Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért oly nehéz egyeseknek...

Miért oly nehéz egyeseknek elfogadni a Szentháromságot, a lélek hallhatatlanságát, és a pokol létezését?

Figyelt kérdés
Tudom,hogy ez egy összetett kérdés de nem akartam külön külön feltenni.

2016. dec. 6. 16:26
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:

"Már az Atya és a Fiú megnevez,alárendeltségi különbséget jelent. Hol láttál,hogy egy csalban a fiú egyenlő az apjával."


Nem teljesen egyenlő, de természetükben igen. Az apa is ember, meg a fiú is ember, s ha a fiú felnő, semmiben sem kissebb az apjától, de mivel tiszteli és szereti őt, ezért ad a szavára. Ugyanígy a mennyei Fiú sem kissebb semmivel sem az Atyától, mert az Atya mindent megad neki. Persze a Fiú tiszteli és szereti az Atyját, aki őt szülte. Aláveti magát neki, elismeri fejének, nála nagyobbnak, hiszen tőle kapott mindent. A szentháromság lényegi és nem teljes egyenlőséget, egylényegűséget tanít.


Azomban ti azt tanítjátok, hogy a Fiú természeténél fogva kissebb az Atyától, mert nem Isten, hanem angyal, aki alárendeltségre kárhoztatott. Ezt az eretnek hazugságot szerencsére igen kevesen veszik be. A teljes Újszövetség arról szól, hogy Istennek van egy tökéletes fia és örököse, akié minden hatalom, aki által teremtetette a világot, és akinek megad mindent. Ráadásul még Pál ezen írása is ellenetek szól, hiába idézgetitek:


"Amikor pedig majd alávettetett neki minden, akkor maga a Fiú is aláveti magát annak, aki alávetett neki mindent, hogy Isten legyen minden mindenekben."


Mert itt a Fiú önkét, saját akaratából történő alávettetéséről van szó. Ha angyal lenne, akkor természeténél fogva alávetett lenne, szóba se jöhetne, hogy majd aláveti magát az Istennek.


"De Jézus nem mindenhható és kezdete van."


Jézus mindenható, hiszen minden hatalmat megkapott, erről elég világosan beszél. Kezdete pedig nincs, legalábbis amit időben ki lehetne fejezni, mivel az idő megteremtése előtt született. Minden általa lett, ezért az időt is és ő teremtette.


"Itt miért irja"én,Jézus"? Miért nem irja én Isten?"


De pontosan ezt mondja. Olvasd hozzá a 6-os verset:

"És ezt mondta nekem: „Ezek az igék megbízhatók és igazak, mert az Úr, a próféták lelkének Istene küldte el angyalát, hogy közölje szolgáival mindezt, aminek hamarosan meg kell történnie."

2017. júl. 11. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 anonim ***** válasza:

31." Nem telyesen egyenlő de természetükben igen"

Hát én nem vagyok természetünkben egyenlő Orbán V-ral?Persze,hogy igen.

De még mennyire,és még sokkal.

"elismeri fejének,nála nagyobbnak,hiszen tölle kapott mindent" Most az előbbi idézet metszi ezt.

"A Szentháromság lényegi és nem telyes egyenlőséget,egylényegüséget tanit"

Kezzük ott,hogy a bibliával nincs öszhangban ez az idézet.Egyenlőség,egylényegüség Atya és a Fiú között nincs a biblia szerint.A Szentháromság szerint pedig nem érdekel,mert emberi tákolmány.

"Mert itt a Fiú önként,saját akaratából történő alávettetéséről van szó"

Micsoda csaló bizonyítás?

Jézust valaha is kellett az Atya kényszerítse?

Nem mindent ugy tett ahogy az Atyánál látta?


"Jézus Mindenható"

A világban egy Mindenható van!

Vagy Jézus vagy Jehova.

Én tudom melyik.

Te tudod-e?

Ha Jézus akkor mondj egy idézetet,hógy Jézus =Mindenható Isten.

Ugyanakkor ki kell zárd Jehovát mint "nem Mindenható Isten"

Ha ezekre nem irsz konkrét biblia verseket ne is erőlködj,mert nem fogadom el a nem odatartozó utalásaidat aminek nagymestere vagy.

Majd én küldök biblia verseket,ahol pontosan igazolja,hogy csak Jehova az egyetlen Minndenható Isten.

2017. júl. 11. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 anonim ***** válasza:

"Hát én nem vagyok természetünkben egyenlő Orbán V-ral?Persze,hogy igen."


Rossz a példád. Mondjuk vegyünk egy királyt és a trónörökös fiát. A példa még így is rossz egy kicsit, mert a fiú csak a király halálával szerezheti meg a trónt, vagyis ugyanazt a hatalmat. Azonban a mennyben nincsenek ilyen földhöz ragadt problémák. Az Atyának nem kell meghalnia soha, hogy a Fiút mindennek örökösévé megtehesse:


"Miután régen sokszor és sokféleképpen szólt Isten az atyákhoz a próféták által, ezekben a végső időkben a Fiú által szólt hozzánk, akit örökösévé tett mindennek, aki által a világot teremtette." (Zsid 1,1-2)


Megtette mindennek örökösévé, vagyis mindent neki adott, amilye csak van. A Fiúval és a Fiúért teremtetett mindent, az lenne a furcsa, ha nem így lenne, és csak a teremtményekkel egy szinten kezelné. Ámde a teremtményeket sehol nevezi úgy a fiainak, mint a Fiút, mert neki csak egy valóságos fia van, mindenki más csak képletesen/jelképesen/analóg értelemben:


"Mert az angyalok közül kinek mondta valaha: „Fiam vagy te, ma nemzettelek téged!” majd: „Atyjává leszek, és ő Fiammá lesz.” (Zsid 1,5)


"Most az előbbi idézet metszi ezt."


Azért ismeri el nála nagyobbnak, mert mindent tőle kapott. Ezért és ennyiben kissebb tőle, hogy mindent kapott és nem eredendően birtokol. De mivel mindent megkapott, ezért lényegében egyenlőek.


"A világban egy Mindenható van! Vagy Jézus vagy Jehova."


Ez csak a ti tanaitokból következik, szerintünk viszont ugyanazt az egyetlen mindennhatóságot birtokolja az Atya és a Fiú is. Az emberi világunkban természetesen elképzelhetetlen ilyen tökéletes egység, de Istennél ez nem lehetetlen. Az Atya és a Fiú egysége minden egység forrása és mintája.


"Ha Jézus akkor mondj egy idézetet,hógy Jézus =Mindenható Isten."


"Nékem adatott minden hatalom mennyen és földön." (Máté 28,18)


Aki minden hatalom birtokosa, az logikusan mindenható. Inkább te idézz nekem olyan verset, ami kimondja, hogy az Atya nem ad oda mindent a Fiúnak, hanem visszatart valamit tőle.

2017. júl. 12. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 anonim ***** válasza:

33.

Jehova a mindenhat.2Mozes.6:3."Ábrahámnak,Izsáknak,és Jákobnak ugy jelentem meg mint mindenható Isten,de az én Jehova nevemen nem voltam előttük ismeretes"

Amint látod ez egy konkrét idézet,Jehovára nézve,hogy Ő MINDENHATÓ.Jehova a Mindenható tulajdonságát nem adta senkinek.

Nincs rá bibliai idézet.

Te amit mellébeszélsz,utalsz,belemagyarázol azt még te sem hiszed.

A hamis állitásaid egyenlő az általad imádott háromsággal.

1Mozes.17:1."Mikor Ábrahám kilenvenkilenc esztendős volt,megjelenék az Úr Ábrahámnak és mondta neki:Én a Mindenható Isten vagyok,járj énelőttem és légy tökéletes".


Ilyen biblia verset várok töled,Jézusra vonatkozóan.

De ne utalgass hamisságokkal mert akit istenitesz és Mindenhatónak nevezel megharakszik rád.

2017. júl. 12. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 anonim ***** válasza:

"Jehova a mindenhat. 2Mozes.6:3."Ábrahámnak,Izsáknak,és Jákobnak ugy jelentem meg mint mindenható Isten,de az én Jehova nevemen nem voltam előttük ismeretes" "


A mindenhatóságot is ugyanúgy kell kezelni, mint az úr vagy a teremtő címeket. Nekünk egy van, nektek kettő. Szerintünk ugyanazt a mindenhatóságot birtokolja az Atya és a Fiú is, ugyanaz a teremtő és uralkodó szellem működik bennük, mert az Atya mindenét odaadta a Fiúnak, még a lelkét/szellemét is. Ennek bizonyítására konkrég igék vannak, pl. János 16,15-16. Másképp nem is lehetne tökéletes Fiú, tökéletes örökös, hanem csak egy teremtmény, ahogy ti mondjátok.


Tehát a lényeg: mi azt mondjuk, nincs két Isten nincs két Úr, és két Mindenható sincs, ti azt mondjátok, hogy kettő van, csak a Fiú az Atyától kissebb isten és úr. A gond csak az, hogy ezzel a teológiával nem tudjátok megmagyarázni, hogyan mondhatja Pál a Jézust egyetlen/egyedüli Urunknak. Micsoda Istenkáromlás ez számotokra, hiszen van a Fiútól egy nagyobb Úr! Hát igen, ide vezet, amikor teológiához semmit nem értő önjelölt teológusuk a saját szájízüknek kedvezve értelmezik a Bibliát...


Hogy miért a Fiú az egyedüli Urunk? Azért, amiért az Atya az egyedüli Istenünk. Mert az Istenünk nem egy másik Isten, és az Urunk sem egy másik Úr, hiszen egyek, teljesen egylényegűek.


"Ilyen biblia verset várok töled,Jézusra vonatkozóan."


"Nékem adatott minden hatalom mennyen és földön." (Máté 28,18)

2017. júl. 15. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 anonim ***** válasza:

35.Sokat magyarázkodsz a te háromságos nyelveden ,de ha hosszan nézel rajta még te is teljesen hamisnak látod.Csak azért magyarázkodsz ilyen bibliát nélkülöző szavakkal,mert már belezavarodtál és mégis szárazon ki akarsz jönni belőle.

Kértem egy idézetet Jézus mindenhatóságára vonatkozóan,mivel ezt állítod.

Erre te benyomsz egy filozófia sort bibliai alátámasztás nélkül,és bizonygatsz a hamis stilusoddal biblia nélkül.

Továbbá kérdésre kérdéssel felelsz mert a hamis állitásodra nincs bibliai idézet.

Te magadnak külön teológiát alkodsz,de még jó,hogy kevés ilyen ember van,mert ha nem minden portán más-más teológia születne.

Mond már meg milyen vallást/szektát követsz,hogy a társaiddal együtt 40%-os különbségek vannak.

Jézus és Jehova pozícióját ugy kavarod mint egy 30000 rot/min-os mixer.

Ránk mondasz olyat ,hogy két istenünk van,holott nektek van kettő,néha három,de csak egyet tudsz a Bibliából igazolni.

Nekünk egy Istenünk van Jehova és egy megváltonk és Királyunk Jézus Krisztus.

Ezenfelül amit mondasz gyülöletből származó hazugság a kiközösültektől.

2017. júl. 15. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 anonim ***** válasza:
Ez számomra is nagy talány,tény h vannak már olyan szekták vagy vallási szervezetek vagy áltudományos műsorok is amik szinte minden bibliai igazságokat tagadnak,kezve Jézus isteni mivoltjától a pokol létezéséig,szóval amit a biblia ir,hogy ami az egézsséges tudománnyal ellenkezik, és lehetne sorolni.konkrétan az a három amit a kérdésben felvetett arról a Jehova tanui jutnak,(pl szomszédaim) eszembe,régebben játszottam velűk bibliai ping-pong- ot probáltam meggyőzni őket a tényleges igazsagokról,de rájöttem,hogy felesleges.A szentirásban is irva van ,hogy az utolsó időben hitető szellemek tanításaira fognak sokan figyelni,akik mindenkor tanulnak de az igazság megismerésére soha el nem jutnak,ahogy irja az ige,sőt a maguk kívánságai szerint gyüjtenek tanitókat mert viszket a fülük,véleményem szerint a nemzeti nacionalista kereszténység is kudarcra van ítélve akik nyomják gőzerővel hogy én nagyon magyar vagyok stb,én is szeretem hazámat de az én bibliámba az van megírva,hogy Jézus vére által meg lettem váltva az apáim anyáimtól (őseim)való hiábavaló tradicióitól.Persze rálehet fogni az emberre h magyarellenes ,kulturaellenes stb,de "az én Uram Judából származott"ugyhogy ha tehetném én jeruzsalembe mennék ha tehetném,megnézni,hogy a megváltóm hol született,hol gyógyitott,stb,nem pedig máriapócs,meg egyéb zarándokhelyek.
2017. júl. 18. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 anonim ***** válasza:

37 .Ugy néz ki,hogy háromságos vagy és a másik oldalt gyalázod.

Idézd kérlek a Bibliából,hol irja a háromságot,hol irja a szent szellem Isten.Jézusrol a biblia irja,hogy isteni eredetű,nem is egy helyen de az Aty Sehol nem mondja neki,hogy istenem de még Jézus sem mondja magáról,hogy isten vagyok.

Ovasd a Jel.22:16.

Azt mondja magáról "én Jézus".

Ha Ő ezt mondja magáról,én milyen joggal mondom,hogy Ő Isten?

2017. júl. 18. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 anonim ***** válasza:

"Kértem egy idézetet Jézus mindenhatóságára vonatkozóan,mivel ezt állítod. Erre te benyomsz egy filozófia sort bibliai alátámasztás nélkül,és bizonygatsz a hamis stilusoddal biblia nélkül."


Hogy az értő olvasás sem megy neked, arról nem én tehetek. Idéztem egy verset, ahol maga Jézus mondja el, hogy övé minden hatalom mennyen és földön. Ha ez nem jelent mindenhatóságot, akkor te hogyan definiálnád ezt a fogalmat? Hogyan írnád le a mindenhatóság fogalmát?


"Nekünk egy Istenünk van Jehova és egy megváltonk és Királyunk Jézus Krisztus."


Aki az egyetlen Uratok is, nemde? De mond csak, hogyan lehet Jézus az egyedüli Uratok, ha az Atya a legfőbb Úr? Nem lehet hogy azért, mert egylényegűek, ahogy a Szentháromság tanítja? Vagyis az Istenünk nem egy másik Isten, és az Urunk sem egy másik Úr.

2017. júl. 18. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 anonim ***** válasza:

39.A kérés az volt,hogy idézd a Bibliából,szószerint "Jézus Mindenható".Hogy érthető legyek,maga a Mindenható szó legyen az idézetben.

Szeretném nem a filozófia felelne,és még kérdéssel sem várok feleletet.

2017. júl. 18. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!