Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha Isten megbocsájtja a...

Ha Isten megbocsájtja a bünöket minek a pokol?

Figyelt kérdés

2016. dec. 15. 15:42
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
58%
Kikérem magamnak! Ki töröltette a válaszom és mi jogon!? Senkit sem sértettem vele.
2016. dec. 15. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
13%
Azért, mert valami oknál fogva Isten szeretni nézni, ahogy az ember a pokolban szenved, valamiért ez ad neki erőt. Másfelől egy vallásnak kell valami ellentét, hogy elrettenetse a bűnözni vágyókat. A pokol csak elrettentő célból van.
2016. dec. 15. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
66%
Előző. Aztán. A Jó Istennek mi oka van hogy nézze a kínlódásod? Szereti, élvezi?
2016. dec. 15. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
17%

"A Jó Istennek mi oka van hogy nézze a kínlódásod? Szereti, élvezi?"

Felmész a mennyekbe és megkérdezed tőle. Én éppenséggel nem kínlódok, de sokan mások igen. Ha valami jó történik Istenre fogod, de ha rossz történik felmented valamilyen mentséggel, hogy éppen miért is nem ér rá.

2016. dec. 16. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
18%
9.😈.Vigyázz mert a Tanuk harapnak.Főleg mikor hazudsz.
2016. dec. 16. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim válasza:
18%
Hogy tanulj belőle.... ezért vagy itt
2016. dec. 17. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
43%

Helló!


Én egy kicsit másképp látom ezt az egész üdvösség/kárhozat dolgot:

Nem gondolom, hogy Isten, vagy Jézus fog ítélni rajtunk egy nagy pallossal a kezében, szigorúan, mindenki külön-külön, hanem mi magunk fogunk örülni, vagy gyötrődni amiatt, hogy a halálunk után szemtől szembe megtapasztalva az Istent, rájövünk, hogy mennyire követtük Öt, azt a nagy Szeretetet/Békét, amit - akkor már direktbe - azonnal és tévedhetetlenül fel fogunk fedezni benne. Akkor kiderül, hogy egész életünkben milyen mértékben feleltünk meg ennek az elvárásnak. Ha az életünk a szeretetről szólt, azt mondjuk:

Hiszen ezt követtem egész életemben, És nagyon jól fogjuk érezni magunkat. Ez nevezném mennyországnak.

Ha rájövök, hogy végérvényesen és örökre lezárva a rossz oldalon álltam tudva és akarva, akkor nagyon gyötrődni fogok, mert szenvedve látom majd, a nagy Szeretetet - az Istent - aki mindent átadó szeretetével teljesen idegen lesz számomra. Ezt nevezném pokolnak.

2016. dec. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
0%

Apokol,a halál,a sírgödör,a krematórium,ami minden megszületett ember helye,mint Jézusnak is ez volt a helye,de harmadnapra feltámadt.


A pokolból tehát van feltámadás,az örökéletre,ha Krisztus igazságát elfogadva alkalmassá tett arra,vagy az örök kárhozatra,a megsemmisülésre,a pokollal,és szolgáival együtt.

2016. dec. 30. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 világvége1 ***** válasza:
Ha létezne szellemi bűnbánat, akkor bocsátaná meg.
2020. máj. 29. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!