Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért fontos az átváltozás?

Miért fontos az átváltozás?

Figyelt kérdés

Ugyebár a katolikus, ortodox hisz abban, hogy az eucharisztiában a kenyér és a bor Jézus Krisztus valóságos testévé és vérévé változik, míg a protestáns egyházak többsége egyfajta szimbolikus úrvacsorában hisz.


Amiben mindkét nézet hasonló az az, hogy mind az Úrvacsorában, mind az Eucharisztiában a Szentlélek által közelebb kerülünk Jézushoz, mintegy beolt minket a kegyelmébe, szorosabb lesz a kapcsolatunk Istennel, stb.


Ha mind az Úrvacsorában, mind az Eucharisztiában a lelki történések a lényegesek, akkor miért fontos az átváltoztatás/jelenlét kérdése?



2016. dec. 4. 11:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%

Azért, mert a kezdetek kezdetétől ez volt az Egyház tanítása.

A kérdés az, hogy miért volt fontos ezt a tanítást megváltoztatni, másfél ezer évvel Krisztus után.

2016. dec. 4. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Az rendben van, hogy ezt tanította az Egyház a kezdetek óta (többek között ezért is terjedt el a keresztényekről a Római időkben, hogy kannibálok), de ez még mindig nem magyarázza meg, miért fontos.
2016. dec. 4. 11:23
 3/13 anonim ***** válasza:
56%

"Amiben mindkét nézet hasonló az az, hogy mind az Úrvacsorában, mind az Eucharisztiában a Szentlélek által közelebb kerülünk Jézushoz, mintegy beolt minket a kegyelmébe, szorosabb lesz a kapcsolatunk Istennel, stb. "


Ezért lesz a katolikus még így is értelmesebb. Legalább van egy indok.

2016. dec. 4. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
69%

miért fontosabb a feleségedet megölelni, megpuszilni, szexelni vele, virágot adni neki stb stb és nem elég csak telefonon beszélni vele (vagy azt sem!) ha a lelki dolgok a lényegesek a házasságban? Ha én téged most megöllellek vagy adok neked egy virágot, hát nyilván nem esik rosszul de különösebben nem fog meg, ebből is látszik a lelki oldal a lényeg.


Egyáltalán minek valakivel összeházasodni nem az a fémkarika az ujjadon a lényeg, hanem a szeretet nem igaz?


Minek megkeresztelkedni(bemerítkezni) hiszen Isten úgy is látja, hogy ki az aki őszintén megtér, sőt pl a Jézus melletti lator keresztelés nélkül is biztosan üdvözült.


még számos hitelvet lehetne ugyan így támadni, pl miért fontos, hogy Jézus ne csak egy közönséges ember legyen aki valamiért Istennek különösen kedves, a lényeg hogy Isten miatta megbocsájt az embereknek nem?


Miért fontos, hogy csak egy Isten legyen?


stb stb


és még sorolhatnám, de nem, ez nem ilyen egyszerű, + ahogy az első is írta, a tudomány jelenlegi állása és a szentírás is bizonyítja hogy kezdetektől fogva így fogták fel, én régen református voltam, de akkoriban is így gondoltam, mert a bibliában is ez van.


Ilyen alapon miért olyan fontos, hogy a betegeknek étrendet szabjunk, pihentessük nem elég csak bevenni 1-2 tablettát? De igen egyszerűbb lenne ,de attól még nem elég!

2016. dec. 4. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
13%

Nem így fogták fel. hanem a hatalomra jutott egyház kezdte így tanítani, és közel 2000 éve így tanítják.


Attól válik érdekessé a dolog, hogy a Szent írás kijelenti, hogy az utolsó napokban fog az igazság fényleni, és a Biblia ismerete igazsága egyre világosabb lesz.


Miért ír ilyet, ha eddig ez a tanítást gondolták igaznak?

A konkoly elnyomta a búzát, vagy is a tiszta tanítás idáig halványan pislákolt ez miatt.

De egyre világosabb lesz ám, nem mindenkinek, mert vannak akik ezt nem fogják elfogadni,


egyszer olvastam, hogy a tömeg nem tévedhet pár emberhez képest.

Hát Noé idejéhez hasonlítva, ahogy Jézus mondta a hasonlatot, mindössze 8. ember volt igaz és helyeselt állapotban a többséghez képest.


Vagy is a tömeg tévedett.

2016. dec. 4. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
living witness, tudjuk jól, hogy ki az aki szeretett protestálni.
2016. dec. 4. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
66%

liwing witness egy jehova tanúja, ezt érdemes tudni, mert esetleg a tájékozatlan olvasó nincs tisztában vele hogy ez a szekta imádja hamisítni a történelmet


mint írtam a tudomány jelenlegi állása szerint az úrvacsorát mindig is úgy kezelték mint a reformáció előtti egyházakban, korábban sem volt olyan elmélet ami mást mondott volna, számos a konstantini fordulat előtti forrás is alátámasztja hogy 1-2 néhányszor tíz fős csoport vagy 1-1 szerzetes kivételével senki nem gondolkodott másképpen

2016. dec. 4. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

"Az rendben van, hogy ezt tanította az Egyház a kezdetek óta (többek között ezért is terjedt el a keresztényekről a Római időkben, hogy kannibálok), de ez még mindig nem magyarázza meg, miért fontos."


Dehogynem magyarázza meg! Már hogyne magyarázná meg. Pontosan azért fontos, mert ez a kezdetek kezdetétől így volt.

"Tiszteld apádat és anyádat!" -a Tízparancsolat ezen parancsolata arra is vonatkozik, hogy ne variáljuk meg önkényesen a ránk hagyományozott hitigazságokat, csak mert valakinek éppen olyan heppje van.


Továbbra is az a kérdés, hogy ezt a tanítást miért kellett megváltoztatni? De most komolyan, miért?

Jobban kezdtek ettől aludni az emberek, vagy megszűnt a migrénjük, vagy tényleg MIÉRT???

Volt ennek valami oka, vagy volt ennek valami célja? De mi???

És miért pont 1500 év után? És akik addig éltek, ők mind rosszul tudták? Valóban???


Komolyan érdekelnének a válaszok. Ha van rájuk válasz egyáltalán.

2016. dec. 4. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
16%

livingnek adok igazat. minden összefügg, számomra is. De az a dolog végtelen, ahogy a világ is, össze van érkezve, de úgy hogy semmiben láthatatlanul látszik.

Igy rendszeresek lesznek az ilyen állapotok, ahol különféle változatos irásokat kapni, meg iylesmi. Nem olyan nehéz azt leirni, az időzités pl sokkal fontosabb, és vannak ennél is fontosabb dolgok is.

szóval lehet várták, lehet nem, de az a dolog láthatatlan marad, eltünik, elrejtőzik a használoja elöl is, amennyiben nem jól használja fel. Ezért addig nem is jelenik meg, ameddig nem jól használja fel. Ez nagyon ritka, sokszorosan de ezt nem látni, csak azt hogy üt rendkivülin. Ezt meg kell szorozni az élettel, hogy legyen esély kimeriteni, legalábbis olyan magasan van... na joéjt :)

2016. dec. 4. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
35%

Az Úrvacsora nem más, mint Jézus Krisztusról való megemlékezés. A húsvéti vacsora után, fogta Jézus a kenyeret és a bort, és azt mondta, hogy ez az én testem, ez az én vérem, egyétek és igyátok az Én emlékezetemre.

Az első században a keresztények naponta, hetente úrvacsoráztak.


Nincs semmiféle átváltozás, vagy átváltoztatás! Ezt a Katolikus vallás találta ki. Túl sok kenyeret és túl sok bort kellett volna kiosztani, szétosztani a híveknek, a hívek között.

2016. dec. 8. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!