Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek ez a szent szellem...

Szerintetek ez a szent szellem töltekezés megtapasztalható sima templomban is?

Figyelt kérdés

Ez a dolog:

https://www.youtube.com/watch?v=Ee8H7KbN41k

Nálunk csak a hitgyülekezetben hallottam, nem jár a templomokban is ez a szent szellem?


2016. nov. 21. 18:39
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
80%
Csatlakozók az előttem szólohoz, ki hisz ezeknek hogy ugrándoznak és azt mondják a szentLÉLEK van rajtuk. Isten biztos nem ilyen formában nyilatkozik meg, én úgy gondolom
2016. nov. 21. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
58%
Csatlakozom én is a kedves elsőhöz. Lehet bulizni, de az őrjöngést nem kell sem kierőszakolni, sem a hiányát elítélni. Nem az üdvösség feltétele.
2016. nov. 21. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
58%
Ez a Show része...így érdekes,az emberek csinálják önmagujtól,mert azt gondolják ezt így kell...Aztán meg dehogy! De most képzeld el...bemszész egy ilyen közösségbe,és ha nem csinálod ezt (akarattal) még rádfogják,hogy hitetlen vagy! :D
2016. nov. 21. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 imakommandós ***** válasza:
57%

Szerintem nem vagy hitgyülis csak provokálsz. :)


Egy hitgyülis nem írja kisbetüvel Isten nevét, ráadásul látszik, hogy úgy írsz róla, hogy nincs közösséged se vele.

2016. nov. 21. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
Én egy szektát ismerek, ami Biblia ellenesen kisbetűvel írja a Szentlélek nevét, csak mert a tanulatlan, istentelen vezetői ezt mondják nekik... Kár, hogy karöltve mennek velük a kárhozat felé :(
2016. nov. 22. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
41%
A hatvanas-hetvenes években az úgynevezett karizmatikus ébredés során mindenféle keresztény felekezetben létrejöttek karizmatikus csoportok, de kimarták őket maguk közül, ezért a karizmatikus egyházban tömörültek. Isten Szelleme csak ott tevékenykedik, ahol szívesen látják, ahol nem, csak matricaként kezelik, ott nem. Bill Subritzky például az anglikán egyházban kezdett szolgálni, Dennis Bennett az episzkopális egyházban, de sokan mások is hagyományos felekezetben kezdték, ahol nem tűrték meg őket hosszú távon. Hazánkban a nazarénusok között is voltak karizmatikusok, de a reformátusok, baptisták és katolikusok között is. Talán egyedül a katolikusok között fordulnak elő a mai napig is karizmatikusok, de csodabogárként tekintenek rájuk. A legtöbb felekezet az embereknek való tetszést választotta Isten szolgálata helyett.
2016. nov. 23. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Ezt azóta találtam, meggyőzött.


https://www.youtube.com/watch?v=STt3yNVgvws


Hihetetlen, hogy ügyes trükk minden, pedig nagyon hihető.

2016. dec. 12. 18:44
 8/24 anonim ***** válasza:

nem csak a hit gyülekezeténél van ilyen van pükösdistáknál is, viszont én is úgy gondolom hogy a szentlélek(szellem) ilyesmit nem csinál, tehát téved vagy hazudik aki ezt a szentléleknek tudja be


sokféle más helyzetben is lehet látni hasonlókat, akár egy hozzáértő bűvész is előidézheti, ebből is látszik, hogy ez teljesen profán jelenség


érdemes azt is látni hogy sem a bibliában sem más korai keresztény iratokban nem olvasunk róla hogy a szentlélek ilyesmit idézett volna elő, ellenben előidézett más adományokat, melyek nincsenek meg az ilyen vallási közösségekben

2016. dec. 12. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
37%
Téved, vagy hazudik, mert te úgy gondolod? Aha...
2016. dec. 12. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

úgy gondolom hogy vagy téved vagy hazudik, így már világos hogy értetem? A véleményem hogy tévednek ,de gyanítom, hogy egyesek hazudnak is, nem állítom hogy minden kétséget kizáróan tudom ez csak egy vélemény és egy sejtés, amit többek között a fentebbiek alapján is gondolok


így már világos?


remélem hogy így számon kértél te sem az a fajta vagy aki minden másképp gondolkodót azzal igáz le h "that's not what the bible says!"

2016. dec. 12. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!