Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Háromság hivők sokszor igazolj...

Háromság hivők sokszor igazoljátok a háromságot a János.17:21. -el mi az igazság?

Figyelt kérdés

János.17:21."Hogy mindnyájan egyek legyenek,mint ahogy te,Atyám,egysègben vagy velem,ès èn egysègben vagyok veled,hogy ők is egysègben legyenek velünk,hogy elhiggye a világ,hogy te küldtèl el engem"


Jèzus itt azt mondja ,hogy egysègbe legyenek az övèi is az Atyával ès Jèzus is plusz ide jön a szentszellem is .Szerintetek akkor itt szent nègyes van,vagy ti nem használhassátok ezt a biblia verset a szent háromság alátámasztására!



#Isten #háromság #szent szellem.
2016. jún. 27. 22:20
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
85%

fejezzétek már be ezt a nyomorult háromságozást!

Nincs ilyen!! Szentháromság van, misztérium, nem kötelező hinni, nem fogja soha senki megérteni - főleg nem itt ezen a nyomorult gyakorin.

2016. jún. 27. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
6%

Én nem tudom, hogy miről van szó, de egyetlen mondat kiragadása egy jópárszáz mondatos műből...

És ki mister kérdező, hogy erre az egy mondatra hivatkozva megtilt valakiknek valamit?

2016. jún. 27. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
70%

Ebben az igehelyben a theóziszról van szó. Vagyis hogy az embernek az a célja, hogy bekapcsolódjon az Atya-Fiú-Szentlélek között öröktől fogva áramló szeretet-kapcsolatba.


Nincs itt ezzel semmi értelmezési probléma, teljesen egyértelműen van megfogalmazva.

2016. jún. 27. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
50%

ez milyen fordítás, csak nem új világ? mert a legtöbb fordításban "az atya és én egy vagyunk" szerintem is ez az idális fordítás, nekem egy Na28-am van ugye a tudomány jelenlegi állása szerint ez a legpontosabb


de lehet hogy az a fordítás valami másból készült, megnéztem a görög-magyar újszövetségem, ott a görög még a NA27-ből van, ott is így van


illetve van egy 1953-ból, nem tudom az hanyadik kiadás, nem látom belenyomva az elejére, de ott is...


lehet, hogy nem is görögből fordították, hanem esetleg angolból?


csak mert van egy "szent írás új világ fordítása" című biblia HAMISÍTÁS itt előttem nyitva, amit köztudottan angolból fordítottak, és az pont úgy írja ahogy bemásoltad...


namost ilyen erővel akkor beleírom ,hogy "Isten azt akarja, hogy én(persze itt a nevem, személyis számom stb stb) mindenki feleségét büntetlenül dughassam" és akkor mondhatom ,hogy benne van a bibliában sajnálom...

2016. jún. 28. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
8%
Nem mi tehetünk arról, hogy nem is akarjátok megérteni, mert Jézus helyett az őrtoronyba kapaszkodtok. Mindenkinek egyértelmű, így nem a mi készülékünkben van a hiba. Bár ahogy elnézem a fogalmazási és szövegértési készségeidet, amikkel minden nap boldogítasz itt mindenkit, nem is csodálom hogy nem megy.
2016. jún. 28. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
9%

5#.szia.

"nem mi tehetünk,hogy nem akarjátok megérteni mert Jézus helyett az őrtoronyban kapaszkodtok".

Igy igaz nem ti vagytok a hibásak,hogy nemakarjuk megérteni mert mi azt értjük meg ami a Bibliából igazolható.Ami nemigazolható mert egy biblián kívüli dogma azt nem értjük.Ami isz.300 jelent meg és isz.700-ra vert gyökeret egyes vallásokban.És mivel a biblia azelőtt 300 évvel meg lett irva semmi köze a háromsághoz.

"Mert Jézus helyett Őrtoronyban kapaszkodtok"

Jézust mi az Ő helyén kezeljük és az Őrtorony beszél rola de mindenütt bibliaversel alá van támasztva.

De ha valami nem tetszik idézd az Őrtoronybol és a Bibliából támazd alá a vadat.Ezért senki nem haragszik.

Tiszteletem.

2016. jún. 28. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
10%

Szia.

4#.Többféle fordítást keresel,hátha kerül olyan amelyi Közelebb áll a háromság igazolásához.Szerintem az a a biblia jó amelyik a kezedbe akad.Mert nem a bibliát vállaszuk a dogmához,hanem a dogmát igazítjuk hozzá,mert bármely fordítás tökéletesebb egy ember által faragott tantételnél.

2016. jún. 28. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
71%
Jézus ezt a gondolkodásban és tulajdonságokra értette.
2016. jún. 28. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
0%

Szia.

2#."Ki mister".Nemvagyok miszer,csak az igazságot kutatom,mint egy halandó a sokbol.Csak szeretném megismerni az igazságot a körülöttem lévő vallásokról ha szabad.

"Egyetlen mondatot kiragad"hát lassan kiragadom az egészet amivel igazolják a háromságot.

"Mgtiltok"Szó sem lehet rolla mindenki szabad mindenkitől,mert Isten szabadakara teremtette az embert,választhatta a bün szolgaságát is de ettől ivott.

2016. jún. 28. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
0%
Szia
2016. jún. 28. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!