Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Apáca szeretnék lenni, mi...

Apáca szeretnék lenni, mi szükséges hozzá?

Figyelt kérdés
Befejezett 8 általánosom van. Cukrásznak tanultam de 1 évem sajnos hiányzik. Meg vagyok keresztelve. És elsöáldoztam is. Bérmálkozni is szeretnék de falunkban nincs lehetöség. Papunktól nem tudok segítséget kérni. Hova tudok fordulni azzal hogy apáca szeretnék lenni?
2016. márc. 8. 12:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
82%

"mi szükséges hozzá"

Elhivatottság.

2016. márc. 8. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Az van. De hova tudok fordulni?
2016. márc. 8. 12:25
 3/13 anonim ***** válasza:
63%
Szomszed telepules papjat keresd fel
2016. márc. 8. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
ugyanaz ott is
2016. márc. 8. 12:52
 5/13 anonim ***** válasza:
82%

Pedig a papodat sehogy sem tudod ebből kihagyni.

A bérmálásodat is ő tudja egyeztetni a püspökséggel, meg az apácarendbe való belépéshez is kell hogy ajánlást adjon. (Ha nagyon nem működik a dolog, akkor keress magadnak másik papot.)


Ha nincs saját papod, akiben megbízol akkor az azt jelenti, hogy nem is vagy elhivatott. Kár is próbálkoznod, nem fognak komolyan venni.


És ha már lesz egy papod, akkor utána érdemes felvenni azzal a renddel a kapcsolatot, ahova csatlakozni szeretnél. Vagy ha még nem tudod melyikhez, akkor többel is ismerkedhetsz egyszerre. De a személyes kapcsolatfelvétel fontos. A többit meg majd ők megmondják.

2016. márc. 8. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Andizsuzsi ***** válasza:
76%
Miért nem tudsz a paptól segítséget kérni és bérmálkozni?
2016. márc. 8. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Mert a falunkban a pap nagyon mogorva. Senkinek nem segít. Bérmálkozni azért nem tudok mert falunkban nincs bérmálkozás mert nincs sok ember ki szeretne max 2.
2016. márc. 8. 13:07
 8/13 anonim ***** válasza:
0%
szűzhártya szükséges,habár ebben a beteg világban lehet az sem kell.
2016. márc. 8. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
19 éves vagyok és szüz ezért azal nincs baj
2016. márc. 8. 13:25
 10/13 Andizsuzsi ***** válasza:
86%

De a szomszéd faluban csak van?

Egyébként ha kifogásokat keresel és nem megoldásokat, akkor ne akarj apáca lenni. Ha az akarnál, akkor fontos lenne neked, hogy a szentségeket megkapd, és tennél is érte. Mogorva pap pont úgy fel tud készíteni a bérmálásra, mint a kedves.

2016. márc. 8. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!