Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért ennyire gyávák a hit...

Miért ennyire gyávák a hit gyülis,20-30 éves férfiak, miért nem lehet velük normális ember módjára ismerkedni? Hogyan állhatnám meg, hogy egy macsó, nem hívő alakot válasszak ilyen emberek helyett?

Figyelt kérdés
Akiket ismerek félnek elköteleződni, a lányokra úgy néznek, mint az UFO-kra, eszükbe se jutna, hogy na ez egy szép nő, leszólítom a büfébe, megismerkedek vele, stb. Ellenben a nem hívő srácokkal gördülékeny a kommunikáció, könnyen ismerkednek, könnyen kifejezik az érzelmeiket, nincsenek rágörcsölve az egész témára. Pár beszélgetés után teljesen lenyűgözi őket a személyiségem, de persze a világnézeti eltérések mindig tönkreteszik a kapcsolatot. De ezek a gyülis srácok olyanok, mint egy darab fa, se kép se hang, leszólítani nem fognak, akkor mégis hogyan hogyan ismerkedjek? A többi gyülis csaj hogy viseli el őket? Mi ennek az extremizált tompaságnak az oka? Csak engem zavar ez az egész?

#Hit Gyülekezet #hívő férfiak #keresztény párválasztás
2016. dec. 6. 04:08
1 2
 1/19 Szimeon ***** válasza:
0%
Válassz magadnak nem gyülis fiúbarátot. Kezdetben ne gyere neki elő a világnézeteddel. Amikor már jól belédszeretett, akkor szervezd őt is be, stb.
2016. dec. 6. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
41%
Mert valószínűleg ők Istenre hallgatnak, nem pedig a te szerinted lenyűgöző személyiségedre. Neked is jobb életed lenne, ha inkább Isten vezetne.
2016. dec. 6. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
45%
Nem gyávák csak betegségként tekintenek a szexre, mert a főguru szerint ördögi.
2016. dec. 6. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
53%
Kedves előző, az állításod igazságtartalma a nullához konvergál. Ha már pálcát törsz valaki felett, mert nem szimpatikus neked, legalább nézz utána annak, hogy miről mit mond, mert most nagy butaságot mondtál.
2016. dec. 6. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
54%
Kedves kérdező, már az a tény, hogy a Mónika Show-ban érdeklődsz, sok mindent elárul, ahogy az is, hogy kis betűvel írod a Hit Gyülit. Én ugyan már jóval idősebb vagyok, és huszonhat éve házas, de soha nem választottam volna olyat, aki az előtérbe tolja magát, és egy nyilvános fórumon jelen nem levő személyekre hivatkozva fényezi a személyisége lenyűgöző voltát. A gyülis fiúkkal az a problémád, hogy a szépségnél és a fiatalságnál tartósabb értékeket keresnek a másik emberben. A világi fiúk nem ennyire igényesek, csak koitálni szeretnének, ezért azonnal észreveszik az idomaidat, sőt, gondolatban már a ruháid mögé is néztek. Annak idején én is lenyűgözőnek találtam a hölgy ismerőseim személyiségét, de nagy erőfeszítéseket tettem, hogy a kevésbé lenyűgöző arcukra vak tudjak maradni. Nem mindig volt könnyű. Ez azonban nem valódi elismerés, ilyenből sok jut egy fiatal nőnek. Az értékes dolgok nem hevernek az utcán, azokért meg kell dolgozni. Ami könnyen jön, az könnyen is megy, ha értéket képvisel. Ami értéktelen, az pedig úgy ragad, mint a bogáncs, amit nem győz az ember levakarni magáról. De hallottál már olyat, hogy egy drágakő, vagy aranyékszer úgy beleragadt valakibe, hogy nem tud tőle megszabadulni? Ám olyat biztos hallottál, hogy egy rosszul megválasztott házastárs, vagy élettárs nem ereszti a prédáját, amikor már menni akar. Pedig valamikor jó ötletnek tűnt őt választani. Választhatod azt, aki szimpatikus, akivel el tudod képzelni az életed, aztán a gyakorlatban kiderül, hogy mennyire választottal jól. De nem az az életed párja, akivel el tudod képzelni az életedet, hanem az, aki nélkül nem. A leírásod alapján pedig nincs jelenleg ilyen személy a porondon. Ha azonban nem keresed, és türelmetlen vagy, akkor rosszul fogsz választani. Persze a rossz választásnak is tetszőleges véges sok fokozata van. Lehet egy rossz választott is jó, de nem a legjobb. Rosszabb esetben egy elhamarkodott választott pokollá tudja tenni az ember életét. Ezek az alternatívák.
2016. dec. 6. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
53%

5


Nézd meg, mit írt - amúgy helyesen - kis betűvel.

2016. dec. 6. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
32%
Vagy normalis vagy agymosott szektas. Egyet valaszthatsz.
2016. dec. 6. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 imakommandós ***** válasza:
47%

Mindenkinek a maga házatáját kell rendbetenni először.

Ne beszélj hitetlenül, mert a "férfi" az ő szájának hasznával elégedik meg. Ha azt kürtölöd világgá, hogy nem fognak leszólitani, akkor nem fognak leszólitani. A gyávaságot meg nem kell összekeverni a szemek tisztaságával! Egy hívő férfi ha az Úrnak akar tetszeni, akkor nem fogja lenézni rólad a ruhát, nem akar megigézni meg szemezni veled, nem nézi végig a nőies idomaidat, és főleg nem vesz fel idétlen macsó jelmezt egy nő kedvéért, amikor egy férfi ereje nem a lazaságban meg kicsapongásban van, hanem az egyenes bűnmentes járásban. Ha "lökött" kis macsók miatt kisértésbe esel, akkor hogyan bízzon meg benned egy hívő férfi? Amikor a példabeszédek szerint derék asszony legfőbb jellemzője, hogy bízik benne a férje szîve...Főleg abban a tekintetben, hogy mindenkor jóval illeti és nem rosszal. Te most minden gyülis férfit legyáváztál, de azt tudjuk, hogy a macsó alakok szerint lenyűgöző a személyiséged. :/

Ezeket nem bántásból írtam, hanem jószándékból. Lehet, hogy Te leszel a világ legjobb keresztény felesége a férjednek, csak ne az legyen az életcélod, hogy ismerkedhess, hanem törekedj szorosabban járni az Úrral, és majd melléd adja a párodat.

2016. dec. 6. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
36%

Amúgy helyesen, kis betűvel? Értem. Amúgy, azt gondolod, hogy nem olvastam el végig, amit írt, vagy hogy gondot jelent pár mondat értelmezése?


Akkor neked elmagyarázom, mire gondolok. A GYK olyan, mint a Mónika Show, a felhasználók pedig olyanok, mint a Mónika Show vendégei. A társadalom minden rétegét, és minden világnézetét képviselik, kezdve a segítő szándékú válaszolóktól a nemembervölgyi trollokig. A két szélsőség közötti skálán az userek számos válfajának számtalan fokozata található. Aki ezen a fórumon kérdéseket tesz fel egy adott közösség belügyeit illetően, és azt hiszi, hogy a válaszok majd eligazítják az elképesztően naiv. Ha a kérdés nem őszinte, akkor valószínűleg kifelé keresi az útját, és ehhez azoktól vár biztatást, akik számára nem drága az ő élete, ezért bármiféle tényleges háttérismeret nélkül is biztatni fogják, hiszen ha mellényúl, elfogadható veszteségnek minősíthető a szent ügy érdekében, a harmadik kategória pedig a közönséges troll. A három közül a legelső kategória a legjobb, mert a naivitás könnyebben orvosolható, mint a kiábrándultság, vagy a tudatos lázadás. A harmadik kategória a szülei vagy gyámjai mulasztásának az áldozata. Amikor botot érdemelt volna, csokit kapott, amikor pedig csokit érdemelt volna, botot kapott, így aztán azzal csapták be, hogy a rossz dolgoknak pozitív következményei vannak, a jóknak pedig rosszak. Ők a virtuális terroristák.


A kérdezőről nincs rossz véleményem, de nem szeretném, ha egy gyűjtő trófeagyűjteményét gazdagítaná, ezért írtam, amit írtam. A döntés az övé.

2016. dec. 6. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
86%

Én csak arról tudok beszámolni, ami az unokatesóimnál is az volt, hogy óvatosan mertek csak közeledni a párjukhoz, mert fél szemmel azt lesték, hogy a gyüli mit szól hozzá. Aztán volt akinél úgy is lett, hogy végül mással lett összeboronálva. Még az esküvő időpontját is a gyüli tűzte ki, "nektek ehhez még egy kicsit korán van" illetve "most már ideje lenne összeházasodnotok".


Szociológiai szempontból nem látok én ebben semmi problémásat, elég sok kultúrában és szubkultúrában hasonlóan így van ez.


Csak látni kell, hogy a szép szavak mögött, amiket a hitgyülis fórumozók kötelező jelleggel elmondtak a közösségük védelmében, valójában ez a típusú valóság húzódik meg. (Bár igazából nem értem, hogy miért kell ezt palástolni.)

2016. dec. 6. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!