Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Rendszeresen jársz vasárnap...

Rendszeresen jársz vasárnap és ünnepnap templomba? Esetleg hétköznap is néha? Szoktál ministrálni, felolvasni, kórusban énekelni?

Figyelt kérdés

2016. okt. 30. 08:16
 1/8 anonim ***** válasza:
21 éve voltam utoljára templomban. Még gyerekkoromban jártam hittanra, elsőáldozó is voltam, bérmálkoztam is, misére is jártam, ministráltam is rendszeresen, de azóta csak akkor megyek templomba, ha egy elhunyt rokonért van mise.
2016. okt. 30. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Igen.

A ministráláshoz már "nagy vagyok", mert nálunk főleg gyerekek szoktak, felolvasni nem szoktam (de egyszer-kétszer volt már rá példa), kórusban éneklek.

2016. okt. 30. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem
2016. okt. 30. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Igen

Igen

Nem

😀

2016. okt. 30. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Andizsuzsi ***** válasza:

Igen

Igen

Igen

2016. okt. 30. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Gyerekkoromban rendszeresen jártam templomba a családommal. Egy ideig ministráltam rendszeresen, de aztán helyet kaptam a kórusban. A felolvasások között a zsoltárokat gyakran énekeltem, meg néha felolvastam is, amikor más épp nem volt.

Most már nagyon ritkán megyek templomba, de hívő vagyok még mindig, sőt igazából felnőttként már jobban is érdekelni kezdett a keresztény hit, mint fiatalabb koromban. Bibliát olvasok, imádkozom, keresztény erkölcs szerint próbálok élni. De a templomi jelenlétet nem tartom már olyan fontosnak. Majd ha lesz párom és gyerekeim, talán újra rászokom majd.

2016. dec. 11. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Igen.Rendszeresen járok vasárnap,és többnyire szombaton is templomba.Hétköznap,csak nagyon ritkán.A ministráns korból kinőttem,de szoktam felolvasni,és 3 templomi kórusban énekelek.
2016. dec. 23. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
3-as vagyok. Lenne egy kérdésem: a hit attól függ, járok-e templomba?
2016. dec. 23. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!