Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Csak engemet idegesít mikor a...

Csak engemet idegesít mikor a keresztények lepogányoznak mikor ateista vagyok?

Figyelt kérdés

Szóval az a lényeg hogy én egy olyan környéken élek ahol a lakosság kemény 90%-a keresztény és emiatt kicsit kitűnök a tömegből. És ha egyszer megkérdi valamelyik jóságos tagja ennek a csoportnak hogy hiszek-e istenben akkor én kényelmesen rávágom hogy abban hiszek amit látok és bizonyitható. Erre a válasz: Aha szóval te pogány vagy...

Tudtomban a pogányság az a régebbi vallások egyike, többistenhittel( ilyen hitű volt Magyarország is a kereszténység és az amiatt bekövetkező eretnek gyilkolások előtt)

Szóval most annyira beképzeltek ők hogy minden idegen vallást pogánynak azonosítanak vagy csak én vagyok brutális módon félreinformálva. De ha ugyanezt elmondom nekik akkor csak értetlenkednek hogy miket beszélek a pápa találta fel a pogány szót meg minden. Most nyilván azt gondoljátok miért akadok fent ilyen dolgokon, de ezt 13 éven át napiszinten átélni már picit agyhúzó...



2016. nov. 17. 18:39
1 2
 1/15 anonim válasza:
87%

pogányság legáltalánosabban többistenhívő, panteista, animista és sámánista vallásokat jelenti, a pogányok pedig ezen vallások követőit. A pogány szó ezen kívül a szövegkörnyezettől függően jelenthet nem zsidót, nem keresztényt vagy nem mohamedánt, illetve hitetlen vagy megkereszteletlen embert.


Engem is zavar ha poganyoznak jobb az ateista

2016. nov. 17. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
86%
En meg vagyok keresztelve, de ettol fuggeenul ateista vagyok, uh. elvileg nem el ram a ,,pogany,, szo megis hasznaljak...csak engem nem zavar :) De ettol fuggetlenul megertem ha teged zavar. Ilyen kozossegben elni ugy hogy az ember felvallalja magat eleg nyomaszto lehet.
2016. nov. 17. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
12%

Jaj, hagyjuk már ezeket a meséket!

Persze, téged is üldöznek a vallásosok, leszólítanak az utcán és utána még jól le is pogányoznak...

Ezeket egyedül találod ki, vagy többen is írogattok ilyen hasonló hülyeségeket?

2016. nov. 17. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Azt egy szóval sem írtam hogy az utcán vadidegenek nekem rontanak jehova tanúi módjára... Én csupán arra vagyok kíváncsi hogy a többieket is idegesíti-e ez és ha kíváncsiak lennétek az okora meg az indokokra hogy miért kérdezem akkor ott van a kérdés alatt. De ha annyira érdekel pont olyan munkám van ami miatt sok emberrel kell találkoznom, beszélnem és az ott élők szeretik tudni a vallásodat ezért ha egy kis magánbeszélgetés kialakul akkor szinte egyből feljön a kérdés...
2016. nov. 17. 20:31
 5/15 anonim ***** válasza:
43%

Bocs, engem nem kérdeztél... De ez eléggé egy visszás viselkedés, meg ha az ember kérdez valamit, akkor el kell tudnia fogadni a választ. Ez kb olyasmi lehet mint letudatlanozni egy keresztényt, nem? (Holott az a két fogalom is majdnem ennyire ég és föld.)

Ha valakivel nem csak futólag beszélsz, szerintem finoman megmondhatnád, hogy nem pogány vagy hanem ateista, mivel a kettő nem ugyanaz. Ha pedig szerintük a pápa találta ki ezt a szót (?) akkor kérd meg, hogy mondják meg hol találkoztak ezzel, mert a "jelek szerint másnak ismeritek a fogalmaz, szeretnél megbizonyosodni az állításuk felől."

Amúgy ez nagyátlagban nem él a keresztények körében, legalábbis nem hiszem és erősen remélem. (Én környeetemben pl nincs ilyen, persze ennek szemernyi köze sincs az átlaghoz.)

Bocsánat, off voltam~

2016. nov. 17. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
29%
*fogalmat, illetve a kérdés elején nem rád, hanem a téged megkérdezőkre gondolok.
2016. nov. 17. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
22%
De hát pogány vagy! Akkor meg mi a problémád? Talán szégyelled?
2016. nov. 17. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Alex Fly ***** válasza:
6%
Szerinte pedig pogány lehetsz. Én is az vagyok. Bibliai értelemben a "pogány" szó jelentése: nem zsidó. Szóval igazuk van... Nyugodtan mondd meg nekik, hogy igen, az vagy és ők is pogányok...
2016. nov. 17. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
35%
Kedves kérdező! Én nem látok ebben nagy problémát. Mindenkinek van legalább egy istene, ha ateistának mondja magát, akkor is, ugyanis mindenkinek van valaki vagy valami az életében, akit/ amit imád, ami a legfontosabb a számára. Manapság ez főként saját maga az ember egója. És mivel se a valaki bélyeggyűjteménye, se a barátnője, se a gyereke, se az egója nem azonos az igazi Istennel, igazából az ateista nem különbözik a pogányoktól. De ha ez számodra sértő, akkor bocsánatot kérek!
2016. nov. 17. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 KZitus ***** válasza:
36%

Szia


Amikor valaki azt mondja magáról hogy pogány, vagy keresztény, az az ő döntése, és biztosan megvannak az indokaik.

Gondolom a teid is meg vannak.

Én is emberek között, emberekkel dolgoztam, és egyedül gyakoroltam a vallásomat közöttük. Mindenki tudta, hogy mi a vallásom.Mivel szokásainkban is eltértünk, lehetett volna sok konfliktusra adódó alkalom az évek során....De nem volt, mert mindenkinek, a szeretet szellemében elmondtam az álláspontomat, és kértem, fogadják el, ahogyan én is elfogadom, és tolerálom az övéket.

Szerintem minden azon múlik, hogyan beszélünk valamiről.

Bár ahogyan írod ateista vagy, azért sokat javítana a tégedet zavaró körülményen, ha megfogadnád a keresztény tanácsot:

„Beszédetek . . . sóval ízesített legyen, hogy tudjátok, miként kell kinek-kinek választ adnotok” Kolosszé 4:6

2016. nov. 18. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!