érdekében "eljátsza", hogy valóban a pokol fejedelmeihez és démonokhoz szól barátként és hívja őket). Ez megadja azt a pluszt, amitől nem csak egy "száraz" életfilozófia lesz.

2016. nov. 19. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

már az elején leírtam, hogy nem ástam bele magam csak szimplán kíváncsi voltam erre

köszönöm a választ

2016. nov. 19. 23:32
 3/7 anonim ***** válasza:
45%

# 1


"vannak rituálék, ahol szimbólumok, rituális szövegek és cselekedetek vannak"


Mindez szükséges feltétele a vallásnak, de messze nem elegendő.


Nem elég, hogy vannak rituálék, de ezeket a rituálékat emberek széles tömegeinek, rendszeresen kell gyakorolni, hogy vallásról beszélhessünk. A vallás mindig kultúra-szervező tényező, egész társadalmak életét szervezi meg a mindennapi élet szintjén is. (És ha lehetne, ebben a mondatban minden szót vastag betűvel kiemeltem volna.)


A sátánizmus nem ilyen, semmiféle társadalom, semmiféle össztársadalmi kultúra nem szerveződik a sátánizmus köré. Mondjál csak egyetlen egy sátánista államot (akár csak egy törpeállamot), vagy egy sátánista népet, törzset, néptöredéket a történelemből - nem tudsz mert a sátánizmus nem kultúra-szervező tényező. Szociokulturálisan véve a sátánizmus nem a kultúra, hanem csak a szubkultúra szintjén jelentkezik.


Elhiszem, hogy LaVey nagyon szeretett volna vallást alapítani, de egyelőre ettől még fényévekre van.


Vallásszociológiai szempontból a sátánizmus nem vallás. De igazából még csak szekta sem, nálunk legalábbis nem az. Inkább csak amolyan hobbi, szabadidős tevékenység.

2016. nov. 20. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
51%
Azt gondolsz, amit akarsz, harmadik. A kérdésre válaszoltam. Nem fogok vitázni.
2016. nov. 20. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
#3-as megsúgom, a levay sátánizmusnak van rendes egyháza az usa-ban :)
2016. nov. 20. 12:58
 6/7 anonim ***** válasza:
44%
Megjegyzem, démonokat magunkhoz hívogatni még poénból sem jó ötlet, hiába nem hiszünk bennük, attól még megjelenhetnek; és ha valakiben otthonra lelnek, oda szeretnek hosszú távra beköltözni. Ez nem játék! Tapasztalatból írom, láttam olyanokat másnap hullasápadtan, akik előző éjjel poénból kipróbálták a szellemidézést, és tényleg megmozdult az asztal.
2018. szept. 17. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hatos:Ajjh...Mi lenne ha nem írnál olyan dolgokról véleményt amikhez nem értesz? Amúgy kérdező, nézz fel a scythe.hu-ra. Ott egy csomó infó van erről Magyarul, többek közt a kérdésedre a válasz is.
2018. nov. 22. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!