Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha azt kérem Istentől, hogy...

Ha azt kérem Istentől, hogy vegye el a szabad akaratomat és olyan életre vezessen, ami neki tetszik, teljesíti vajon?

Figyelt kérdés
2016. dec. 14. 21:21
1 2
 11/14 Ozmium42 ***** válasza:
KZitus, pontosan mit nyertünk ezzel a szabad akarat nevű dologgal, ami megérte emiatt elveszíteni az örök életet meg a Paradicsomot?
2016. dec. 15. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

"KZitus, pontosan mit nyertünk ezzel a szabad akarat nevű dologgal, ami megérte emiatt elveszíteni az örök életet meg a Paradicsomot?"

Ezerszer leírtuk, de akkor legyen 1001x. Az értelmünket, hogy nem ösztönállat vagy, hanem teljes értékű szellemi személy testben, melynek bizonyítéka, hogy fel tudod fogni a világot, az univerzumot és saját magad. Plusz mi hívők már Krisztusban leszünk Istenben, ez sokkal magasabb színvonalú, mint az ádámi ember. Ebből az olvasatból Te, Ozmium nem nyersz semmit, ha nem térsz meg.

És pontosítsuk: nem a szabad akaratot nyertük meg a fáról való evéssel. Szabad akarat alapból megvolt

2016. dec. 16. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 Ozmium42 ***** válasza:
Hát ezt úgy mondod, mintha az ösztönlények panaszkodnának, hogy bárcsak lenne szabad akaratuk. Miből gondolod, hogy az olyan rossz, és te annyira felsőbbrendű vagy? Főleg, ha még mellé képzeled, hogy boldog és örök életű ösztönlények vagyunk. Persze, nem azt mondom, hogy a bűnbeesés óta van szabad akarat, előtte is volt, de nem hogy ajándéknak tűnik ebben a kontextusban, hanem átoknak. Ez vezetett el a bűnbeesésre, és minden rosszért ez felelős a Biblia szerint. Tehát számomra továbbra sem világos ez. Olyan, mintha Isten épített volna egy hidat, de nem rakott volna rá korlátot, hogy szabadon leeshess. Felesleges csapda, és semmi jó nem származhat belőle.
2016. dec. 17. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

"Hát ezt úgy mondod, mintha az ösztönlények panaszkodnának, hogy bárcsak lenne szabad akaratuk. Miből gondolod, hogy az olyan rossz, és te annyira felsőbbrendű vagy?"

Ugye tudod, hogy ezzel most nem cáfoltál, hanem egy új kérdést nyitottál?

Az ösztönlények nem ismerik a szabad akarat fogalmát, így nem panaszkodhatnak. Ez paradoxon.

Miből gondolom? Pl. nem a macskám szabályoz engem, hanem fordítva:) Vagy nem a kutyám sétáltat engem, és nem én kunyizok tőle kaját. Vagy egy majom nem festett gyönyörű tájképet, nem ismeri a másodfokú egyenlet megoldóképletét, és pl. nem jött rá a kinematika törvényeire. Sok mindenből könnyedén belátható az ember felsőbbrendűsége. Szerencsére van macskám, sokszor meg szoktam figyelni teremtés kontextusból, abszolút látható egyfajta szellemi korlát, egyfajta szellemi programozottság. Az értelme nem szabad, ahogy pl. az enyém


"Persze, nem azt mondom, hogy a bűnbeesés óta van szabad akarat, előtte is volt, de nem hogy ajándéknak tűnik ebben a kontextusban, hanem átoknak. Ez vezetett el a bűnbeesésre, és minden rosszért ez felelős a Biblia szerint. Tehát számomra továbbra sem világos ez."

Ebben a Te alapvető világnézeted szerint igazad van, de a világnézeted gátolni is fog a pontos megértésben. Nem a szabad akarat az átok, hanem amire használjuk, az vált ki átkot (vagy akár áldást). Tehát, ha követem Jézus szavát, akkor áldást hoz rám. Ha nem követem, akkor átkot. Viszont én döntöm el, hogy mit csinálok.

Én úgy fogalmaznék, hogy a szabad akarat eleve elrendelte a bukást, különben Isten másképp csinálta volna. (Légyszi ne nyissunk vitát a mindenhatóság fogalmáról, csak ha feltétlen szükségesnek érzed!) Az én felfogásomban ez végül jóhoz vezet, mert a hívő a bűn tudása mellett lesz tökéletesen tiszta, krisztusi, ellenben az ádámi ember a bűn tudása nélkül volt tiszta. Isten azt hiszem tökéletesen bemutatta a bűnt számomra és még sok testvérem számára, és köszönöm, nem kérek belőle az örökkévalóságban. Szabad akarattal választom a bűntelenséget, és Isten iskoláját.

Sokszor elmondtuk, hogy Isten nem szerető biorobotokat akar, hanem olyan embert, aki tiszta szívből, szabad akarattal szereti őt. Jézus is erre céloz: "Szeresd Istened teljes elmédből, erődből, szívedből"

Ádámék elszúrták, én "ingyen kaptam a bűnt", de ingyen kaptam a kimenekítést is. Testileg és lelkileg szenvedek sokszor a bűntől? Igen, de cserébe rengeteget tanultam, rengeteg belátást kaptam sok dologba, és folyamatosan szentelődök.

Remélem valamennyire érthető, amit írtam

2016. dec. 18. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!