Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért oly nehéz egyeseknek...

Miért oly nehéz egyeseknek elfogadni a Szentháromságot, a lélek hallhatatlanságát, és a pokol létezését?

Figyelt kérdés
Tudom,hogy ez egy összetett kérdés de nem akartam külön külön feltenni.

2016. dec. 6. 16:26
1 2 3 4 5
 11/48 A kérdező kommentje:

HakapesziM


Az a "régi könyv" az örök élet "szérumát" tartalmazza, ajánlom, hogy vedd komolyan.

2016. dec. 6. 19:32
 12/48 anonim ***** válasza:
58%

Az örök élet most nem adatott meg.

Majd az ezer éves uralom után....

2016. dec. 6. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 A kérdező kommentje:

living!


1Móz 1:26-27

És monda Isten: Teremtsünk embert a mi képünkre és hasonlatosságunkra; és uralkodjék a tenger halain, az ég madarain, a barmokon, mind az egész földön, és a földön csúszó-mászó mindenféle állatokon.

Teremté tehát az Isten az embert az ő képére, Isten képére teremté őt: férfiúvá és asszonynyá teremté őket.


1Pét 2:11

Szeretteim, kérlek titeket, mint jövevényeket és idegeneket, tartóztassátok meg magatokat a testi kívánságoktól, a melyek a lélek ellen vitézkednek;


Mrk 12:27

Az Isten nem holtaknak, hanem élőknek Istene. Ti tehát igen tévelyegtek.


Róm 14:8

Mert ha élünk, az Úrnak élünk; ha meghalunk, az Úrnak halunk meg. Azért akár éljünk, akár haljunk, az Úréi vagyunk.

Róm 14:9 Mert azért halt meg és támadott fel és elevenedett meg Krisztus, hogy mind holtakon mind élőkön uralkodjék.


Fáradt vagyok majd holnap válaszolok,de addig is olvasd a Bibliát mert jót tesz!

2016. dec. 7. 00:06
 14/48 anonim ***** válasza:
38%

Azért nem fogadják el, mert Istent a saját elképzelésükre akarják formálni.


Jobban tetszik nekik egy kitalált isten, mint a valódi.

2016. dec. 7. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 anonim ***** válasza:

1Pét 2:11

Szeretteim, kérlek titeket, mint jövevényeket és idegeneket, tartóztassátok meg magatokat a testi kívánságoktól, a melyek a lélek ellen vitézkednek;


Mrk 12:27

Az Isten nem holtaknak, hanem élőknek Istene. Ti tehát igen tévelyegtek.


Róm 14:8

Mert ha élünk, az Úrnak élünk; ha meghalunk, az Úrnak halunk meg. Azért akár éljünk, akár haljunk, az Úréi vagyunk.

Róm 14:9 Mert azért halt meg és támadott fel és elevenedett meg Krisztus, hogy mind holtakon mind élőkön uralkodjék.


Ezek a versek nem azt mondják amire utalni szeretnél.


A Pétertől idézett versben például az ott léleknek fordított szó helyén szellem kifejezés van az eredeti szövegben


A test ellenkezik a szellemmel, vagy is a fizikai test Isten szerinti gondolkodás móddal harcol,

Mert ahogy Jézus mondta, szellem kész de a test erőtelen.

Vagy is elméletileg szeretnénk így vagy úgy helyesen cselekedni, de ha cselekedni is kell azt amit gondolunk a tökéletlen testünk néha ellene van ezeknek.


A Márk evangéliuma pedig arról szól, hogy pont ezért lesz feltámadás vagy is vissza adja a kellő időben az embereknek akik méltóak rá az életet,


Akik méltatlanok azok ebben az ajándékban nem részesülhetnek.


Rómaiaknak írt levélben pedig azt mondja, hogy még a halálunk is Isten igazsága melletti kiállásunk miatt legyen ne olyan oknál fogva amiért valóban jogos lenne a halál.

2016. dec. 7. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 KZitus ***** válasza:
45%

Szia


Nem volt nehéz elfogadnom ezt a nézetet addig, ameddig el nem kezdtem olvasni a Bibliát, és alaposan utána néztem - azóta tudom, hogy nem bibliai tanítás.

2016. dec. 7. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 anonim ***** válasza:
0%

Jobban tetszik nekik egy kitalált isten, mint a valódi.

Amig a valodira nincs bizonyitek addig az osszes isten a kitalalt kategoriaban szerepel.

2016. dec. 7. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 anonim ***** válasza:
0%
A tanúknál is létezik az örök élet, de ott azt hazudja nekik az őrtorony, hogy csak a kiválasztottak.... Hogy nem biblikus? Nem zavarja őket, hisz olyan sokszor változik a tanításuk, hogy lerázzák a fokozatos világosság hazugságával, mintha Isten képtelen lenne normálisnak tanítani és kinyilatkoztatni.
2016. dec. 7. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 anonim ***** válasza:

"Nem volt nehéz elfogadnom ezt a nézetet addig, ameddig el nem kezdtem olvasni a Bibliát, és alaposan utána néztem - azóta tudom, hogy nem bibliai tanítás."


Hát akkor a Jézusnak a gazdagrol és Lázárról példázatát nem olvastad? Vagy ezt:


"Egy harmadik angyal is követte őket, és így szólt hatalmas hangon: „Ha valaki imádja a fenevadat és annak a képmását, és felveszi annak a bélyegét a homlokára vagy a kezére, az is inni fog az Isten haragjának borából, amely készen van elegyítetlenül haragjának poharában, és gyötrődni fog tűzben és kénben a szent angyalok és a Bárány előtt; gyötrődésük füstje száll felfelé örökkön-örökké, és sem éjjel, sem nappal nincs nyugalmuk azoknak, akik imádják a fenevadat és az ő képmását, és akik magukra veszik az ő nevének bélyegét." (Jel 14,9-11)


Hát komolyan, ahhoz már tótágast kell tartani a Bibliát, hogy ebben ne vegye észre valaki a szenvedéses pokol tanítását...


Kérdező, a kérdésedre a válasz: azért, mert nekik nem fér össze az istenképükkel az ilyen tanítás. Nekik igazságtalan egy olyan Isten, aki szenvedést hoz a gonoszokra, ezért inkább a saját istenképükhöz fargják a Bibliát.

2016. dec. 7. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 anonim ***** válasza:

3.Én a helyedbe,nem is tenném fel ezt a kérdést.

Hát nem gondolod,hogy miért?

A biblia nem beszél róla mert nincs és inentől azt hinni ami nincs az már infantilis.

Idézd lagalább azt a szót a Bibliából,hogy Szentháromság és nembeszél a hózza tartózó összes hamis tantételt.

Hol irja Jézus Isten,Szentlélek Isten,az Atya Istenen kivül.

70 helyen irja az Újszövetségben,hogy egyedüli igaz Isten.

De hol irja a három Istent együtt ami értelemszerűen nincs.

Azt nem értem miért pontosan te állítod,hogy igazad van .

Miért nem támasztod alá a Bibliából szószerint,smmi mellé beszélés nélkül.

Nem beszélve a sok hozzáfüződő hamis tanitásrol pokoltűz,lélekvándorlás stb.

Az analfabéták még elhalgatták de ma az émberiség felvilágosult.

Olvasd a Dániel 12 részét.

2017. júl. 4. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!