Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus Isten fia volt, vagy nem?

Jézus Isten fia volt, vagy nem?

Figyelt kérdés
Tudom,az iszlám szerint Jézus csak egy ember volt,de sok keresztény felekezet is így hiszi,mások pedig Istennel azonosítják. Akkor mi az igazság?

2016. dec. 11. 23:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
54%
Ő a felkent, az egy élő Istennek a fia.
2016. dec. 11. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
50%
En katolikus vagyok, Jezus Isten fia. Annyira, mint Boba Fett, Jango Fettnek a fia.
2016. dec. 11. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 szp72 ***** válasza:
36%

A keresztény hit szerint Jézus az Isten Fia, s egyben a teljes örököse, ezért maga is Isten. Sőt olyannyira mindene az övé, hogy az egész lényük, az egész szellemük, az egész lelkük és lényegük közös és egyetlen egy, pusztán a személyükben különböznek, ezért valójában egyetlen Isten van különböző isteni személyek által birtokolva.


Egy gyarló hasonlattal élve, olyan ez, mint ha egyetlen emberben, egyetlen emberi testben két személy lenne. Mindkét személy ember, de ugyanaz az ember, s nem egy másik ember.

2016. dec. 12. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 imakommandós ***** válasza:
61%
Ha Fiúról akarsz érdeklődni, akkor ne a leg-antikrisztusibb vallás nézeteit vedd figyelembe. A Fiú a testben megjelent Isten, aki teljes mértékben emberi természetet vett magára. Ez azért fontos, mert nem Istenként, hanem az emberi természet tökéletességbe emelésével győzte le a sátánt és a halált. Az iszlám szerint nincs az embereknek szükségük megváltásra. A kereszténység szerint viszont minden ember elveszett, Isten nélküli állapotban van a bůnbeesés óta. Ezt az állapotot számolta fel Krisztus azzal, hogy a vérével kifizette minden ember bűneinek a tartozását. Ezért aki elfogadja Jézust megváltójának és Urának, az nem lát halált, hanem átmegy a halálból az életre.
2016. dec. 12. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező: nem mindegy, hogy szülök valakit, vagy teremtek. Ha szülök (Az Atya szülte a Fiút és nem teremtette, ezt leírja a Biblia), akkor az a valaki belőlem van és ugyanaz jelen esetben, mint én: ember. Náluk Isten.

Jézus a látható képmása az Atyának.

Másképp: ha veszem a vizet és megfagyasztom, akkor kézzel fogható lesz, de mégis ugyanaz, nem lesz belőle más. Ha párává teszem, akkor is ugyanaz, nem más.

2016. dec. 12. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
28%
Igen, és nem csak volt, most is az.
2016. dec. 12. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
52%

Tévedés hogy sok keresztény felekezet csak egy egészen rendkívüli embernek tartaná, mint a muszlimok, egyetlen ilyen az unitáriusok, közülük is csak héhány ágazat. Szélsőségtől szélsőségig a magukat kereszténynek tartók úgy gondolják Jézus maga Isten volt, mindössze néhány kivétel van


azok akik szerint nem Isten, sem gondolják hogy pusztán ember lett volna (kivéve a már említett unitáriusok egy része), az ilyen irányzatok ált. egy "majdnem-Isten" Jézust gondolnak, akit Isten minden előtt teremtett, átadta neki minden hatalmát, és az ítélkezés jogát is, utána (persze Isten parancsára) Jézus teremtette emg az univerumot és Jézus érintkezett az univerzummal egyfajta közvetítőként


a tudomány jelenlegi állása szerint az első olyan vallási közösség ami Jézust egy rendkívüli embernek(teljesen bűntelen, szűz nőtől született stb), bár csak embernek tartotta a muszlimok.


Még kaorai azóta kihalt magukat kereszténynektartó csoportok is inkább az emberségét ostromolták, miszerint valóban Isten volt, de nem vette magára az emberi természetet, csak látszólag, amolyan fényjáték vagy ilyesmi volt

2016. dec. 12. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Bizonyos szempontból nem sokat számít, hogy ki mit mond. Beszélni könnyű. Bárki bármit állíthat, mások is voltak, akik Istennek mondták magukat. Én is mondhatnám, hogy Isten vagyok, de a kérdés, amire mindannyiunknak válaszolnia kell, az az, hogy milyen bizonyítékokkal támasztjuk alá ezt az állításunkat? Az én esetemben öt percbe sem telne a cáfolat. (És valószínűleg a te esetedben sem.)


De amikor a Názáreti Jézusról van szó, a dolog már nem ilyen egyszerű. Ő bizonyítani tudta ezt az állítását. Azt mondta „ha nekem nem is hinnétek, higgyetek a cselekedeteknek, hogy felismerjétek és tudjátok: az Atya énbennem van, és én az Atyában.”


További olvasnivaló:

A vak hiten túl

[link]

2016. dec. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 KZitus ***** válasza:

Szia


Igen, Jézus, vagyis Krisztus az Isten fia. Ezt az apostolai, és tanítványai is elfogadták.

íme néhány utalás rá:

János 8:38. 42

Én azt beszélem, amit az én Atyámnál láttam; ti is azt teszitek tehát, amit a ti atyátoktól hallottatok.

Jézus ezt mondta nekik: „Ha az Isten volna az Atyátok, szeretnétek engem, mert én az Istentől jöttem el, és úgy vagyok itt. Nem is a magam kezdeményezéséből jöttem, hanem Ő küldött el engem.


János 17:5, 24

Most tehát, Atyám, dicsőíts meg magad mellett azzal a dicsőséggel, amely megvolt nekem melletted, mielőtt a világ lett.

Atyám, ami azt illeti, amit nekem adtál, azt kívánom, hogy ők is ott legyenek velem, ahol én vagyok, hogy lássák dicsőségemet, amelyet nekem adtál, mert már a világ megalapítása előtt szerettél engem.


Róma 8:3

Mert, mivel a Törvény a maga részéről tehetetlenséget mutatott — gyenge lévén a test miatt —, az Isten azzal, hogy elküldte a saját Fiát a bűnös testhez hasonló formában és a bűn miatt, elítélte a bűnt a testben,...


Galácia 4:4

De amikor az idő teljességének határa elérkezett, az Isten elküldte a Fiát, aki asszonytól lett, és aki törvény alá született,..


1János 4:9–11

Az Isten szeretete azáltal vált nyilvánvalóvá az esetünkben, hogy az Isten elküldte az ő egyszülött Fiát a világba, hogy életet nyerjünk általa. 10 A szeretet nem abban áll, hogy mi szerettük az Istent, hanem hogy ő szeretett minket, és elküldte a Fiát engesztelő áldozatul a bűneinkért.

11 Szeretteim, ha így szeretett minket az Isten, akkor mi is kötelesek vagyunk szeretni egymást.

2016. dec. 13. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Jézus a "felkent" - ez mit jelent? ... Hova? ki? mit? mit csinált? Miért? ..... Ez már meg mi??? Felkent.... :D :D
2016. dec. 21. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!