Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit érdemes tudni a misékről...

Mit érdemes tudni a misékről annak, aki sose járt templomba?

Figyelt kérdés

A google se segített a kereséssel, élőben pedig nem akartam ezt kérdezni. Tekintve, hogy szüleim mindig elhatárolódtak ettől, kb 0 rálátásom van mindenre, ami az eseményekkel kapcsolatos. De érdekelne, viszont azt se tudom mi az, ami szabadon látogatható.

Pl a szentmise minden templomban nyílt, de van amire jelentkezni kell? Számít, hogy melyik körzetben lakik valaki, és hova megy? Van alapoktól induló "gyorstalpaló" belőle valamilyen formában?



2016. dec. 11. 15:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Misére bármelyik templomba bemehetsz, nem kell előre jelentkezni. Vannak templomok, ahol kialakult "törzsközönség" van, de vannak olyanok is, főleg nagyobb városokban, ahol a "törzsvendégek" mellett gyakran vannak alkalmi betérők is.


Érdemes több helyre is ellátogatnod, mert eléggé változó a színvonal, ami az ének illetve az orgonakíséret zenei minőségét illeti.

2016. dec. 11. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Bárki mehet misére bárhova, nem kell előre szólni senkinek. Itt tudod megnézni, hol mikor kezdődik: [link]

Nem kell kiöltözni, de azért tisztességesen nézz ki, pl. ha lány vagy, ne miniszoknyában és kivágott felsőben menj.

A nagyvárosokban ha bemész egy nagyobb templomba, senkinek se fog feltűnni, hogy idegen vagy, viszont pl. nálunk a faluban feltűnő lenne, hogy jött valaki új, és mise után rögtön odamenne hozzád az atya, hogy bemutatkozzon meg megkérdezze, honnan jöttél :)

Amit még tudni érdemes: a mise közepén van adakozás, ami abból áll, hogy körbeadnak egy kosarat, és tehetsz bele pénzt. A pénz a templomra megy el főleg (fűtés, világítás, felújítások), de van, hogy külön gyűjtenek pénzt vagy tárgyakat pl. szegényeknek vagy betegeknek stb. Aztán van még a mise végén áldoztatás, azt azok csinálhatják, akik voltak elsőáldozók és gyóntak. Ezekre a kifejezésekre szerintem vannak google találatok, én most nem mennék bele. Mise közvetítések egyébként szoktak lenni tévében és rádióban, és szerintem neten is találhatsz videókat, érdemes arra is rákeresni.

2016. dec. 11. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
55%
Isten bármelyik templomában szívesen lát, adj hálát az úrnak hogy elvezetett a helyes útra, mert Isten az út az igazság és az élet. Ha a misével vagy a katolikus hittel bármilyen kérdésed van privát üzenetet írj nekem és ha tudok segítek.
2016. dec. 11. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Tehát a szeniorok/családosok/polgári/ifjúsági/monasztikus mise is ugyanúgy nyitott, csak más jellegű. Úgy látom, kategóriától függetlenül az este 6-os tekinthető a "fő" szertartásnak (nevezhetjük annak is?), amit a legtöbben látogatnak. A többire olyanok mennek, akiknek a szokásokon kívül többre van igényük.

Van olyan is, hogy könyörgés, amit szintén a misék alatt tartanak, csak ezek alkalmi jellegűek, sokszor valami fontoshoz kötik. Nagyjából nekem így fest eddig.

2016. dec. 12. 13:07
 5/6 anonim ***** válasza:
23%
Minek akarsz gonosz istenkáromló templomokba járni?Istent nem ott fogod megtalálni.
2016. dec. 18. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Miért istenkáromló? Hol fogom?
2016. dec. 18. 20:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!