Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Előfordulhat pár év mulva a...

Előfordulhat pár év mulva a virtuális gyónás?

Figyelt kérdés
2016. dec. 19. 18:43
 1/10 anonim ***** válasza:
53%
Elő.
2016. dec. 19. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én nem lepődnék meg rajta...
2016. dec. 19. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Bármelyik szentség kiszolgáltatásának az alapfeltétele az önkéntes és személyes (fizikailag valóságos) jelenlét.


Ha e-mailban bevallod és megbánod a bűneidet, az lehet egy megkönnyebbülés a lelkiismeretednek, de az soha nem lesz gyónás. Akkor is, ha lelkivezetési szempontból az egyház ezt a "szolgáltatást" be akarná vezetni, ez akkor sem lesz gyónás. A szó definíciójából fakadóan nem lehet az.

2016. dec. 19. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, már most is előfordul.
2016. dec. 19. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

2-es válaszoló vagyok.


Az oldal szlogenje meglehetősen beszédes: "amit máshol nem mertél... itt megkérdezheted!"


Kb. ehhez hasonló érzésekkel szoktak bemenni az emberek a gyóntatószékbe - szerény véleményem szerint.


De lehet, hogy egyedül vagyok ezzel a megállapítással...?

2016. dec. 19. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 szp72 ***** válasza:
Bevallhatod a bűneidet akárkinek akárhogy, s lehet az akár nagyon jó is. Sajátos értelembe vett szentség azonban nem lehet, annak ugyanis feltétele a személyes jelenlét.
2016. dec. 19. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Hát akkor majd alakul egy olyan felekezet is, ahol szentségként tekintenek az online gyónásra is. Nem vennék rá mérget, hogy nem lenne sok híve-követője a dolognak.
2016. dec. 20. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem, mert mint ahogy írták, minden szentség felvételének feltétele a személyes jelenlét.

Ezenkívül, én úgy gondolom, hogy a gyónásnál más okból sem lenne ez túl jó ötlet. A gyónási titkot a lehető legszigorúbban kell betartani, és szerintem az informatika ezt sosem fogja tudni garantálni.

2016. dec. 20. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Miért ne? A kérdés csupán az, hogy mi lenne az értelme? Feloldozni én is fel tudlak virtuálisan, csak azt nem tudom, mire mész azzal.
2016. dec. 21. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
#9: Megnyugszik a lelke. Ez neki pont elég is lehet.
2016. dec. 22. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!