Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A bibliában van olyan rész,...

A bibliában van olyan rész, amely azt írja, hogy Jézus Krisztus másodjára is eljön - és ha igen, hol? Hol található a könyvben?

Figyelt kérdés

2016. dec. 20. 10:48
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2016. dec. 26. 17:41
 12/23 anonim ***** válasza:
Pietrosol, ne keverd össze Isten országát Jézus eljövetelével. Ha ismered az írásokat, tudhatod, hogy két teljesen különböző dolog. Ha ez nem megy, szívesen megosztom Veled azon helyeket, ahonnan ez rendbe tehető.
2016. dec. 26. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 Pietrosol ***** válasza:

#12!


Jöhet!

2016. dec. 27. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

Pietrosol, ezt szerintem Te pontosan ismered.


Mt 12,28

Ha pedig én Istennek Lelke által űzöm ki az ördögöket, akkor kétség nélkül elérkezett hozzátok az Isten országa.


ELÉRKEZETT, nem jövő idő!


Magvető példázat? Megvan?


Mk 9,1

Azután monda nékik: Bizony mondom néktek, hogy vannak némelyek az itt állók között, a kik nem kóstolnak addig halált, a míg meg nem látják, hogy az Isten országa eljött hatalommal.


Ha ezt egy kalap alá teszed Isten országát Jézus eljövetelével, akkor Jézus tévedett volna. De nem tévedett. :)


Ahogy idézted is:

Lk 17,20

Megkérdeztetvén pedig a farizeusoktól, mikor jő el az Isten országa, felele nékik és monda: Az Isten országa nem szemmel láthatólag jő el.


Márpedig Jézus eljövetele szemmel láthatóan jön el.

Minden szem meglátja...


De mi is az Isten országa?

Rm 14,17

Mert az Isten országa nem evés, nem ivás, hanem igazság, békesség és Szent Lélek által való öröm.

2016. dec. 27. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm (én is :-)). Megtennéd még, hogy ezt elmagyarázod? "Ha pedig én Istennek Lelke által űzöm ki az ördögöket, akkor kétség nélkül elérkezett hozzátok az Isten országa. "
2016. dec. 27. 19:25
 16/23 anonim ***** válasza:
Isten munkálkodik bennünk. Gyógyítás, békességszerzés, szeretet által is. Írásmagyarázat, segítségnyújtás, emberség által. Jézus tettei bizonyítékok Isten munkásságára. Isten ma is gyógyít, megment, békességet szerez, segít, megtérít. Ez Isten országa. Ez Isten törvénye. Isten országában Isten törvényei munkálkodnak, mely a szeretet, a segítés, a gyógyítás. Nem fizikai hely, hanem a valóság. Nem fizikai helyhez kötött. Isten nem kötődik időhöz és térhez, Isten országa nem kötődik térhez.
2016. dec. 27. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
Köszi!
2016. dec. 27. 20:43
 18/23 Pietrosol ***** válasza:

#14!


Mindenképp méltányolom, hogy legalább megpróbáltad a materialista értelmezést prezentálni.


Kérlek mesélj még arról a dicsőségről, amelyre királyszéket lehet helyezni! Milyen a dicsőség színe, formája? Milyen állagú, kemény, mint az acél vagy inkább a termőföldhöz hasonlít? Hogyan stabilizálja magát egy fizikai test egy felhőn?

2016. dec. 28. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
Nem értem...
2016. dec. 28. 09:59
 20/23 Pietrosol ***** válasza:

Kérdező!


Azért tettem fel a 14.-es komment gazdijának a kérdéseket, mert materiálisan érti, hogy minden szem meglátja... Viszont, ha ezt materiálisan értelmezi, akkor kényszeríti a nézete a teljes materiális értelmezésre. Ebben az esetben a dicsőség, amelyre királyszéket helyeznek egy anyagi dolog és nyilván szörfözve érkezik Jézus egy felhőn.


Itt, kétezer éve öntudatlanul kifelé bámulva várják Jézus Krisztus eljövetelét. Befelé, ahol tényleg van kompetenciája az embernek, alig 'néz' valaki, pedig 'meglátná'.

2016. dec. 28. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!