Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus miért nem imádkozott...

Jézus miért nem imádkozott Szent Szellemhez / Szentlélekhez?

Figyelt kérdés
Nem vagyok Jehova tanúja. Csak azt olvastam a Bibliában, hogy Jézus csak Atyához imádkozott. Szent Szellem hol volt? Miért nem imádkozott hozzá is?
2016. nov. 22. 19:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
63%
Szia olvasd el még egyszer a Bibliát, leginkább az új szövetség azon részét, miután meghalt Jézus, akkor majd rá fogsz jönni, hogy ki a Szent Szellem, és mikor jelent meg, hol volt.
2016. nov. 22. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
0%
Mert a szent szellem Istenhez tartozik, Ő rendelkezik vele, és az nem személy.
2016. nov. 22. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 kzs ***** válasza:

Jézus a Szent Szellemet - galamb formájában - bizonyságtételül kapta: "ez az én szerelmes fiam, akiben gyönyörködöm. Őt hallgassátok".


A Szent Szellem ezután már vele volt, és Ő ezt leheletként átadta az apostoloknak. A feltámadás után a Szent Szellem is vele ment, de megígérte az apostoloknak hogy mint Vigasztalót kitölti rájuk. (és meg is mondta, hogy addig ne menjenek el, míg meg nem kapják a Szent Szellem Kenetét, mint Vigasztalót)


Jézus addig nem kezdett el a szolgálatához, amíg a Szent Szellem nem szállt rá. Utána azonban a Szent Szellem vele volt, gyakorlatilag a megfeszítésig. Ekkor egyedül kellett maradnia.


A Mennybemenetele után a Szent Szellemet újból kitöltötte, aki (és nem véletlenül írtam így, mert a Szent Szellemet a Biblia személynek írja le) Őt (mármint Krisztust dicsőíti).


Azt írod, hogy a Bibliában Jézus csak az Atyához imádkozott.

Ez így is van. Ugyanakkor szilárd meggyőződésem, hogy Istennek tetsző módon járunk el, ha a Szent Szellemhez imádkozunk, hiszen a Szent Szellem is Isten.

Krisztushoz szintén imádkozhatunk, hiszen az Evangéliumban többször utal az Ő örökkélevőségére, hogy Ő Isten pl."Jöjjetek énhozzám mindannyian kik megfáradtatok és megterheltettetek..."

2016. nov. 22. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 kzs ***** válasza:

@ living witness


Bár nem tartozik a feltett kérdéshez, de - amennyiben kell - hajlandó vagyok tucatnyi Igei alátámasztással igazolni, hogy a Biblia a Szent Szellemet nem holmi személytelen erőnek írja le, hanem személyes tulajdonságokkal ruházza fel (amiért is a Szent Szellem igenis személy)

2016. nov. 22. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

A Biblia ezt írja.



Menjetek tehát, tegyetek tanítványommá minden népet, kereszteljétek meg őket az Atya és Fiú és Szentlélek nevében,

és tanítsátok őket mindannak megtartására, amit parancsoltam nektek. Íme én veletek vagyok a világ végéig."


Máté 28:19


Személytelen erő nevében nem lehetne keresztelni, ha viszont az eredetihez képest ártja bárki ebben az igében a Szent Lelket, szent szellemnek, akkor az egész Biblia teljesen egészében romba dől.

2016. nov. 22. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
*átírja
2016. nov. 22. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 imakommandós ***** válasza:
34%

a Szentháromságban van alá-fölé rendeltség. Krisztus az Atyát dicsőíti, a Szent Szellem pedig Krisztust. (János 16:14-15)

Az Atya nem imádkozik a Fiúhoz és a Szent Szellemhez, a Fiú pedig csak a Szent Szellemhez nem imádkozik..A Szent Szellem egy másik pártfogó, tehát Ő is közbenjár értünk az Atyánál, imádkozik rajtunk keresztül a szentekért nyelveken szólás által.

2016. nov. 22. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 kzs ***** válasza:

@ 5-ös


Így van, és hadd egészítsem ki még valamivel.

Emlékezzünk, amikor Péter megszólja Anániást, hogy miért csalta meg a Szent Szellemet: Apcsel 5/1-5.

Hogyan lehet megcsalni (hazudni) egy személytelen erőnek?


Azonkívül a Szent Szellemet (többek között) meg lehet vidámítani, szomorítani, azonkívül hall, beszél, véleménye van, stb. --> ezek nem személyre vonatkozó tulajdonságok?

2016. nov. 22. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 kzs ***** válasza:

@ Imakommandós (7-es)


Pontosan így van.

2016. nov. 22. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm

elmosolyogtam, de szerintem az 1-es sem tudta a választ a kérdésemre :) akár többször is elolvasom az egész Szentírást, amíg élek, de hiba lenne részemről, ha csak saját elméleteimre támaszkodnék, ezért kértem segítséged, kedves 1-es válaszoló. Mindegy, a válaszokat elolvastam, köszönöm, meg imakommandóét is, amely szerint alá-fölérendeltség van Atya-Fiú-Szentszellem között, eszembe jutott: ez olyan mint nagypapa, apa és fiúunoka között, nagypapa nem engedelmeskedik fiának és unokájának, a fia csak az apjának, az unoka pedig mindkettőnek. Három személy és mégis egy család :)

2016. nov. 22. 21:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!