Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúja vagyok a szüleim...

Jehova Tanúja vagyok a szüleimmel élek. Sajnos rosszat cselekedtem, loptam. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sajnos az iskolában sokat bántanak és szerettem volna egyszer azt, hogy a többiek jófejnek lássanak. ma reggel elvettem Édesapámtól kábé 300Ft-ot és a büfében vásároltam belőle egy zacskó csipszet, amiből a többieket is megkínáltam. Mi a véleményetek? Mit tegyek?

A szüleimnek miért nem tudom elmagyarázni, hogy bántanak?



2016. nov. 28. 20:56
1 2
 1/12 anonim válasza:
100%
Szerintem mond el őszintén. 300Ft-ba még senki nem halt bele szerintem megfogja érteni hogy miért tetted c:Vagy talán nem veszi észre de nem hiszem:S
2016. nov. 28. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Mindig jobb az őszinteség ,abból csak jobb sülhet ki,mint a hazugságból!
2016. nov. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
MOst frankon azon parazol h a szuleid penztarcajabol kivettel 300ftot?:D
2016. nov. 29. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

#3: Nem ez a baj, egyszeri alkalom nem probléma, ilyen tételben.

A baj az, ha most elhallgatod, és úgy tűnik, hogy nem vették észre. 300 Ft nem nagy pénz, nem valószínű, hogy a szüleidnek feltűnne. Lehet, hogy észre sem veszik(bár a jehovásoknál a túró tudja, mennyire tartják számon a pénzt).

A baj az, hogy ezen felbuzdulva legközelebb is előfordul, aztán megint, aztán észre sem veszed, és rendszeressé válik a dolog. Ez még nem jehovásként is nagy probléma, náluk meg aztán főleg. Ha ez bekövetkezik, és rájönnek, akkor aztán tényleg megvan a baj (ez egyébként a nem jehovásoknál is ugyanúgy probléma).


Szóval javaslom, hogy mondd el a szüleidnek, hogy mit csináltál, és hogy miért tetted. Valószínűleg meg fogják érteni a dolgot, és gyanítom, hogy esetenként majd ők adnak neked egy kis pénzt, hogy vegyél belőle valamit, amit meg tudsz osztani a többiekkel. Másokkal megosztani amid van az jó dolog, akár jehovás vagy akár nem, ez nem ennek a függvénye.

2016. nov. 29. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
44%

Ha valóban megkeresztelt Tanú vagy, azzal hogy ide írtad, ezt a történetet sokkal nagyobb hibát követtél el.

S ahogy az előttem szólók is írták a Szüleidhez fordulj segítségért, vagy egy olyan érett testvérhez, ai tud ebben neked segíteni,


Egyebek mellett nem hiszem el azt amit írsz, s hogy miért, azt tudnod kell....

2016. nov. 29. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
85%

Livingwitness értesítette a Véneket, akik küldték a galaktikus csendőrséget, akik nem találták meg az ujjlenyomataidat.


Amúgy a lopás tényleg ne legyen rendszeres. Ha nem jehovatanúk lennének a szülők, azt mondanám, hogy mondj el mindent és kérj elnézést, de mivel szektások, ezért inkább azt mondom, ne mondd el, mert a szektás emberek reakciója ki tudja, milyen lehet, de valószínüleg durvább vagy rosszabb, mint egy nem-szektatagé. Ettől függetlenül viszont tényleg ne lopj többé.

2016. nov. 29. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

1. Biztos, hogy nem vagy tanú (én sem)

2.Lopni bűn.

3. Hazudni is.

2016. nov. 29. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
87%

"Ha valóban megkeresztelt Tanú vagy, azzal hogy ide írtad ezt a történetet, sokkal nagyobb hibát követtél el."


Bizony, a jehovásoknál el kell hallgatni az ilyen dolgokat, nehogy valaki megtudja róluk, hogy ők is tesznek néha bűnös dolgokat.

2016. nov. 29. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Miért nem mondod el a szüleidnek, hogy sokat bántanak az iskolában?
2016. nov. 29. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem csak a tanításukkal nem értek egyet, de azzal sem, ha valaki kitalált történettel, hazugsággal igyekszik őket besározni.
2016. nov. 29. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!