Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Evangélikusként mondhatom ezt...

Evangélikusként mondhatom ezt az imát amit a katolikus oldalon találtam?

Figyelt kérdés
Bocsi a hülye kérdésért, de a szüleim nem vallásosak de én szeretnék imádkozni. A miatyánkra gondolok.
2016. nov. 20. 09:01
 1/8 anonim válasza:
0%
Szia! Szerintem mindegy honnan van az ima. Amúgy is hülyeség az egész, szóval tökmindegy, isten nem fog megharagudni.
2016. nov. 20. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 spectator ***** válasza:
89%
A kérdés nem hülye! Még akkor is mondhatnád az imát ha más keresztény vallásból származna. Pláne így, hogy a Miatyánkot MINDEN keresztény vallás mondja.
2016. nov. 20. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
87%
Az evangélikusok is mondják. A Bibliában van.
2016. nov. 20. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
A Miatyánkot Máté evangéliuma szerint Jézus tanította a tanítványainak a hegyi beszéd részeként. Egyetemes keresztény ima.
2016. nov. 20. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen azt mondhatod. Egyébként Isten nem azt nézi hog ki katolikus ki evangélikus református vagy épp ortodox. Istennek az számít hogy higgyünk ő benne és a hit által jócselekedeteket vigyünk végbe a világban
2016. nov. 20. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm:)
2016. nov. 20. 14:49
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha nincsenek benne szentek, akkor miért ne?
2016. nov. 20. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Jézus egy példát adott arra, hogy hogyan imádkozzunk. Isten a mennyei apukánk, aki azt szeretné tudni, ami a szívünkön van. Ha te apa lennél, mit szólnál hozzá, ha a gyereked minden nap többször is egy begyakorolt szöveget mondana neked? De nem mesélné el, kikkel találkozott, mi volt a suliban, mit szeretne születésnapjára, mire vágyik, amit veled közösen csinálhatna stb.

"Mi atyánk" - ez egy sokkoló megszólítás lehetett Jézustól. A zsidók még Isten nevét sem mondták ki az Ószövetségben, nem hogy egy ilyen bensőséges nevet, mint Atya! De ez az eleje az imának, ami arra utal, hogy Jézus azt szeretné, ha úgy kezdenénk az imát, hogy biztonságban, egy szerető, irgalmas, gondoskodó apa társaságában éreznénk magunkat.

Nekem nem tetszik a Miatyánk ész és érzelem nélküli szó szerinti elmondása, főként ismételgetése. Jézus óvott az efféle mantrázástól.

2016. nov. 20. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!