Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények. Amióta keresztén...

Keresztények. Amióta keresztény vagyok, nehezebb az életem. Ti hogy vagytok ezzel? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Amióta keresztény vagyok nehezebb az életem.Egy volt főnököm azt mondta "Akit be lehet csspni,azt be is kell !" Most milliomos.Talán 100milliója is lehet vagy még több.Én is dolgozhatnék nálla vendéglátásban,de nem teszem.Mert hazudni kellene.Ha a vendég megkérdezi,hogy friss a pörkölt azt kellene mondanom,hogy igen.Pedig nem az,hanem mondjuk 2-3napos.Más keresztényeknek is nehezebb lett az élete azzal,hogy becsületes akar maradni ? Vagy mások nem veszik ezt ennyire komolyan ? Elmennek Istentiszteletre,és ott vannak 1-2órát,és ennyi ? Nem hozzák át az életükbe az Isten parancsolatait ?

2016. dec. 14. 18:19
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Az említett ember már nem a főnököm.A probléma az,hogy becsületesnek megmaradni nehéz.Iszonyatosan nehéz,mert a környezetemben élők simán becsspják egymást,és mádokat is.Ők pletykálnak vslakiről,és én pl nem akarok róla rosszat mondani úgy mint ők,és akkor én vagyok rossz embernek beállítva...Azért mert a másik két emberrel nem beszélem ki a harmadik embert.
2016. dec. 14. 19:51
 2/18 A kérdező kommentje:
Értitek ? Azóta a barátok is eltávolodtak mellőlem,mert én leszoktam az alkoholizálásról is.Meg már kellemetlen számomra a trágár vicceket is hallgatni.Olyan vicceket amik ilyen szexrl kapcsolatosak.A nőkön is látom,hogy hát ő bizony nagyon anyagias és világi...Jézus meg azt mondta,hogy ne gyűjtsetek földi javakat.És hogy én elengedtem ezt a pénz hajhász életmódot sívárabbá vált az életem.
2016. dec. 14. 19:56
 3/18 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem ha becsületesen élsz meglesz az eredménye, mégha most nem is látod. Az itteni életed alapján leszel megítélve és kapod meg a jutalmadat Istentől. Ha mások nem veszik komolyan, az ő bajuk.
2016. dec. 14. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Benne van a könyvben, amit elméletileg olvasol is, a címe: Biblia
2016. dec. 14. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Becsületesen élni,csak hosszútávon érdemes.


A becstelen emberek élete sikeres lehet,de a lelkiismeretük velük marad,és beszedi bérét tőlük.


Hazudni,csak a kiválló memóriájú,ügyesen hazudozónak érdemes,hisz meg kell jegyezni kinek mit hazudott,és nem szabad összekeverni a dolgokat.A hazugságokat újabb hazugságokkal kell fedezni,és ez egyre bonyolultabb szövevényt jelent,ami leterheli az agyat,és kitölti alvásunk idejét annak rendszerezése.


Az igazmondás nagyon egyszerű,mert az igazságot a körülmények eszünkbe juttatják,s így kapásból visszaidézhetjük azt.

Az igazmondók abban a veszélyben élnek,hogy elméjük ezért ellustulhat.Ennek megelőzésére,az élet minden napján új dolgokat kell megismerni a teremtett világban.Ez megakadályozza az elme,s ezzel összefüggésben,a test elöregedését.

2016. dec. 15. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
A keresztény élet nem egy vidámpark, normális, ha nehéz. A Biblia sem ígér azonnali hasznot itt a földön. A keresztény alapvetően azért tisztességes, mert tartozik ennyivel Istennek azért, amiért Ő örök életet adott neki, ingyen kegyelemből.
2016. dec. 15. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


Valójában nem engedted el az említett dolgokat. Ha elengedted volna, örülnél a szabadságnak.

2016. dec. 15. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
37%
Isten belecsempészi a nehézséget az életedbe,hogy rájöjj,hogy nem a kereszténységben fogod megtalálni istent.A kereszténységnek semmi köze istenhez.Inkább a sátánhoz.Ne járj gyülikbe felekezetekbe és sehova.Minden benne ban a bibliában.Ha isten is úgy akarja és elég okos leszel hozzá meglátod az igazságot.Azt,hogy a kereszténység a sátánnak szolgál rejtett módon.Ne a kereszténységhez térj meg hanem istenhez.
2016. dec. 15. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
8-as válaszoló nem igazán értelek.Jelenleg nem járok gyülekezetbe.Amit próbáltam az a Hit Gyülekezete,és utána a Jehova tanúi.A Hit Gyülekezetének csak a tanításait néztem aztán megtudtam pár dolgot.pl 10-edet kell fizetnem ahoz,hogy elfogadjanak,vagy tag legyek.A Jehova tanúinál a vasárnapi nyílvános alkalom az még elment,de később megtudtam a szabályokat.Pl tilos az ajándékozás Karácsonykor,meg azt hogy nekem is mennem kellene ismeretlen embereket rábeszélni,hogy jöjjenek el egy alkalomra.Én egyébként Református vagyok,de nem járok templomba.Egyébként számomra ez az alámerítés dolog is furcsa.Hiszten én gyermekkoromban meglettem keresztelve.Felnőtt emberként minek újra ? És ha az említett két gyülekezetnek teljes értékű tagja lettem volna akkor mindkettő bemerített volna,mert egyik sem fogadja el a másikét...
2016. dec. 15. 10:45
 10/18 A kérdező kommentje:
Még annyival kiegészíteném,hogy amikor még nem töröltem a facebook fiókomat,és egy hívő nővel írogattunk üzenetben Ő azt írta,hogy Sokan alapítottak egyházat,meg gyülekezetet,és végűlis ha van egy Bibliám az elég...Valamennyire egyet is értek vele.Annak ellenére,hogy csak netes ismerősök voltunk.Kerestem is sokáig hogy melyik gyülekezet lenne a nekem való.Találtam internetes felvételeket is pl Joyce Meyer tanításai tetszenek.Az ő youtube videóit szoktam nézni.
2016. dec. 15. 10:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!