Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek "Jehova isten"...

Szerintetek "Jehova isten" egy és ugyan az a Mindenható Úr Istennel, vagy inkább egy "új korú" entitás aki lelkeket toboroz?

Figyelt kérdés

Szóval,hogyha ez az úgy nevezett "Jehova isten" nem egyenlő a Mindenható Istennel(JHVH), akkor két lehetőségünk van megfejteni, hogy ki is valójában ő;


1.Egy szellemi entitás akinek valamilyen terve van a híveivel.

2. Vagy pedig egy nemlétező kitalált "semmi".


Mi a véleményetek, ti akik nem vagytok J.T-k,de keresztényeknek tartjátok magatokat, hogy látjátok ezt a kérdést?


Én bevallom, az utóbbi időben elég sokat foglalkoztatott ez a kérdés mert egyszerűen nem tudom se elfogadni se megérteni mindazt amit ez a "Jehova isten" elvár a híveitől.

És ahogy telik az idő, és ahogy egyre jobban kezdem megismerni a szervezet rövid történelmét és tevékenységét, annál jobban kezd kialakulni előttem egy eléggé hátborzongató "kép".

Lehet, hogy velem van a baj és én vagyok az aki túl komplikálja ezt az egészet, de mégis van egy olyan fura (nem is tudom minek nevezzem) mondjuk meglátásom ami inkább antipátiát kelt bennem az egész jehovás történettel kapcsolatban, mint szimpátiát.


Ezért vagyok kíváncsi más testvéreim véleményére is.

Remélem megértitek, hogy mi az ami foglalkoztat. :)


Sziasztok!



2016. nov. 24. 18:10
 1/8 A kérdező kommentje:

Ja és még valami kimaradt elnézést!


Tehát én nem akarom megbántani a jehova tanúit, és azt hiszem, hogy a kérdésemben érzékelhető is,hogy ez nem provokáció hanem inkább érdeklődés.


Köszönöm!

2016. nov. 24. 18:18
 2/8 Alex Fly ***** válasza:
74%
Ha a Jehova Tanúi által imádott Jehova Istenre gondolsz, akkor a válaszom az, hogy egyik sem. Az ő Jehovájuk az, amit egy félművelt ember a saját emberi eszével felfog és megért a teremtő Istenből...
2016. nov. 24. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
60%

Az első válaszolóval értek egyet.


A Tanúknál Isten amolyan "őszszakállas bácsi, aki ül a trónon és figyel".

Teljesen emberi logikára van kialakítva az istenképük.

2016. nov. 24. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"Lehet, hogy velem van a baj és én vagyok az aki túl komplikálja ezt az egészet, de mégis van egy olyan fura (nem is tudom minek nevezzem) mondjuk meglátásom ami inkább antipátiát kelt bennem az egész jehovás történettel kapcsolatban, mint szimpátiát. "


Engem meg leginkább apátiába süllyeszt mikor olvasom az írásaikat...

2016. nov. 25. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 How Arrow ***** válasza:
72%

Kedves kérdező!

Az Örökévaló egyedüli Mindenható Istent senki se tudja bemutatni még az angyalok sem!

Egyedül Jézus és ezt meg is tette.


"AKI LÁTOTT ENGEM LÁTTA AZ ATYÁT"


Bárki vagy bármi vagy bármilyen szervezet aki azt mondja hogy ő majd bemutatja az Atya egyedüli Örkkévaló Istent ez ANTIKRISZTUS ÉS HAZUG!

2016. nov. 25. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Jehova Tanúi ezt állítják Jehováról: Csak az ő Szervezetében lehet őt imádni, mindenki más bálványimádó. Eszerint bevallottan nem ugyanazt az Istent imádják, mint akit a keresztények.
2016. nov. 25. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Szerintetek "Jehova isten" egy és ugyan az a Mindenható Úr Istennel, vagy inkább egy "új korú" entitás aki lelkeket toboroz?"


Ha magát a nevet nézzük akkor az egy kitaláció illetve félreértés vagy nyelvészeti furcsaság. Félre értelmezték a héber 4 betűs tetragrammatont!

A 16. századik nem is létezett ez a névnek mondott mozaik szó!

Tehát ha a 4 betűs tetragrammatont keresed akkor azt megtalálod számtalan kéziratban de akár épületek falán is fellelhető több ezer évre visszamenőleg. Mivel az az isteni név írott alakja! De a Jehova "név" az csak a 16. század elején jelent meg előtte nem létezett!


Jehova "isten" inkább egy új korú entitás (szervezet) , amely lelkeket toboroz!

2016. dec. 1. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Helyes válasz ***** válasza:
A Jehovista Istenkép egy háromság feletti 4.Isten.Egy nem létező ,kivetített.
2017. jan. 9. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!