Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Feltétlenül szükséges a...

Feltétlenül szükséges a keresztség felvétele ahoz hogy valaki üdvözüljön? Gondolok itt főleg a keleti vallásokra. Budha is tudott vízen járni és szintén megjárta a Poklot mint Jézus

Figyelt kérdés
keresztség,üdvözülés

2016. nov. 26. 08:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
48%
Ha a Biblia igaz, akkor feltétlenül, kivéve akkor, ha az illetőnek nincs rá módja.
2016. nov. 26. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
87%

A katolikus egyház szerint mindenképp szükséges a keresztség, ha nem is feltétlenül konkrét megkeresztelkedés, de vágy-vagy vérkeresztség formájában.

Az én egyéni véleményem katolikusként az, hogy nem feltétlenül szükséges a keresztség, mindenki üdvözülhet, aki krisztusi életet él és keresi az Igazságot, és ehhez még csak kereszténynek se kell lenni feltétlenül.

2016. nov. 26. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
85%

Az eredeti apostoli tanítás szerint nem szükséges. (Amit a katolikus szóhasználat vágykeresztségnek vagy vérkeresztségnek nevez, az azokat az eseteket jelenti, amikor az illető nincs megkeresztelve. És nem is tudja magáról, hogy ő egy "vágykeresztény".)


De ez nem attól függ, hogy Buddha járt-e a vízen, vagy nem, hanem attól, hogy az adott illető jó életet élt-e vagy sem.

2016. nov. 26. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Pietrosol ***** válasza:
19%

Szia!


Nem. Nagyon sokan élnek már ma is vágytalanul, boldogan, a nélkül, hogy bármiféle ceremónián részt vettek volna.

2016. nov. 26. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
26%

"mindenki üdvözülhet, aki krisztusi életet él és keresi az Igazságot, és ehhez még csak kereszténynek se kell lenni feltétlenül."


Egyik sem igaz. Ne terjessz hamis tanítást.

2016. nov. 26. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Pietrosol ***** válasza:
51%

#5!


A kettes válasza úgy kezdődött, hogy " Az én egyéni véleményem...".


"Nemkő" belecsicseregni, hogy mi az Ő véleménye! Neki legalább van saját és ez boldogító.

2016. nov. 26. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
56%
Ráadásul igaza is volt.
2016. nov. 26. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
68%

Nincs igaza. A kegyelem nem véletlenül kegyelem, képtelenség kiérdemelni. Vagy akkor a pár napos csecsemő, aki nem tett semmi jót, ne is üdvözüljön? Vagy hogy gondoljátok ti ezt? Ráadásul a Biblia pont nem ír ilyet.

Aki ágyhoz van kötve és nem tud jót tenni, annak sincs üdvössége?

Kicsit el vagytok tájolódva. Én elhiszem, hogy tök jó egy jó cselekedet után megveregetni a saját vállatiokat, hogy na most már biztos megvettem magamnak az üdvösségem, és hű de jó ember vagyok! De nincs jó ember, csak Isten jó. Mindenki bűnös, nincs kivétel.

2016. nov. 26. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Pietrosol ***** válasza:
16%

#8!


Mutasd meg a bűnöd!

2016. nov. 26. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
74%

Nem szükséges, de amikor ez ember egyre közelebb kerül a Teremtő Istenhez, akkor egyre nagyobb vágya, hogy nyilvánosan is megvallja a szeretetét és ekkor meg is keresztelkedik.

(hasonló ez a házassághoz, rátalálni, megszeretni, és egy életre vállalni a kapcsolatot, nyilvánosan megvallani)


Az egy másik kérdés, hogy Budha/Buddha üdvözül-e? :)

Majd a Jóisten eldönti:)

A vizenjárás és pokoljárás nem kell az üdvösséghez...

2016. nov. 26. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!