Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztény szülők! Nektek...

Keresztény szülők! Nektek voltak ilyen gondjaitok a hitre nevelés során?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Katolikus család vagyunk, nekünk fontos, hogy a gyerekeknek is ezt adjuk át. Két fiúnk van és egy kislány. Ő a legkisebb. A fiúknál sosem volt semmi probléma, de a kislányom fél a templomtól. Sokszor kérdezgetem róla finoman, illetve próbálok jó hangulatot varázsolni az indulás előtt és út közben, de nagyon nehéz elvinni. Már második osztályos és a hittanra is járatjuk. Ahogy próbáltam kideríteni a probléma okait, rájöttem, hogy a templom bizonyos szempontból valóban ijesztő lehet egy gyereknek. Most már az a furcsa, hogy a másik kettőnél ez miért nem jelentkezett? A kislányom konkrétan a megfeszített Jézus szobrától fél! Valamint a hatalmas beltértől és a sok embertől is. Ha megnézünk egy ilyen szobrot és egyetlen pillanatra félre tesszük az iránta érzett szeretetet, tényleg ijesztő látvány. Egy gyerek, aki még nem érzi át úgy az Isten szeretetét, ahogy mi, nem tud ettől elvonatkoztatni. Én első sorban a lányom érdekeit nézem, de szeretném ha örömmel jönne velünk a templomba. Közben a környezetemből jönnek a semmit érő tanácsok és a szidalmak, hogy én elrontottam a hitre nevelést, borzalmas anya vagyok, szegény gyerek stb.


2016. dec. 16. 12:06
 1/8 anonim ***** válasza:

Szerintem azért reagál így mert ő lány és szerintem sokkal érzelmesebb mint a két testvére.

Próbáld szerintem olyan templomba vinni ahol inkább a festmények dominálnak és nincsen ilyen brutális módon ábrázolva Jézus. Pl nálunk a Mária látogatása Erzsébetnél, van a főoltárnál és az olyan örömtelien van ábrázolva hogy az ilyen gyerekeknek biztos tetszene. Viszont szerintem az mégjobb megoldás hogyha görög katolikus templomba viszed. De ez csak egy ötlet és remélem sikerülni fog valamelyik. :)

2016. dec. 16. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem rontottál el semmit, de valóban ijesztő, én is féltem kiskoromban. Vigyázz, nehogy tudatalatti trauma érje őt! Sajnos nagyon nyomasztó hangulatúak főleg a katolikus templomok. Rideg, és valóban az ember félni kezd Istentől, semmint szeretni.
2016. dec. 16. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy bármit elrontottatok volna. Az biztos, hogy nem normális, ha egy iskolás gyerek (akár fiú, akár lány) fél egy szobortól, melyet születésétől kezdve napi szinten lát. (Gondolom, otthon is van feszület.) Nem hiszem, hogy a nagy tér, vagy a sok ember riasztaná, mert akkor félne egy áruházban is, vagy épp az iskolai ünnepségeken. Inkább maga az egyházi nevelés hathat rá ijesztően, ugyanis erre nagyon különbözően reagálnak a gyerekek. Nem mindegyik gyerek tud megbirkózni a tudattal, hogy ha véletlenül halálos bűnben hal meg, akkor örökké a pokol tüzében fog égni. Sajnos vannak igen rossz hitoktatók, akik inkább a félelmet erősítik a gyerekekben, vagy egyszerűen hülyeségeket mondanak. Például, hogy a véletlen rosszcselekedet is bűn, vagy éppen olyan bűnöket ecsetelnek (hatodik parancsolat), amelyek nem valószerűek adott korú gyereknél. Száz szónak is egy a vége, ha ti nem tudtok a végére járni a dolognak, érdemes szakember segítségét kérni a legközelebbi nevelési tanácsadóban vagy gyermekpszichiátrián.
2016. dec. 16. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Esetleg tudatosítani benne, hogy Jézus miért van ott úgy a kereszten. Ha ismeri a történetét és annak misztikumát, akkor megérti és nem fog félni a szobortól. 2.-kos gyerek már megérti ezt, persze nem felnőtt nyelven.
2016. dec. 16. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Valláskárosult lett. Sajnálom szerencsétlen kislányt.

De valószínű, hogy te gyógyítás HELYETT tovább fogod kínozni.

Pszichológushoz kellene vinni, CSAK ő tudna neki segíteni.

2016. dec. 17. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Pfff. Látom törölve lett a kommentem melyben leírtam a templomba járással kapcsolatos "élményeimet" pedig a hideg tényleg ártalmas, mondjuk a hívő embernek olyan szintű csőlátása van hogy nem is várhattam mást...
2016. dec. 17. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem értem miért lett törölve, én semmi kivetnivalót nem találtam benne. Minden véleményt elfogadok, kivéve, hogy a lányom vallás károsult lett. Normális emberek vagyunk, nem szektások!
2016. dec. 19. 23:21
 8/8 anonim ***** válasza:

"kivéve, hogy a lányom vallás károsult lett"

Miért, szerinted mi történt vele?

A vallás miatt kapott egy komoly lelki törést. Nem valami más miatt, hanem egészen pontosan a vallás miatt.

Ehhez nem kell szekta, meg semmi más.

2016. dec. 19. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!