Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tudjuk, hogy a biblia tudatos...

Tudjuk, hogy a biblia tudatos félremagyarázása büntetéssel jár Jel.22:18,19. De ha tudatlanságban tesszük bünözünk-e?

Figyelt kérdés

#Biblia #tudatlan #félremagyarázása #bün-e.
2016. dec. 16. 19:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Amit nem készakarva teszel, nem bűn.
2016. dec. 16. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Nem.
2016. dec. 16. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Attól, hogy nem készakarva tesszük, még hiba, és árthatunk magunknak, másoknak.

Ugyanakkor Isten segít, és valószínüleg előbb-utóbb megvilágosítja nekünk a félremagyarázott részeket.

2016. dec. 16. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Pietrosol ***** válasza:
14%

Szia!


A Biblia egy gyűjtemény, ezen belül a Jelenések könyve egy fejezet,amely önmegára vonatkoztatja ezt a pár sort.

2016. dec. 16. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha egy pilóta nekirepül a gépével egy hegynek, vajon más fog történni, ha szándékosan irányította neki a gépet, mintha véletlenül? A különbség csak a jogállásban lesz, az eredményben nem. Ha szándékosan repült neki, akkor súlyosabb teher, hogy előtte tudatosan átgondolta a dolgot, és döntött, míg más esetben csak gondatlanság terheli. Ha műszaki hiba miatt történik a dolog, akkor pedig valaki mást terhel súlyos felelősség, ám a pilóta akkor is meghal. De mi van az utasokkal? Ők vajon felelősek-e a dologért. Nem. De a pilóta, vagy a repülő hibája rájuk is ki fog hatni. Ha azonban felszállás előtt figyelmeztették őket, hogy csak saját felelősségre szálljanak fel a gépre, mert a gép rossz állapotú, vagy a pilóta tombolán nyerte az engedélyét, vagy be van rúgva, mégis felszálltak arra a gépre, akkor az ő felelősségük is felmerül.


Jakab felhívja az emberek figyelmét, hogy ne akarjanak mind tanítók lenni. A tanítás Isten szolgálata, amire nem az ember jelentkezik önként, hanem Isten hívja el. Ha valakit Isten elhív, az nem fogja a Bibliát átírni, ilyet inkább azok tesznek, akik önjelöltek. A Biblia arra is figyelmezteti az embert, hogy vizsgálja meg a gyökereit, hogy milyen földben vannak. Ha az ember ezt nem teszi, felelősség terheli. De a vezetők felelőssége nagyobb, ám ez nem redukálja nullára a vezetettek felelősségét. Ez arra is vonatkozik, ha valaki nem ért valamit a Bibliában, és ahelyett, hogy Istent kérdezné, ő maga próbálja a dolgot kitalálni. Így keletkeznek az eretnekségek. Derek Prince úgy mondta, hogyha elkezdenénk vizsgálódni az eretnekségek és tévtanítások gyökereit illetően, akkor mindegyik forrásánál találnánk egy szennyes lelkiismeretet. Nem lehet hozzátenni a Biblia szövegéhez, vagy elvenni a szövegéből úgy, hogy a lelkiismeret ne jelezne. Ezért én nem hiszek abban, hogy a Jelenések 22,18-19-ben leírt bűn elkövethető a lelkiismeret beszennyeződése nélkül, így pedig nem nevezhetjük a dolgot jóhiszemű tévedésnek, legfeljebb tévedésnek. Ám ahogy a törvények nem tudása nem menti fel az embert a felelősségre vonhatóság alól, ugyanúgy van ez Isten törvényeit illetően is. Éppen ezért kell sokkal nagyobb tisztelettel megközelíteni Isten dolgait, például a Bibliát, mint amit az emberek általában fel tudnak mutatni. Tisztelet alatt nem vallásos tiszteletet, vagy áhítatot értek, hanem istenfélelmet. Az ember a konnektorhoz is nagyobb tisztelettel nyúl, ha áram alatt van, mint amikor a Praktikerben a kosarába teszi. A Biblia sem csupán egy élettelen szöveg, hanem mögötte van ugyanannak a Krisztusnak a teljes tekintélye, Akinek a dicsősége leszállt a Sínai-hegyre a 2 Mózes 20-ban. Ám annak idején sem többször történt ez meg, csak egyszer, de az azóta eltelt idő alatt Isten végig birtokában volt, van és lesz is annak az erőnek. Aki tudja, hogy egy napon szemtől szembe fog állni ezzel az Istennel, az teljesen máshogy fog hozzáállni az Ő üzeneteihez, mint azok, akik csak a szentképek Jézusában hisznek.

2016. dec. 17. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
77%

Asperrimus!

Tetszik ez a mondatod: "A Biblia arra is figyelmezteti az embert, hogy vizsgálja meg a gyökereit, hogy milyen földben vannak. Ha az ember ezt nem teszi, felelősség terheli." Tudnál hozzá íráshelye is adni? Előre is köszi!!!

2016. dec. 17. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Az ApCsel 17:30 versben olvashatjuk a következőt: "Isten a tudatlanság idejét elnézi, most azért mindenkinek, mindenhol azt mondja, hogy térjetek meg!"


sztm a tudatlanság idejét elnézi az Isten, és kéri, hogy mindig maradjunk nyitottak, ha valamit mutatni akar nelünk.

Akkor se zárkózzunk el, ha a hagyományok, a Nagyi, a kedvenc pap bácsink, a teológia stb esetleg nem úgy tanította...


A gyökereink vizsgálatának gondolata nekem is tetszik.

Főleg, ha másokat is tanítunk, tanácsolunk.

2017. ápr. 8. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

érdekes idézetek:

A szeretetben meggyökerezvén és alapot vevén, hogy megérthessétek minden szentekkel egybe, mi a szélessége és hosszúsága és mélysége és magassága az Isten jóvoltának,És megismerjétek a Krisztusnak minden ismeretet felül haladó szeretetét, hogy ekképen beteljesedjetek az Istennek egész teljességéig.


Vigyázván arra, hogy az Isten kegyelmétől senki el ne szakadjon; nehogy a keserűségnek bármely gyökere, fölnevekedvén, megzavarjon, és ez által sokan megfertőztettessenek.

2017. ápr. 8. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Kedves hatodik, bocsi, de nem jártam itt azóta, és most szembesültem a kérdéseddel. Amit írtam, nem szó szerint van a Bibliában, hanem bibliai alapelv az, hogy az ember időnként tartson önvizsgálatot.


Pár perc alatt néhány igét találtam, ami önvizsgálatra buzdít, de van több is.


"Azért aki azt hiszi, hogy áll, meglássa, hogy el ne essék." (1Kor 10,12)


"Próbálja meg azért az ember magát, és úgy egyék abból a kenyérből, és úgy igyék abból a pohárból" (1Kor 11,28)


"Kísértsétek meg magatokat, ha a hitben vagytok-é? magatokat próbáljátok meg. Avagy nem ismeritek-é magatokat, hogy a Jézus Krisztus bennetek van? Kivévén, ha méltatlanok vagytok." (2Kor 13,5)


"Minden ember pedig az ő maga cselekedetét vizsgálja meg, és akkor csakis önmagára nézve lesz dicsekedése és nem másra nézve." (Gal 6,4)


"Annakokáért, szerelmeseim, amiképpen mindenkor engedelmeskedtetek, nem úgy, mint az én jelenlétemben csak, hanem most sokkal inkább az én távollétemben, félelemmel és rettegéssel vigyétek véghez a ti idvességteket" (Fil 2,12)


"És ha Atyának hívjátok őt, aki személyválogatás nélkül ítél, kinek-kinek cselekedete szerint, félelemmel töltsétek a ti jövevénységtek idejét" (1Pt 1,17)



Természetesen az önvizsgálatnak különböző mélységei vannak, de beletartozik annak firtatása is, hogy az embernek megtörtént-e az életében a jó földbe való beültetés, avagy az alapkő letétele. Mindkét kép Páltól származik. A hívő életet az egyik helyen Isten szántóföldjébe ültetett növénnyel, a másik helyen Isten épületeként modellezi, innen az analógia.


"Én plántáltam, Apollós öntözött; de az Isten adja vala a növekedést. Azért sem aki plántál, nem valami, sem aki öntöz; hanem a növekedést adó Isten. A plántáló pedig és az öntöző egyek; de mindenik a maga jutalmát veszi a maga munkája szerint. Mert Isten munkatársai vagyunk: Isten szántóföldje, Isten épülete vagytok. Az Istennek nékem adott kegyelme szerint, mint bölcs építőmester, fundamentomot vetettem, de más épít reá. Kiki azonban meglássa mimódon épít reá. Mert más fundamentomot senki nem vethet azon kívül, amely vettetett, mely a Jézus Krisztus." (1Kor 3,6-11)

2017. ápr. 9. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

"Tudjuk, hogy a biblia tudatos félremagyarázása büntetéssel jár"


Tudjuk? Valóban tudjuk? Találkoztál már olyan emberrel,aki ezért büntetést kapott,és ha igen,milyet?

2017. ápr. 9. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!