Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az ördög volna a legjobb...

Az ördög volna a legjobb művész a földkerekségen? Mi értelme a zenének a vallás szerint?

Figyelt kérdés

Hallottál már az Ördögtrill szonátáról?

https://www.youtube.com/watch?v=z7rxl5KsPjs


Ez a szép zene befolyásolhat károsan?


>>

Giuseppe Tartini, akinek az ördög komponált


A szintén világhírű, rendkívüli tehetséggel megáldott olasz hegedűművész és zeneszerző a legendák szerint az ördögnek köszönheti sikerét és világhírét. Tartini - aki kortársaival ellentétben az egyházi művek helyett a közönség szórakoztatása céljából alkotott - leghíresebb, ugyanakkor a legnagyobb port kavart darabját, a Devil's Trill Sonatát - magyarul Ördögtrill szonáta - ugyanis neki köszönheti.


Állítólag maga Tartini mesélte el csillagász barátjának, Jérôme Lalande-nek, hogy azt álmodta: megjelent előtte az ördög, és kérte, hogy szegődjön a szolgájául. Miután részletezte kérését az ördög, Tartini a kezébe adta a hegedűjét, hogy meggyőződjön a tudásáról. Az ördög azonnal játszani kezdett rajta, de olyan virtuozitással, hogy a művésznek elakadt a lélegzete.


Amikor felébredt, azonnal hozzáfogott lejegyezni a darabot, ám reménytelenül: bár a szonáta hatalmas sikert aratott a közönség körében, Tartini tudta, hogy a darab még így is messze van attól, amit álmában hallott. Feljegyzéseiben így nyilatkozott a műről: "Egyszerűen pocsék ahhoz képest, amit hallottam. Annyira pocsék, hogy, ha meg tudnék élni másból, most azonnal eltörném a hegedűmet, és örökre elfelejteném a zenét."

<<



2016. dec. 18. 11:35
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem nézem meg a zenét, ahogy eddig se tettem, az irásodat viszont elolvasom. Zenét hallgatni jó dolog, sőt mindig más zenét kell hallgatni. Hogy? A legjobb zenéidhez kell ragaszkodnod, azokat hallgatnod, némelyiket számtalanszor meg tudod hallgatni. Késöbb azon keresztül új legjobb zenéket találhatsz, de mindig csak keveset. Amikor már van 100 zenéd (és filmed) már jó úton haladsz, és tudsz meditálni kb. De a zene arra van hogy csak kifejezze, alátámassza, lelked kivánsága szerint, hisz olyan zenéket találsz amiket szeretsz, késöbb meg újabbakat. A végén már annyi lesz, és meg tudod tartani, mégkésöbb már minden pillanatban meg tudod tartani, amig csak kell.

Ez okozza a szépséget, a fotogén alkatot, a klassz cselekedeteket, (aranyos, sikeres, gazdag) és a beszéde, megjelenése gyilkosan gyors lesz.

A gyorsabb gondolkodás nem olyan hogy gyorsabban gondolkodsz, hanem nagyobb gondolataid lesznek, sokmindent átélsz. Nagy munka áll elötted. Tehát azért rossz a tied, mert még full atom kezdő vagy, de már ráléptél az útra. ne felejtsd el amit mondtam neked, még nem késő, hello

2016. dec. 18. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A zene nem értelmetlen sem az ének! A Bibliában sokszor olvasni több helyen is arról, hogy az Angyalok énekelnek, harsonát fújnak stb.


A zene hat a lélekre. Ahogy a világban mindennek két oldala van, úgy a zenének is. Szinte minden dolgot lehet jó és rossz dologra használni, ugyanígy a zenét is.

2016. dec. 19. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem akarsz megtanulni hegedülni?
2016. dec. 19. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"3" Nem akarsz megtanulni hegedülni?


Nem igazán tudom és nem igazán értem hogy kapcsolódik a kérdésed a témához, de válaszolva neked igen szeretnék hegedülni, dobolni, gitározni és zongorázni.

2016. dec. 20. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!