Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus sosem mondta ki a...

Jézus sosem mondta ki a jehova szót, még akkor sem, amikor meghalt. Akkor ő is hitehagyott?

Figyelt kérdés
2016. nov. 21. 14:36
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
95%

A tanúk szerint a Bibliák nagy része mag van hamisítva, és csakis az általuk publikált Bibliát, valamint azokat tartják hitelesnek, amelyek még a modern kori Biblia tudomány rekonstruálását megelőzően, mint most már tudni illik, tévesen tüntették fel, Istennek a nevét. Egyetlen egy igehely romba dönti a teljes jehovázást amely, akkor történt mielőtt Mózes a népéhez ment volna Egyiptomban


"2Móz. 3.11-18 Mózes azt felelte erre az Istennek: Ki vagyok én, hogy a fáraóhoz menjek, és kihozzam Izráel fiait Egyiptomból? De Isten azt mondta: Bizony, én veled leszek. Ez lesz annak a jele, hogy én küldelek: Amikor kivezeted a népet Egyiptomból, ennél a hegynél fogjátok tisztelni az Istent. De Mózes azt felelte Istennek: Ha majd elmegyek Izráel fiaihoz, és azt mondom nekik: a ti atyáitok Istene küldött engem hozzátok, és ők megkérdezik tőlem, hogy mi a neve, akkor mit mondjak nekik? Isten ezt felelte Mózesnek: Vagyok, aki vagyok. Majd azt mondta: Így szólj Izráel fiaihoz: A Vagyok küldött engem hozzátok. Még ezt is mondta Isten Mózesnek: Így szólj Izráel fiaihoz: Az Úr, atyáitok Istene, Ábrahám Istene, Izsák Istene és Jákób Istene küldött engem hozzátok. Ez az én nevem mindörökre, és így szólítsatok meg engem nemzedékről nemzedékre!"


Ez egy egyértelmű kijelentése annak, hogy Istennek nincs olyan neve, mint egy embernek. Aki egészen egyszerűen figyelmen kívül hagyja ezt az egyértelmű kijelentését Istennek, az megtagadja Isten szavát.

2016. nov. 21. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ.
2016. nov. 21. 15:36
 3/20 A kérdező kommentje:

Még az őrtorony sem merte átírni ezt a részt:

A kilencedik óra körül Jézus hangos szóval felkiáltott, ezt mondva: „Éli, Éli, lama szabaktáni?”, azaz: „Istenem, Istenem, miért hagytál el engem?”+

2016. nov. 21. 15:40
 4/20 anonim ***** válasza:
82%

Szia!


Természetesen nem. Az, hogy nem használta ezt a nevet egészen biztos több ok miatt is. Egyrészt a Jehova alak nem volt ismert abban az időben, tekintettel arra, hogy ez az alak a JHVH és az Adonaj szó egybeolvasásából alakult ki.


Amikor az Úr Jézus Krisztus felolvasott a tekercsekből, akkor a szokásnak megfelelően az Adonaj szót olvasta a JHVH helyett. Ez a szokás a mai napig él a zsidóságban az Isten nevét a Tízparancsolat 3. parancsolata miatt nem ejtik ki, helyette az Adonaj (ÚR) és a ha-Sém (a Név) neveket használják.


Az Úr Jézus Krisztus bizonyíthatóan Atyának szólította az Atyát.


Üdv. Péter

2016. nov. 21. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
8%

Jézus is használta az Isteni nevet.


Azért azt meg kell jegyezni, hogy a Birtokunkban van olyan 1806-ban kiadott Károli fordítású Biblia, amiben közel 1000x tartalmazza a Jehova nevet.

Sőt valamikori Magyar költők is sokszor használták költeményeikben, írásaikban.


S ha kimész Izraelbe, és veszel egy eredeti írást, abban benne van Jehova neve,


Ha ez így volna, akkor soha sehol nem lehetne találkozni ezzel semmilyen korban sem.


az 1900-as években kezdték el az egyházak egyre kevesebb alkalommal beleírni Isten nevét a fordításokba, hogy ezzel teljesen össze mossák Jézust az Atyjával, s így a szent háromság dogmáját is sikeresebben tudták magyarázni.


Csak egy megjegyzés:


A „JEHOVA” név a ’valamivé lenni, válni’ jelentésű héber igéből származik, és egyes tudósok szerint a név ennek az igének a műveltető alakja. Ezért sokan úgy vélik, Isten nevének a jelentése az, hogy ’előidézi, hogy legyen’. Ez jól tükrözi azt, hogy Jehova a Teremtő. Ő idézte elő, hogy létrejöjjön a világegyetem, és ő alkotta meg az intelligens teremtményeket, valamint azóta is előidézi, hogy az akarata és a szándéka megvalósuljon.


Mózes ezt kérdezte: „Ha most elmegyek Izrael fiaihoz, és azt mondom nekik: »Ősatyáitok Istene küldött hozzátok«, és ők erre megkérdezik tőlem: »Mi a neve?«, akkor mit mondjak nekik?” Jehova ezt válaszolta: „AZZÁ VÁLOK, AMIVÉ VÁLNI AKAROK.”


Figyelemre méltó, hogy Mózes nem arra kérte Jehovát, hogy tárja fel a nevét. Mózes és az izraeliták jól tudták, mi Isten neve. Mózes inkább azt szerette volna, ha Jehova mond valami hiterősítőt arról, hogy ő milyen Isten, valamit, amit talán a neve jelentése is tükröz. Ezért amikor Jehova azt válaszolta, hogy „AZZÁ VÁLOK, AMIVÉ VÁLNI AKAROK”, a jellemének egy különleges vonását tárta fel: minden helyzetben azzá tud válni, amivé szükséges válnia a szándéka megvalósításához.


Mózes és az izraeliták számára Jehova szabadítóvá, törvényadóvá, gondviselővé és még sok minden mássá vált. Tehát Jehova mindig azzá válik, amivé szükséges válnia ahhoz, hogy beteljesítse a népének tett ígéreteit. Ám a nevének jelentése ennél többet foglal magában. Arra is utal, hogy a szándéka megvalósulása érdekében Jehova elő tudja idézni, hogy az alkotásai azzá váljanak, amivé szükséges.


Ezért mondta Mózesnek ezt nem azért mert, nem Jehova a neve.

2016. nov. 21. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Kedves 5ös: Jézus korában nem létezett ez a szó. Te is csak olyan "bizonyítékot" tudsz mutatni, ami a 15.század utáni. Előtte ez a szó egyszerűen nem létezett, tehát Jézus sem mondhatta ki, ne hazudj légy szíves.

Péter válaszát köszönöm.

2016. nov. 21. 18:03
 7/20 anonim ***** válasza:
0%

Nem hazudok.


Kérlek mond el, hogy a Biblia írók akkor miért "hamisították" oda ezt a nevet a fordításukba, ha ez azelőtt nem létezett?

Akkor Ők hazudnak előbb....


(1Mózes 4:26) 26 Sét is nemzett egy fiút, akit Énósnak nevezett el. Abban az időben kezdték hívni Jehova nevét.


(2Mózes 6:3) 3 Ábrahámnak, Izsáknak és Jákobnak eddig úgy jelentem meg, mint mindenható Isten, de Jehova nevemen nem ismertettem meg magam velük.


Károli Gáspár fordítása - Biblia

Mózes II. könyve 6. rész

3. Ábrahámnak, Izsáknak és Jákóbnak úgy jelentem meg mint mindenható Isten, de az én Jehova nevemen nem voltam előttük ismeretes.


(Ézsaiás 26:4) 4 Bízzatok Jehovában minden időben, mert Jah Jehovában van az időtlen idők Kősziklája.


Kárroli Bibia.


Ésaiás próféta könyve 26. rész

4. Bízzatok az Úrban örökké, mert az Úrban, Jehovában, örök kőszálunk van.


Maguk a Biblia fordítók is elismerik, hogy szándékosan hagyták ki a nevet és helyettesítették az Úr, vagy Isten szavakkal, az előszavakban írva van.

2016. nov. 21. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Ezzel a logikával sosem volt keresztény.:)
2016. nov. 21. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 KZitus ***** válasza:
6%

Szia


Ha Jézus nem használta Istene Jehova nevét, akkor nincsen értelme a miatyánknak....akkor milyen nevet kellene megszentelni? ....mert az adonáj az nem név, csak cím, mint az úr, mindenható, allah, stb.


Isten neve eléggé szent, nincsen szüksége arra, hogy mi emberek még szentebbé tegyük.

De mivel Sátán ki akarja törölni az emberek elméjéből Isten nevét, ezért szükséges mindenkinek hallania arról, hogy Jehova az egyedüli Isten, a Teremtő, aki méltó a tiszteletre és dicsőségre, úgy ahogyan az a Jelenések 4:11 versében van leírva:

„Méltó vagy, Jehova, igen, Istenünk, hogy tiéd legyen a dicsőség, a tisztelet és a hatalom, mert te teremtettél mindent, és minden a te akaratodból lett és teremtetett.”


Valóban babonás félelemből nem ejtették ki Jehova nevét egyes zsidók. Látta ezt Isten is, és azt íratta népének Jeremiás(23:26,27) által:

Meddig lesz ez még a próféták szívében, akik hazugságot prófétálnak, és akik saját szívük csalárdságának prófétái? Úgy gondolják, elfeledtetik népemmel a nevemet az álmaik által, melyeket egymásnak mesélgetnek, ahogy atyáik is elfeledték nevemet Baál miatt.

Sajnos ma is hasonló a helyzet :-(

2016. nov. 21. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Azt is mondta Jézus, hogy együk meg a testét kedves Zitus.
2016. nov. 21. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!