Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért oly nehéz egyeseknek...

Miért oly nehéz egyeseknek elfogadni a Szentháromságot, a lélek hallhatatlanságát, és a pokol létezését?

Figyelt kérdés
Tudom,hogy ez egy összetett kérdés de nem akartam külön külön feltenni.

2016. dec. 6. 16:26
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
3.
2017. júl. 4. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 anonim ***** válasza:
54%

Igen siralmas, hogy valaki kereszténynek meri állítani magát, aki fél éve lezárt témákhoz jár oda kötözködni. Aki arra használja Isten szavát hogy értelmetlen vitákat szítson.

Úgysem fogsz meggyőzni senkit arról hogy Jézus nem Isten ha egyszer ez többször is szó szerint benne van a Bibliában.

Szégyen amit művelsz...

2017. júl. 4. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 anonim ***** válasza:

22.Ez nem kötözködés,hanem hazugság elhárítás.

Jel.22:16."Én Jézus,elküldtem angyalomat,hogy tanuskodjon nektek ezekről a gyülekezetek számára.Én vagyok a Dávid gyökere és sarja és a fényes hajnali csillag".

János.17:3."Az pedig az örök élet,hogy ismeretet szerezzenek rólad ,az egyedüli igaz Istenről,és arról akit elküldtél,Jézus Krisztusrol".

Ilyen biblia verset az Újszövetségből idézhetek 70-et és az Ószövetségből 262 szer irja az egyedüli igaz Istent.

De a háromságrol nem ir.

A fentiekben azt irja a Jel.22:16."én Jézus"nem pedig"én Isten".Miért demoralizálsz,nincs jogom a hazugságot elhárítani?

Ezt nem a te érdekedbe mondom,hanem azokért akik az igazságot szeretnék hallani.

2017. júl. 4. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 anonim ***** válasza:
54%

Igen, írja az egyedüli igaz Istent, és írja azt is hogy Jézus Isten. Tehát a Biblia szerint Jézus ugyanúgy része az egyedüli igaz Istennek, mint az Atya.

Ezt hiába csűrcsavarod, a Biblia az ami ellened szól. Én pedig inkább hiszek a Bibliának mint a szektádnak. Meg mindenki más is, aki az igazságot szeretné hallani.

2017. júl. 4. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 anonim ***** válasza:

24.Jézus ha Isten,miért nem mondja?

Ez egy fontos kérdés.

Jézus hol mondja,hogy Isten vagyok?

Az Atya hol mondja a a fiúnak Istenem?

Az Atya hol mondja a szent szellemnek Istenem?

A szent szellem hol mondja a Fiúnak vagy az Atyának Istenem?

Egyedül a Fiú mondja az Atyának Istenem és az emberek.

A lényegükről utalásaiddal hiába beszélsz mert merő félrevezetés.

Ha a háromság létezett volna vajon Jézus nem beszélt volna rolla?Főleg,hogy istenekről van szó,ezért fontosnak tartotta volna.

Minden fontos dolgot többször megismételt.De a hamis tantételektől ovott.

Ha Istennek nevezed Jézust tegyél annyit,hogy ne hazudj az Ő nevében.

Ő megtudta/tudja mondani ki Ő nem töled kéri,sem N Constantintol.

2017. júl. 4. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 anonim ***** válasza:

Persze, persze, az apostolok is merő félrevezetésből szólították Istennek Jézust.

Arra ne számíts hogy ezt egyetlen igaz keresztény is valaha beveszi tőled.

Magadnak meg hazudozz csak ahogy szeretnél, Isten veled!

2017. júl. 4. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim ***** válasza:
19%

26.Kár,hogy nem olvasod a bibliát,mert aki olvassa nem ezt olvassa pld.a Károli G fordításból.

Ha elolvasod ott tisztán látni,hogy Isten teremtette,Isten Fia,Isten eredetü az Atyára nézve de nem Isten.

Semmi olyan lényeg nincs ami ugyanaz a felsőbbség és alárendeltség volna.

Az Atya mint Mindenható Isten,akinek a fia Jézus Krisztus aki az Atya fenhatosáda alatt áll.

Semmi téren nincs egyenlőség kösztük.

Az egyik küldött a másik küldő.

A Fiú mint alárendelt eljött megváltonak,bemutatva az Atyát.

2017. júl. 5. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:
Aki elfogadja a háromságot hazugságot fogad el ,mert bibliai alapot nélkülöz,minden apró részleteiben!
2017. júl. 9. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 anonim ***** válasza:
54%

"Ha elolvasod ott tisztán látni,hogy Isten teremtette,Isten Fia,Isten eredetü az Atyára nézve de nem Isten."


Mit nem Isten? Hány helyet idézzek neked, ahol Istennek nevezik? A Biblia szetint Jézus Isten egyszülött és elsőszülött fia, már ebből is világos kéne hogy legyen számotokra, hogy Istensége. A szülés/nemzés minden fájnál másképp megy végbe, s főleg másképp megy végbe az Istennél, de minden esetben azonos lényegű egyed létrehozására irányuló tevékenységet értünk alatta. A macska macskát, a kutya kutyát, az ember embert, Isten Istent szül.


"A Fiú mint alárendelt eljött megváltonak,bemutatva az Atyát."


A Fiú csak úgy alárendelt, mint ahogy a Földön egy fiú az apjának. Nincs rákényszerítve, önkét veti alá magát. A Szentháromság tagadók sokszor hivatkoznak az 1Korintusz 15,28-ra: "Amikor pedig majd alávettetett neki minden, akkor maga a Fiú is aláveti magát annak, aki alávetett neki mindent, hogy Isten legyen minden mindenekben."


De itt is az van, hogy saját akaratából veti alá magát. Szóval ez az alárendeltség egy tiszteletbeli-szeretetbeli alárendeltség, s nem lényegük különbözőségéből fakadó kényszer alárendeltség.

2017. júl. 9. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 anonim ***** válasza:

29.Már az Atya és a Fiú megnevez,alárendeltségi különbséget jelent.

Hol láttál,hogy egy csalban a fiú egyenlő az apjával.

A gyermek alárendeltje az apának és az anyjának,az anyának feje a férj,férj feje a Krisztus,Krisztus feje az Isten.

Jákonak a fiai egyenlők voltak Jákobbal?Semmi képpen!Halálakor Jákob áldotta meg őket,és nem egymást vagy ők az apjukat!


Tégedet nem az Isten szava érdekel hanem a háromság védelme.


Jézus és az Atyja még Egyszerüen abbol sem egyenlők,hogy az Atya Mindenható és nincs kezdete.De Jézus nem mindenhható és kezdete van.

Pldabeszédek.8:22."Maga Jehova hozott létre engem az Őutjainak kezdetéül,legkorábbii müveként réges-régen"

Amint látjuk hatalmas külömbség van a Isten és Jézus között.Az Atyának nincs kezdete de Jézust az "ujainak kezdetéül hozta létre".

A Jel.22:16"Én Jézu elküldtem angyalomat,hogy tanúskodjon nektek ezekről a gyülekezetek számára.Én vagyok a David gyökere és sarja és a fényes hajnali csllag"

Itt miért irja"én,Jézus"?

Miért nem irja én Isten?

Én Megmondom:Azért mert Isten eredetü de a háromság tantételét telyes mértékben nélkülözi.

Mert Jézus Sehol sem módja magárol,hogy Isten vagyok.Az Atya sem mondja Jézusra,hogy istenem.

2017. júl. 9. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!