Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért járnak templomba a...

Miért járnak templomba a keresztények?

Figyelt kérdés

Az újszövetségben meg lett mondva,hogy isten nincs jelen kőtemplomokban és már nincs szükségük rájuk mert eljött krisztus aki már a lelki templom.Csak az ószövetségben kellett templomba menni.Azaz már nincs áldozatbemutatás,nincs oltár,nincs szolga,nincs templom....stb Aki pedig a törvény által akar üdvözülni az meghal.Irja pál.

Mellesleg a zsidóknak is egy templomuk volt nem minden városban faluban volt.Csak 1 mert 1 megváltót vártak.

Ja és ezek a templomok tele vannak bálványokkal.Faragott képekkel(jézussal istennel máriával...stb) pogány jelképekkel(kereszt,hórusz szeme,kagyló és sorolhatnám még)Meg ilyenekkel.Véleményemszerint a kereszténységnek több köze van a sátanhoz mint istenhez.Nektek mi a véleményetek ezekről???



2016. dec. 15. 07:20
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
24%
Ráadásul szombat helyett vasárnap van mise.
2016. dec. 15. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
Az is érdekes,hogy a zsidók a biblia szerint a holdhoz álították az ünnepeiket vqgy is azzal számolták ki és nem a nap szerint nehogy napimádók legyenek.Az angol nevük is érdekes.Mint pl sunday-napnap azaz a napnak az ünnepe.Monday azaz moonday-holdnap holdnak az ünnepe vagy éppen saturday-saturnusz ünnepes.Magyarul a szombatot manapság nem lehet tudni mikor van.Ezért kell mindennap neki szolgálni nem csak szombaton.A szombat megtartása is csak az ószövetségben kellett nem pedig az ujba.Az már nem kell.De ezt csak érdekesség képp hoztam fel.Véleményem szerint a kereszténység egy monoteista pogány vallás ami felhasználja csak a bibliát de semmi köze krisztushoz.Ezért tudják a kereszténységgel átverni az őszintén krisztust követni vágyó embereket.Nem a kereszténységben fogjuk megtalálni az 100%.Ateisták kérem ne nagyon fröcsögjenek itt ha nem tudnak a témával kapcsolatban felhozni érdemben valamit.Köszi.
2016. dec. 15. 07:59
 3/30 anonim ***** válasza:
64%

"Nektek mi a véleményetek ezekről???"


Az, hogy példátlan sötét vagy.


A személyneveket nagybetűvel írjuk.

Bármilyen hihetetlen, nem leszel nagyobb Pálnál, Jézusnál, Istennél, Máriánál, hogy kisbetűvel írod a nevüket.

Mára ennyi a véleményem.

Remélem tudtam segíteni teológiai, ontológiai, gnoszeológiai szempontból mélyértelmű kérdésfelvetésedben.

2016. dec. 15. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
54%

Hát hmm... Elég merészen írtál, de azt hiszem, elkaptam a gondolatmeneted és részben egyetértek, ha úgy érted a kereszténységet, hogy a vallásos gyakorlók, akik nem követik szó szerint a Bibliát. De ugye nem csak a katolikusokat szeretnéd lejáratni? Bár nem vagyok egyháztag, de abban nem vennék részt.

Szerintem a templomba járás nem feltétlen jelentene rosszat, mert lehet gyülekezeti hely is. De egyetértek, szerintem is hibásak a ceremóniák.

A gyülekezet jó dolog, de nem szabadna intézményesíteni. Mire gondolok: akik összegyülekeznek, legyenek viszonylagosan vagyoni közösségben, figyeljék egymás hiányait, töltsék be egymás szükségleteit + figyeljenek a világban élő szegényekre, árvákra, öregekre is, lehetőség szerint. Ha túl nagy a gyülekezet, felhígulhat, és feltűnhetnek a visszaélők is. Nem véletlen szabályozzák az apostoli levelek ezeket. Ha valaki gyanús, figyelmeztetni kell, végső soron kiközösíteni.

Erről véleményed?

Sok szektában a gyülekezeti tagokat megcsapolásra használják. Pl. az ***-nál (direkt nem írok egyháznevet) nagy pénzügyi teher van a szegényeken, a lelkészek pedig nagyon jól keresnek, majdnemhogy luxuséletük van. Ez nem igazi gyülekezet, nincs igazi vagyonközösség, ugyanis lehetetlen, hogy a gyülekezet némely tagja éhezik, a lelkész meg európai körútra megy nyaralni egy hónapra...

Feltételezem nem csak egy egyházban van ilyen


"Véleményem szerint a kereszténység egy monoteista pogány vallás ami felhasználja csak a bibliát de semmi köze krisztushoz."


Ezzel egyetértek, bár én akkor nem nevezném őket kereszténynek, mert a keresztény szó ugyebár Krisztust követőkre értendő, akik szívből vágynak erre. Inkább úgy mondanám, hogy vannak kultúrkeresztények. Persze hibásan kereszténynek nevezik magukat

2016. dec. 15. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
20%
Nem járok templomba.
2016. dec. 15. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
60%

Mert ott tudok teljesen biztosan találkozni atestvéreimmel, azokkal is, akik messze laknak tőlem. Szeretem őket, jó velük az a pár óra.

A gyülekezetünk kb 100 tagból áll, nekik, ahogy nekem is családom van, tehát képtelenség egy hét alatt mindenkihez elmenni látogatóba.

Másrészt könnyebb a lelkipásztornak is összegyűlve Istentiszteletet tartani, mint elmenni egyenként a 100 emberhez és külön nekik hirdetni az Igét.

Röviden és tömören ennyi. De van még indok...

2016. dec. 15. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
11%

"Véleményem szerint a kereszténység egy monoteista pogány vallás ami felhasználja csak a bibliát de semmi köze krisztushoz."


A kereszténység nem monoteista hanem politeista vallás. A többivel egyetértek.



"Ja és ezek a templomok tele vannak bálványokkal.Faragott képekkel(jézussal istennel máriával...stb) pogány jelképekkel(kereszt,hórusz szeme,kagyló és sorolhatnám még)Meg ilyenekkel.Véleményemszerint a kereszténységnek több köze van a sátanhoz mint istenhez.Nektek mi a véleményetek ezekről??"



Nekem is feltünt egy szimbólum a hozzánk közeli templom bejáratánál. Háromszög, benne egy szem. Kicsit utánanéztem, és kiderült hogy ez az antikrisztus szimbóluma, tehát egy sátáni jelkép. Megkérdeztem egy katolikus ismerősömet aki gyakran jár abba a templomba, hogy szerinte mi ez a szimbólum. Fogalma sem volt róla mi lehet az.

2016. dec. 15. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:
Kedves harmadik.Ma 8:47 Ha ezen kívül nem tudsz felhozni semmit akkor inkabb te vagy a sötét.
2016. dec. 15. 11:01
 9/30 anonim ***** válasza:
85%

"A kereszténység nem monoteista hanem politeista vallás"

A kereszténység monoteista vallás

[link]

2016. dec. 15. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:

Igen.Az egyszemű háromszög a szentháromságot jelöli.Már innen is fel lehet ismerni,hogy a szentháromsag tana hamis.Sok sőt szinte minden pogány vallásban volt egy mai szentháromsághoz hasonló dogma.


Mégvalami.A kereszténység egy rómában létrehozott pogány vallás.A krisztus követés pedig egy életmód.A sátan pont nem nyult volna hozzá a bibliához?Na persze.Ebbe is belecsempészte a hazugságokat persze nem mindenhova.Ilyen a jahve szó is,testünk szentlélek temploma vagy,hogy isten kisértene minket (ugye a miatyánk).De ezek isten beszédével egyszerüen leleplezhetőek.Sokan úgy képzelik el a bibliat,hogyha elolvassák 1× v 2× mindent megértenek.De szinte végtelen mélységei vannak.


A gyülikről az a véleményem,hogy kicsi esetleg egy kicsot nagyobb (Max 10-15 fős) gyülekezeteknek kéne lenniük nem ilyen órási gyülekezeteknek.Amik látunk most mint pl a hitgyüli az sem istentől van.Ami a sátan birodalmában ekkora hirnévnek örvend az biztos nem lehet istentől.Amikor betöltekeznek és ugrálnak mint a bolond meg ugatnak azt mondják rá,hogy isteni.....Attól függ,hogy a sátán vagy az atya az ő istenük.Mellesleg a szentlélek istennek a fizikai vilagban való láthatatlan jelenléte nem pedig valamilyen energia amivel akármikor feltölthetjük magunkat......

2016. dec. 15. 11:20
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!