Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha a mai napig mindannyian...

Ha a mai napig mindannyian Isten képmására lettünk teremtve, akkor miért teremt minket eleve bűnösnek?

Figyelt kérdés
2016. dec. 8. 16:58
 1/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Az első emberpárnál olvassuk, hogy Isten az ő képére és hasonlatosságára teremtette őket.


Az ember nem eredendően bűnős, hiszen a bűn a törvény áthágását jelenti a Szentírás szerint. Értelemszerűen ez tudatos cselekvés, választás eredménye egy magatehetetlen csecsemő nem hágja át a törvényt, így nem bűnös.


Amivel születünk az a bűnre való hajlam, az önzés természete. Vagyis az ember a születésekor nem bűnös, csak hajlama van a bűnre, akkor válik bűnössé, amikor az első törvényszegést elköveti.


Üdv. Péter

2016. dec. 8. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

NEM teremtett Isten eleve bűnösnek.

A bűn,a megfogalmazódásakor,és cselekvésekor válik valósággá.

2016. dec. 8. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Az 1Mózes 1 ben olvashatjuk,hogy minden amit Isten teremtett látta Isten,hogy igen jó.Ő nem teremtett rossz dolgokat.Az embert is úgy teremtette,hogy Ádám és Éva megállhatott Isten jelenlétében,egészen addig,amíg nem ettek a jó és gonosz tudás fájáról.Gondoljuk csak el,hogy közösségben voltak Istennel,mindenük megvolt,egészségben éltek,nem voltak fájdalmaik egészen addig, amíg el nem követték a bünt.Ezután az ember élete megváltozott.Elkezdte fáradtságos munkával keresni a kenyerét,betegségek kezdték gyötörni,ki volt téve vadállatoknak,embereknek,akik az életére törhettek bármikor.Az asszonyok fájdalmak közt kezdték szülni az ő magzataikat,és a legfontosabb pedig,hogy az ember elszakadt Istentől.

Ebből is láthatjuk,hogy nem Isten teremtette a bünt.Nem olvashatjuk sehol a bibliában,hogy valamelyik napon bünt teremtett volna.

2016. dec. 8. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
6%

Ézs 45,7

Ki a világosságot alkotom és a sötétséget teremtem, ki békességet szerzek és gonoszt teremtek; én vagyok az Úr, a ki mindezt cselekszem!

2016. dec. 8. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Serpent ***** válasza:
38%
Csak azért mondanak téged bűnösnek, hogy sakkban tarthassanak. Ha bemesélik neked, hogy "-Te bűnben születtél-" meg hogy csak a "megváltó" tud megmenteni a bűnből, akkor kezesbáránnyá válsz és mindent megteszel csak azért hogy nehogy a nem létező pokolba juss. Hidd el én is voltam keresztény kisbárány, csak ott bukott meg az egész, hogy én igyekeztem megtartani a szabályokat, a keresztények meg telibeszarták az egész bibliát. Menj be egy keresztény gyülekezetbe és kérd meg a 18 éven aluli jelenlévőket, hogy nyújtsa fel a kezét az aki még szűz. Amelyik felnyújtja a kezét az két bűnt is elkövet mert nemcsak hogy paráználkodik, de még pofátlanul a szemedbe is hazudik, hogy -"Ő bizony nem."- Szóval ez a helyzet a kereszténységgel, ők se jobb emberek mint a többi. Engem a Sátán mentett meg a kereszténység rabláncaiból. Amióta sátánista vagyok azóta szinte szabadnak érzem magam. Persze a társadalmi normákat nekem is be kell tartanom, de ezek a normál legalább mindenkire vonatkoznak.
2016. dec. 8. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


Nyugi,nem teremt bűnősnek. Frankó vagy, nagyon!

2016. dec. 8. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
38%

Ha megfigyeled,a "Jó" és a "rossz" relatív fogalmak,és a társadalom találja ki őket azért,hogy irányíthassanak.

Ha tetszik nekik amit csinálsz,mert az ő hasznukra van,azt mondják jó vagy,és kapsz egy barackot a buksidra.Ezt te elhiszed,mert levonod belőle azt a téves következtetést,hogy ha nem azt csinálod amit ők elvárnak,akkor rossz vagy.Még meg is ítélnek érte.Ezt pedig bizonyítékként kezeled a saját "bűnösségedre" vonatkozóan,mert hát már kisgyerekként hozzászoksz.És ez az,ahogyan szépen eltávolodsz belső önmagadtól,mert saját magadat is elítéled,ezáltal nem fogod szívből szeretni,és másokkal sem leszel őszinte.

Mindannyiunkkal ezt csinálják.Már kisgyerekként elkezdődik a folyamat,aztán ahogy nő a gyerek,úgy adja tovább másoknak is,mert már arról is "meg lesz győződve",hogy milyen "okos és jó" vagy éppen "rossz" de az ítélkezése szempontjából ez lényegtelen.


Isten nem ítélkezik.Kit ítélne meg vele,ha a saját képmásai vagyunk?

2016. dec. 9. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Válasz Serpentnek


Engem sátán mentett meg a kereszténység rabláncától.


Ha te rabláncnak nevezed azt a kegyelmet,amit Isten Jézus Krisztuson keresztül adott a világnak,akkor csak sajnálni tudlak.

Csak arra vigyázz,hogy a te sátánod akit úgy felmagasztalsz,téged is be ne csapjon úgy mint Ádámot és Évát.Mert nagy gondban leszel,ha mégis a Bibliának lesz igaza,és mégis van bün és pokol és Megváltás.Mivelhogy a Biblia igaszsága sokkal nagyobb a te igaszságodnál,és Isten bölcsessége sokkal nagyobb a te bölcsességednél.

Ha te úgy érzed,halgass továbbra is sátánra,aki nemcsak a rabláncaidtól fog téged megszabadítani,hanem az örök életedtől is.

Mellesleg az ő napjai meg vannak számlálva.

Jelenések könyve 20/10

És az ördög,aki elhitette őket,vetteték a tüz,és kénkő tavába,ahol van a fenevad és a hamis próféta:és kínoztatik éjjel és nappal örökkön örökké.

2016. dec. 9. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 világvége1 ***** válasza:
Isten jónak teremti a szellemeket, azok teljesen önállóan döntenek úgy (szinte mind), hogy ha ők vannak, akkor csak ők fontosak – és kezdenek el vétkezni.
2020. jún. 15. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Jégszív ***** válasza:

Mért nem veszitek észre, hogy ez a vita egy ÉRTELMETLEN SZÓCSÉPLÉS?


- Ideje volna átértékelni a "bűn" fogalmát

- Maga az "ősbűn" egy elképesztő logikátlanság

- Tudomásul kéne már venni, hogy a "szentírás" (Istenhez méltatlanul!) hemzseg a logikátlanságoktól és ellentmondásoktól

- És ezt nem lehet azzal feloldani hogy ezt kiáltjuk ki logikának és bölcsességnek!

2023. jún. 29. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!