Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ez a két dolog alapból kizárja...

Ez a két dolog alapból kizárja egymást?

Figyelt kérdés
Alapjában véve keresztény ember vagyok, de szeretem a metál/rock stílust. Szeretem a fekete, koponyás ruhadarabokat és tetoválásokat. Meg a kemény zenét. Nem mondanám magam sátánistának, de hallgatok egy-két olyan bandát, ami dalszövegei miatt elvileg sátánistának számít (néha tényleg elég egyértelmű utalások vannak benne). De csak a dallama meg a stílusa miatt szeretem, az hogy miről szól, számomra mellékesnek számít. De sokan úgy gondolják, hogy ez nem fér össze a vallással. Páran a családból próbálnak leszoktatni, "eltiltani" ettől a zenétől/stílustól. Mennyire számít "rossznak" hogy ilyen zenét hallgatok? Számíthatok-e emiatt nem-vallásosnak vagy sátánistának?

2016. aug. 8. 18:00
1 2 3
 1/22 Molyember ***** válasza:
79%

A külsőségeket majd kinövöd, a zenében finomodsz, a vallást pedig megtanulod helyén kezelni. Ez a jövőd, a jelenre talán csak annyit mondanék, hogy ne lázadj túl erősen, de ne is add meg magad azonnal. A felnőtté válás része.

(Amúgy gondold már végig: Isten megteremtette az Univerzumot, "számon tartja minden szál hajunkat", és majd pont az alapján fog megítélni, hogy mit hallgatsz? Ne felejtsd el, hogy Isten nem korlátolt, mint az emberek. Utóbbiakkal ne törődj, nem Isten miatt akarnak megváltoztatni, hanem mert nekik nem tetszel. Hát marha komoly érv...)

2016. aug. 8. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
7%

Szervusz.

Keresztény=Krisztust követő, utánzó személy.


Nem tudom mennyire ismered Isten útmutatását ezzel kapcsolatban?


Mit gondolsz Jézus hallgatott volna ilyen zenét?

Mennyire azonosult volna vele?

Kit dicsőít a zene? Istennek szerez dicséretet, vagy másnak a személyét emeli ki?

S ehhez hasonló kérdéseket tegyél fel magadnak.

2016. aug. 8. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
96%
#2, szerintem Jézus igenis hallgatna rockot, ha ma élne köztünk. Elvégre sok olyat tett, ami megbotránkoztatott másokat. Pl. gyógyítás szombaton. Az akkori zsidó magukat hívőnek tartó személyek szemét szúrta. Na, ez meg most megbotránkoztató, legalábbis az ilyen bigott, magukat kereszténynek valló jt-k számára
2016. aug. 8. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
0%

Már megbocsájts kedves Válaszoló,

De ezt nem lehet egy kalap alá venni.


Hogy Jézus szombaton gyógyított, arra neki engedélye volt az Atyától. Mivel Jézus Isten Fiaként a leendő királya Istennek, aki épen letenni készült az életét az emberekért, és az új szövetség által a szombat napokra vonatkozó törvényt is megszüntesse.


Jézus soha nem hallgatott volna Sátánt dicsőítő énekeket

Jézusnak felajánlotta Sátán, mint e világ uralkodója a hatalmat, Jézusnak, Jézus nem fogadta el:


(Máté 4:8–10) 8 Ismét magával vitte őt az Ördög, most egy rendkívül magas hegyre, és megmutatta neki a világ összes királyságát és azok dicsőségét, 9 majd ezt mondta neki: „Mindezeket neked adom, ha leborulsz, és imádatot mutatsz be nekem.” 10 Akkor Jézus így szólt hozzá: „Eredj el, Sátán! Mert meg van írva: »Jehovát, a te Istenedet imádd, és egyedül neki végezz szent szolgálatot.«”


Vajon milyen szent szolgálatot végezne Jézus Istennek ha ilyet tenne?

2016. aug. 8. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
93%
#4 Én nyugtató és lelkileg üdítő tibeti Buddhista zenéket hallgatok, szerinted, én milyen szinten támogatom ezzel a Sátánt?
2016. aug. 8. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
25%
Sose fogom megérteni az ilyen kérdéseket. Ha valaki azt mondja, hogy ő kereszténynek tartja magát, akkor miért nincs tisztában a legalapvetőbb dologgal? Ne embertől kérdezzen, hanem Istentől. Vagy a hite csak olyan múlékony, illékony hajnali pára?
2016. aug. 8. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
93%

#4, van egy ismerősöm, aki totál ateista, de keresztény rockot hallgat, mert a dallam és a a stílus tetszik neki, a szöveget meg abszolút figyelmen kívül hagyja. Nem lesz ettől az ismerősöm keresztény, ahogy a kérdező sem lesz sátánista. Nem ez határozza meg az embert.


Szerintem Istent nem az érdekli, milyen zenét hallgatsz, hanem az, hogy hogyan élsz. Az ítélkezés meg nem a mi dolgunk. Tudod, ne ítélj, hogy ne ítéltess. :)

2016. aug. 8. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
25%

"Nem érdekli Istent"


Hogy ne érdekelné. Hiszen azért hozott létre erkölcsi elveket, amik megkülönböztetik a hozzá tartozókat a világhoz tartozóktól, és jövendölt is róluk.


(Malakiás 3:17, 18) 17 „Enyéim lesznek — mondja a seregek Jehovája — azon a napon, amelyen különleges tulajdont hozok létre. Könyörületes leszek hozzájuk, mint ahogyan könyörületes a férfi a fiához, aki szolgálja őt. 18 Ti pedig újra látni fogjátok a különbséget az igazságos és a gonosz között, aközött, aki szolgálja Istent, és aközött, aki nem szolgálja őt.”


egyebek mellett, akkor feleslegesen íratta volna le az elvárásait a tiszta imádatával kapcsolatban. hogy mit kell tennie annak aki elfogadható szeretne lenni Isten előtt.

(Galácia 6:7) 7 Ne vezessenek félre titeket: Istent nem lehet megcsúfolni. Mert amit vet az ember, azt fogja aratni is;

(1János 5:3) 3 Mert az Isten szeretete azt jelenti, hogy megtartjuk a parancsolatait; a parancsolatai pedig nem megterhelőek,


amit nézel vagy amivel azonosulsz az vagy.

2016. aug. 8. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
77%
#8 Azt írod, hogy az az ember amit, néz hallgat, stb, akkor a tanúk egy 16. században kitalált bálvány név tanúi ?
2016. aug. 8. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
90%
Én is hallgattam ilyen zenét kamaszkoromban, és hívő, vallásos voltam, maradtam. Ne izgasd magad, ki fogod nőni, csak maradj nyitott az új impulzusokra, keresd a minőségi zenét. A hitet viszont, ha igazi és mély, nem fogod kinőni. A szüleid nyugtasd meg, hogy nem azonosulsz a mondanivalóval. A kamasz korba belefér egy kis különcködés :-)
2016. aug. 8. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!