Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A biblia szerint hány szövetsé...

A biblia szerint hány szövetség köttetett Isten és ember között?

Figyelt kérdés

2016. dec. 7. 18:40
1 2
 1/11 KZitus ***** válasza:
6%

Az édeni ígéret arra utal, hogy Isten a Királysága által meg fogja valósítani az eredeti szándékát a földre és az emberekre vonatkozóan. Az alábbi hat szövetség ezt segíti elő.


ÁBRAHÁMI SZÖVETSÉG


SZERZŐDŐ FELEK: Jehova és Ábrahám.

CÉLJA: Biztosítja a jogi hátterét annak, hogy az 1Mózes 3:15-ben szereplő asszony magva királyként uralkodjon a Királyságban.

TÖRVÉNYSZÖVETSÉG


SZERZŐDŐ FELEK: Jehova és a test szerinti Izrael.

CÉLJA: Védelmezi a magot, és elvezeti az emberiséget a Messiáshoz.

DÁVIDI SZÖVETSÉG


SZERZŐDŐ FELEK: Jehova és Dávid.

CÉLJA: Jogilag biztosítja, hogy a Messiás-Király Dávid családjából származzon, és hogy amit a Királyság megvalósít, az maradandó legyen.

SZÖVETSÉG EGY PAPSÁGRA, AMELY MELKISÉDEKÉHEZ HASONLÓ


SZERZŐDŐ FELEK: Jehova és Jézus.

CÉLJA: Biztosítja a jogi hátterét annak, hogy Jézus – az asszony magvának elsődleges része – király és pap legyen örökké.

ÚJ SZÖVETSÉG


SZERZŐDŐ FELEK: Jehova és a szellemi Izrael.

CÉLJA: Jogi alapot biztosít annak, hogy Isten örökbe fogadhasson 144 000 keresztényt, hogy azok a mag másodlagos részét alkossák.

KIRÁLYSÁG-SZÖVETSÉG


SZERZŐDŐ FELEK: Jézus és a szellemi Izrael.

CÉLJA: Jogilag biztosítja, hogy a felkent keresztények és Krisztus királyok és papok legyenek az égben.

2016. dec. 7. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
63%
Idézhetsz, amit akarsz. Egy.
2016. dec. 7. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
47%
Csak egy. Isten királysága nincs benne sehol, ez csak a Jehovák találták ki.
2016. dec. 7. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%

De benne van.

Maga Jézus mondta el egy szemléltetésben amit magára vonatkoztatott.:


(Lukács 19:11–14) 11 Míg ezekre figyeltek, ő még egy szemléltetést is elmondott, mivel közel volt Jeruzsálemhez, és ők azt hitték, hogy az Isten királysága nyomban meg fog mutatkozni. 12 Így szólt tehát: „Egy előkelő származású ember távoli földre utazott, hogy királyi hatalmat biztosítson magának, és visszatérjen. 13 Hívatta tíz rabszolgáját, szétosztott köztük tíz minát, és ezt mondta nekik: »Kereskedjetek, míg megjövök.« 14 Polgártársai azonban gyűlölték őt, és követséget küldtek utána, hogy mondják meg: »Nem akarjuk, hogy ez király legyen felettünk.«


(Lukács 19:15–27) 15 Végül, miután biztosította a királyi hatalmat és visszajött, megparancsolta, hogy hívják oda hozzá azokat a rabszolgákat, akiknek az ezüstpénzt adta, hogy megállapítsa, mit nyertek a kereskedéssel. 16 Akkor megjelent az első, és ezt mondta: »Uram, a minád tíz minát nyert.« 17 Erre ő így szólt hozzá: »Jól van, jó rabszolga! Mivel egy nagyon kis dologban hűnek bizonyultál, legyen hatalmad tíz város fölött.« 18 Azután jött a második, és ezt mondta: »A minád, Uram, öt minát hozott.« 19 Ő ehhez is így szólt: »Te is légy feje öt városnak.« 20 Jött pedig egy másik, és ezt mondta: »Uram, itt a minád, melyet egy kendőben eltéve tartottam. 21 Tudod, féltem tőled, mert kemény ember vagy; felveszed, amit letétbe nem helyeztél, és learatod, amit nem vetettél.« 22 Ő így szólt hozzá: »A saját szádból ítéllek meg, gonosz rabszolga. Ugye tudtad, hogy kemény ember vagyok, aki felveszem, amit letétbe nem helyeztem, és learatom, amit nem vetettem? 23 Akkor miért nem tetted be az ezüstpénzemet a bankba? Így megérkezésemkor kamattal szedtem volna be.« 24 Azzal így szólt az ott állókhoz: »Vegyétek el tőle a minát, és adjátok annak, akinek a tíz minája van.« 25 De azok ezt mondták neki: »Uram, neki tíz minája van!« 26 »Mondom nektek, hogy mindannak, akinek van, még többet adnak, de attól, akinek nincs, még azt is elveszik, amije van. 27 Ezenfelül, ezeket az én ellenségeimet, akik nem akarták, hogy király legyek felettük, hozzátok ide, és vágjátok le előttem.«”


Jézus a halála után vissza tért az Atyjához, ahol várta, hogy a megfelelő időben Isten királyi hatalmat adjon neki.

Amikor ez megtörtént, az égből kivetette Sátánt és a démonait, hogy a királysága ott már tiszta legyen.

És a földre korlátozta a gonoszt.

És most a kereskedői akinek meghagyta, hogy kereskedjenek, hamarosan megszemléli ki mit kezdett azzal amit kapott.

Sajnos vannak, akik nem szeretnék Őt királynak, és olyanok is akik nem csinálnak semmit, és így szeretnének elismerést kapni, hogy megtartották maguknak a kapott információkat, és nem gyarapították Jézus Földi vagyonát, vagy is nem halászták be az embereket.

2016. dec. 7. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Az igazi Biblia ezt írja:

Ami­kor pe­dig eze­ket hal­lot­ták, még egy pél­dá­za­tot is mon­dott, mert kö­zel volt Je­ru­zsá­lem­hez, és azt gon­dol­ták, hogy azon­nal meg fog je­len­ni az Is­ten or­szá­ga. (Lk 19)


Csak a hamis tartalmaz olyat, amit nem Isten mondott.

2016. dec. 7. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
4😊.Hát mit mondjak,hosszu és nehezen érthető.A bibliából elolvastam mind és rájöttem,hogy menyire érthető amit irtál.Csak az nem érti aki nem akarja.
2016. dec. 7. 19:44
 7/11 anonim ***** válasza:

De hisz csak egy kis részt másolt be a bibliájukból. Ennek például semmi bibliai alapja nincs:

"Jézus a halála után vissza tért az Atyjához, ahol várta, hogy a megfelelő időben Isten királyi hatalmat adjon neki.

Amikor ez megtörtént, az égből kivetette Sátánt és a démonait, hogy a királysága ott már tiszta legyen."

2016. dec. 7. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ha az Ádámmal kötött szövetséget (amit rögtön meg is szegett az ember) nem számoljuk, akkor négy szövetség van.


1. a Noéval kötött szövetség

2. az Ábrahámmal kötött szövetség

3. a Mózessel kötött szövetség

4. és az Új Szövetség, amit Jézus Krisztus kötött az emberekkel.

2016. dec. 7. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Kövesdi Vilmos ***** válasza:

Isten szövetséget köt Noéval a hegyen ahol fenakadt a bárka, hogy az emberiséget nem fogja ismét elpusztitanu. Jele a szivárvány.

Aztán szövetséget köt Ábrahámmal és családjával egy másik hegyen, amit megerődít Izsákkal és Jákobbal. Ennek jele a körülmetélés.

Aztán Mozessel egy harmadik hegyen. Itt a jel a páska.

Majd Jézus szövetsége az ö vérével. Gecsemáné szintén hegyen volt.

Aztán mozulmán testvérek javitsatok ki, de Mohameddel is van egy szövetség.

2018. júl. 17. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
5.Mi a hamis?
2018. júl. 17. 21:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!