Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények, hívők! Miért...

Keresztények, hívők! Miért szükséges a létfolytonosság megszakítása Isten részéről, miért szükséges a "halál"? Jézus legyőzte a halált, a megsemmisűlést helyetünk is, nemde?

Figyelt kérdés

Én úgy gondolom,hogy ha egyszer Isten meg ígéri,hogy megszünteti ezt az átkot és meghozza a megváltást akkor azt be is tartja.

Mivel tudjuk,hogy a megváltás már megtörtént, akkor van egyáltalán értelme attol rettegni még mindig,hogy a halálunk pillanatában csak úgy megszününk és talán majd egyszer kitudja mikor ujra élni fogunk,HA úgy látja jónak majd a Teremtő?

Hiszünk Istennek a kiadott szavában,vagy nem hiszünk benne?

Egyik kiírt kérdésnél olvastam egyébként egy hasonló elméletet,hogy a létfolytonosság megszakad! De minek,ha egyszer a megváltás már megtörtént!? :))



2016. okt. 4. 06:16
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Én úgy gondolom (azért hangsúlyozom ki, mert ez az én véleményem, nem másé), hogy ha Isten terve megvan már mindenkire, akkor azoknak is meg kell születni, akik szerepelnek ebben a tervben, ez pedig hatalmas időt ölel fel, tehát szerintem már mindenki kész van, akinek meg kell születnie, csak a testre vár. És ezeknek döntenie is kell, amihez még muszáj még ebben a világban élni. Ne feledd, hogy csak neked hosszú ez a pár évtized, amit itt töltesz, Isten időn felül van.
2016. okt. 4. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
0%
sziasztok kedveseeim hát van egy jo hirem számotokra: lesz egy hely ahol majd lakhattok, úgy fogják hivni hogy hüvösvölgy... ezen a helyen egyedül élhettek, magányosan gondolkodhattok, isteni gondviselés alatt lesztek, és ez a hely is a legszebb, szinvonalas lesz amennyire csak lehet... ezen a helyen élhetitek meg majd a boldog gyerekkort, a tejet és a bölcsőt, ahol vigyáznak rátok, és mégis láthatjátok az akasha-t... Ez a hely az életetekben hirtelen jön el, kiérdemelt mennyország, megadja a szükséges pihenést és magányt, de nem tart örökké; utána az isteni gondviselés ugyanúgy felszámolja, hatalmas meteort küld késöbb e mennyei mezőkre, tönkreteszi azt és ellenállhatatlanul megfog szünni az a hely; fizikailag és spirituálisan is, ezért el kell majd hagyni azt, és el is pusztul. Az utánavaló időkben, a kicsit távolabbi jövőben, haladóként sokat fog hiányozni az a hely, de akkor már semmi sem lesz a régi, és utána minden további jutalomért nektek kell majd megküzdenetek, és továbbra is egyedül lesztek. Ez a hely, a gyerekkor helyszine a világon szentté válik egy ember fejlődése miatt; kellemes lesz a kisugárzása, mindig csendes és védett lesz... továbbá ezen a helyen kapjátok meg az ujjászületés beavatását egyedül, megismeritek a nagy állapotot és el fogjátok tudni érni utána mindig, de nem kell dolgozni se semmit csinálni ezen a helyen. Ki van érdemelve hogy védelmezzenek titeket, és adnak sok tanulnivalót ott ami örömöt okoz, és láthattok mindent, abszolút, még a hatalmas csillag nagy, szines képét is sokdimenziós csillagként, örök bizonyságul, a beavatás után ismeretlen emlékként. x) haha
2016. okt. 4. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Kedves Alias!


Részben egyetértek veled. :)

Tisztában vagyok azzal,hogy Isten mikor a Teremtést befejezte és "és látta Isten,hogy jó" akkor az úgy is van.

A teremtés tervének mindannyian részesei vagyunk,azok akik már megszülettek, megszületnek és még megfognak születni.

De,hogy miért írtam azt,hogy "részben" értek veled egyet, röviden megpróbálom leírni.

Természetesen ez is az én véleményem!

Szóval, az,hogy megszületünk az addig rendben is van, de az,hogy halálunkal megszününk létezni annak ellenére,hogy Isten már legyőzte a halált az már számomra nonszensz. :)

Jézus mikor meghalt és három napot a pokolban volt mindenkit aki "szent" volt magával vitt pont úgy mint a mellette levő latrot a kereszten.

Tehát ebből kiindulva én úgy gondolom,hogy tulajdonképpen amikor meghalunk nem szűnik meg a letezésünk hanem átlépünk az örökkévalóság állapotába. Ki ide ki oda... :)

Még egy annyit megjegyeznék ha nem gond,hogy Jézus nem azt mondta,hogy a poklot győzte le hanem a halált.

Tehát halál nincs többé,mert aki hisz öbenne nem lát halált soha örökké,viszont aki nem hisz benne jobb annak az embernek ha meg sem születik.


Köszönöm a válaszod hasznosnak találtam, és ment a zöld kéz. :)

2016. okt. 4. 08:33
 4/21 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, egyetértünk. Nem látom értelmét sehol sem annak én sem, hogy ne léteznénk tovább a fizikai test halála után. :)
2016. okt. 4. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Kedves Alias!


Részben egyetértek veled. :)

Tisztában vagyok azzal,hogy Isten mikor a Teremtést befejezte és "és látta Isten,hogy jó" akkor az úgy is van.

A teremtés tervének mindannyian részesei vagyunk,azok akik már megszülettek, megszületnek és még megfognak születni.

De,hogy miért írtam azt,hogy "részben" értek veled egyet, röviden megpróbálom leírni.

Természetesen ez is az én véleményem!

Szóval, az,hogy megszületünk az addig rendben is van, de az,hogy halálunkal megszününk létezni annak ellenére,hogy Isten már legyőzte a halált az már számomra nonszensz. :)

Jézus mikor meghalt és három napot a pokolban volt mindenkit aki "szent" volt magával vitt pont úgy mint a mellette levő latrot a kereszten.

Tehát ebből kiindulva én úgy gondolom,hogy tulajdonképpen amikor meghalunk nem szűnik meg a letezésünk hanem átlépünk az örökkévalóság állapotába. Ki ide ki oda... :)

Még egy annyit megjegyeznék ha nem gond,hogy Jézus nem azt mondta,hogy a poklot győzte le hanem a halált.

Tehát halál nincs többé,mert aki hisz öbenne nem lát halált soha örökké,viszont aki nem hisz benne jobb annak az embernek ha meg sem születik.


Köszönöm a válaszod hasznosnak találtam, és ment a zöld kéz. :)

2016. okt. 4. 08:36
 6/21 anonim ***** válasza:
a hely polaritása tavasz, tehát valszeg tavasszal fog elérkezni.. az első ihletettség meg még nekem is ősszel történt, durca nem??
2016. okt. 4. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Elnézést de nem tudom miért küldte el 2× az előző válaszom.
2016. okt. 4. 08:41
 8/21 anonim ***** válasza:
22%

Kedves Kérdező!


Szép elmélet, de a Biblia nem ezt tanítja:

"Te pedig menj el a vég felé; és majd nyugszol, és felkelsz a te sorsodra a napoknak végén." (Dn. 12:13)


"Ne csodálkozzatok ezen: mert eljő az óra, amelyben mindazok, akik a koporsókban vannak, meghallják az ő szavát, és kijönnek; akik a jót cselekedték, az élet feltámadására; akik pedig a gonoszt művelték, a kárhozat feltámadására." (Jn. 5:28-29)


"Mert ezt mondjuk néktek az Úr szavával, hogy mi, akik élünk, akik megmaradunk az Úr eljöveteléig, éppen nem előzzük meg azokat, akik elaludtak. Mert maga az Úr riadóval, arkangyal szózatával és isteni harsonával leszáll az égből: és feltámadnak először akik meghaltak volt a Krisztusban, azután mi, akik élünk, akik megmaradunk, elragadtatunk azokkal együtt a felhőkön az Úr elébe a levegőbe; és ekképpen mindenkor az Úrral leszünk." (I.Thessz. 4:15-17)


Luther Mártontól idézem az alábbiakat:

„Csak jöjjön ide, aki olyan vakmerő és szeretné tudni, hogyan is áll a dolog a halottakkal. Sokan vannak, akik szívesen megkérdezték volna Lázárt, mit csinált, mit gondolt, érzett és látott, amikor négy napig a sírban volt (Jn. 11. fejezet). Hasonlóan szívesen megkérdeztek volna más halottakat is, akiket Krisztus és a próféták feltámasztottak... Én azonban nem törődöm Lázárral és a többi halottal, és egyedül az íráshoz tartom magamat. Ez pedig azt mondja: alusznak. Úgy vélem, hogy az aluvás annyira hatalmában tartja őket, hogy nem éreznek, és nem látnak semmit, még sokkal kevésbé, mint amennyit az ember a természetes alvásban érez. Ha pedig feltámadnak, akkor ez úgy megy végbe rajtuk, hogy nem is tudják, hol voltak."


„Nem hasonló a halál az éjszakai alváshoz? Mert amint az alvástól elmúlik a gyengeség és az élet lelke visszatér, úgyhogy az ember reggel friss jókedvvel kel fel, így fogunk mi az utolsó ítéletkor feltámadni, mintha csupán egy éjszakát aludtunk volna; frissek és erősek leszünk."


Üdv. Péter

2016. okt. 4. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 Molnár Sándorné ***** válasza:
0%

Kedves Kérdező!

A Biblia azt irja, hogy: 'a bün zsoldja a halál'. Isten a halált 'büntetésként' adta az emberre.

Jézus váltságáldozata révén pedig feloldozást nyerhetünk a bün és a halál alól.

De mig ez a Sátáni világ létezik, addig mindenki meghal. És a halál után nem megy 'a tüzes pokolba', mint ahogyan a mennybe sem. János 3:13 ezt irja: "És a mennybe sem ment fel senki, hanem ha az, aki a mennyből szállott alá, az embernek fia a Krisztus".

Isten nem azt mondta az embernek, hogy ha vétkezni fog, akkor a lelke majd 'valahová is megy'. Nem, azt mondta: 'visszatérsz a porba, mert porból vétettél, és ismét porrá leszel'. A megszületése előtt még nem létezett, a halála után pedig már nem létezik.

Az embernek különálló lelke nincs. Maga az ember az 'élő lélek'. A Bibliában több helyen az állatokat is 'élő lelkeknek' nevezi. A lélek szó jelentése: mindaz aki lélegzik.

A Prédikátor 3:19-21-es versek világosan megadják a választ. És ugyan itt a 9:7,8,12-es versek elmondják azt, hogy mi van a halál után.

Jézus valóban egy 'mély,álom nélküli alváshoz' hasonlitotta a halált. Amikor valaki mélyen alszik, nem érzékeli maga körül a külvilágot. Ugyan igy van a halálban is. Az az időszak amit halálalvásba tölt el egy személy, mikor feltámad, kiesik neki.

Olyan lesz, mintha valaki este lefekszik, és reggel felébred.

Tehát most még mindannyian meghalunk. Viszont Istennek az az eredeti szándéka, hogy mindent helyreállit ami elromlott. És amikor visszaveszi a hatalmat Sátántól, onnantól kezdve fogja megvalósitani a szándékát. Eltörli a betegséget, az öregséget és a halált is.

Ha bármi kérdésed van, csak irjál vissza, de ha kérhetlek, akkor privátba. Üdvözlettel: Judit!

2016. okt. 4. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
74%
A fent említett igék mind a test haláláról szólnak. Nem fogom soha megérteni, hogy miért kell ezeket felhozni érvként azért, hogy egy hamis tanítás alá legyen támasztva. 😕
2016. okt. 4. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!