Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek fontos, hogy az...

Szerintetek fontos, hogy az ember milyen Bibliát olvas?

Figyelt kérdés
Honnan gondoljátok,hogy az a Biblia jó amit olvastok? Írjatok le minden meglátásotokat a Bibliával kapcsolatban.Köszönöm szépen előre is!

2016. nov. 23. 17:42
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Szerintem alapvetően mindegy, ha nem akarsz nagyon-nagyon mélyen belemenni. Sokaknak a Károli a kedvencük, mert szerintük az a legpontosabb, ezt nem tudom megítélni, engem zavart a régies nyelvezete, bár tényleg ez a legszebb azok közül, amiket olvastam. A katolikus fordításoknak megvan az az előnyük, hogy alá vannak lábjegyzetelve, nekem ez tetszik, bár néhány megjegyzésükkel protestánsként nem értek egyet.

Én most az 1990-es protestáns fordítást használom.

2016. nov. 23. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Nagy átlagban azt mondom, mindegy, ha vannak is apróbb eltérések, azért rendszerint nem olyan jelentősek.

Baj csak a direkt módosított szektás fordításokkal (inkább ferdítésekkel) lehet, akik persze direkt úgy írnak át adott igéket, hogy jobban passzoljon a saját ideológiájukhoz, mint például Jehova tanúi esetében az Új világ fordítás.

2016. nov. 23. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 kzs ***** válasza:

Nem, nem mindegy.


Ami engem illet, egyszer kíváncsiságból beleolvastam egy Szent István-társulat által kiadott Bibliába.

Mit mondjak, nagyon nem tetszett hogy - több esetben is - teológiailag teljesen elfogadhatatlan módon magyaráztak meg sok mindent (pl. a Róma-levélben szereplő eredendő bűnnek a levezetését).


A mi egyházunk a Károli-által fordított Bibliát használja. Valódiságát - többek között - abban látjuk, hogy nélkülözi az ún."apokrif"-iratokat, amelyek teológiai és/vagy történelmi tévedéseik miatt nem férnek össze a SzentÍrás más részeivel.

2016. nov. 23. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
29%

Relatíve.


Valamikor Mi is a Károli Gáspár féle Bibliát használtuk, persze azért más fordításoknak is utána néztünk, mint a Csia, Békés-Dallos, Káldi, Katolikus , stb


Mára már többnyire az újvilág fordítású Bibliát használjuk, de vannak kivételek, az érvelések esetén.

2016. nov. 23. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Tisztelt kérdező, nagyon nem mind1, hogy az ember milyen Bibliát olvas, igazából itt van is egy kis bökkenő, hiszen igazából egyes "Bibliákat" csakis egyes gyülekezetek tartanak hitelt érdemlőnek, amely az elfogult, és a szervezet, gyülekezet tanításához igazított átdolgozásokat tartalmaz. A Biblia lényege megválaszolja erre a kérdésre, milyen Bibliát érdemes olvasni. A Bibliában, egyértelműen több utalás is van Jézus isteni mivoltjára, amelyet a történelmi egyházak, és a kereszténység túlnyomó része vall. Bizonyos gyülekezeteknek szükséges volt saját Bibliákat nyomtatni, hogy az addig folyamatosan Jézus istenségét alátámasztó részeket, az érdeklődő tagoknak már az elejétől kezdve, a már bent lévő tagokat még jobban megerősítsenek a szervezet elképzeléséről, amit Istenről, Jézusról és a Szent Lélekről szólnak.


Most, hogy túlléptünk azon, hogy mi az ami biztosan nem helyénvaló, nézzük röviden mik azok amelyek viszont igen. Rögtön a Károli fordítás, amely talán a legelterjedtebb, amelynek van revideált kiadás, nekem a régi nyelvezet kissé nehézkessé tette a megértést, ezért nekem Károli Revideáltam van, és egy Viktor Örzse által készített gyönyörű Új fordítású Bibliám amelyet a Kálvin János kiadó nyomtatott. De a Szent István Társulati Biblia is remek, igazából, van bőven választék, a lényeg, hogy meg kell próbálni olyannál maradni, amely nem kis gyülekezetek egyéni értelmezését szolgáló átdolgozások, hanem a Magyar Biblia Társulat által is elismert Bibliák közé tartozik, na meg ami fontos, amelyek hűen tükrözik azt, amit a Korai Egyház Atyáink Istentől, Jézusról, és a Szent Lélekről gondoltak.

2016. nov. 23. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Hogy lehet az,hogy én úgy látom,hogy más értelme van pl a Károli féle Biblia eredeti,és a legújabb verzió között az igének? (Igaz eddig csak egyel találkoztam.Nem régen álltam neki)
2016. nov. 23. 20:11
 7/20 anonim ***** válasza:
Hol? Kíváncsivá tettél?
2016. nov. 23. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Kedves #7! :)


Ha elmondom,hogy én mire gondolok.Akkor mi fog változni? Van esély rá,hogy valaki szeretne-e utána járni az Igazságnak? Vagy nem történik semmi,hanem mindenki megy az eredeti meggyőződése után? De annyit mondok.Ki az ,aki valóban Istent keresi?Ki is az aki valóban az Ő Igazságát keresi? Vajon képes lenne rá,hogy lépjen ezügyben? Elég erős ahhoz,hogy utána járjon az Igazságnak,és a valóság Útján járjon? Felkelne-e a kényelmes fotelból,és az Igazságért képes lenne-e megharcolni a "régi" nézeteivel?

2016. nov. 23. 21:22
 9/20 anonim ***** válasza:

Szia!


A Bibliás kérdéseddel kapcsolatban írok. Szóval elkezdted kutatni az igazságot a Biblia alapján?

Kell segítség?

Vagy ha már eljutottál valameddig, mik azok az alapvető igazságok, amire rájöttél?


üdv

Stefán

2016. nov. 23. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Szia Kedves Stefán! :)


Mint írtam,az már biztos,hogy nem mindegy az ember melyik Bibliát olvassa! :)

2016. nov. 23. 22:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!